Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC)– maj 2011
Dodane przez infrat dnia 03 June 2011 00:24

W maju w trakcie spotkania modlitewnego o wyzwolenie konferencje wygłosił ks. dr Krzysztof Bendkowski. Jej tematem była postać św. Maksymiliana Kolbe w związku z tym, że w tym roku minie 70 rocznica jego męczeńskiej śmierci i rok 2011 został ogłoszony uchwałą Senatu Rokiem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Tematem spotkania była także Maryja Niepokalana.

Św. Maksymilian Kolbe mówił o oddaniu wszystkiego Niepokalanej, oddaniu się przez nią Jezusowi. Toteż jak wspomniał ks. Bendkowski również nasz założyciel Ruchu Światło-Życie ks. Franciszek Blachnicki czerpał z nauk Maksymiliana Kolbego, który dużą wagę przywiązywał do kultu Maryi.

Bardzo utkwiło mi w pamięci porównanie: budowli bez kolumn utrzymujących równowagę i zabezpieczających przed zawaleniem, z człowiekiem, który snuje swoje plany bez Boga. Kiedy przykładowa Katedra nie będzie miała zabezpieczających naw, może ulec zniszczeniu. Tak samo jest z człowiekiem, który snuje plany bez Jezusa, prędzej czy później upadnie. Dlatego ksiądz zwrócił uwagę na role modlitwy w życiu człowieka. Modlitwy nie jako recytowanego pacierza, ale jako autentycznego dialogu z Bogiem. To wymaga od nas zarówno chwili rozmowy jak i milczenia, momentu, kiedy Bóg chce nam coś powiedzieć. Dzieło jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka realizuje swój charyzmat również przez a może zwłaszcza przez modlitwę za innych ludzi. Ks. Bendkowski nawoływał do modlitwy za drugiego człowieka. Być może wydaje nam się ona czasem bezowocna, ale w Bożej rzeczywistości jest ona wartościowa. Wspominał też, że nawet spotkania AA rozpoczynają się modlitwą, gdzie proszą oni o siłę i odwagę w przezwyciężaniu wszystkich napotykanych przeszkód. Wracając do Niepokalanej możemy modlić się za jej wstawiennictwem o siłę i wytrwałość dla nas, ale również za tych, którzy sami nie są w stanie sobie pomóc. Uwikłani w różne nałogi czekają na pomocną dłoń.