Spotkanie opłatkowe rejonu Dąbrowa Górnicza
Dodane przez infrat dnia 29 December 2010 23:14

Wszyscy zgromadzeni w jednym miejscu, o jednej godzinie, z różnych wspólnot w Dąbrowie Górniczej, przy stole nakrytym białym obrusem, z różnymi nań przysmakami, a pośród nich wyróżniająca się księga - Pismo Święte. Taki obraz mogła zobaczyć osoba przyjeżdżająca na spotkanie opłatkowe w Strzemieszycach. Słowo Boże długo nie czekało, by być głoszone, gdyż po wspólnie odśpiewanej kolędzie ks. Grzegorz Mirosławski (moderator wspólnoty z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gospodarzy spotkania), czytając Ewangelię, rozpoczął nasze wspólne spotkanie opłatkowe. Następnie razem z ks. proboszczem Zbigniewem Książkiem i ks. Markiem Gąsiorkiem (moderatorem rejonu Dąbrowa Górnicza) wygłosili krótkie nauki dotyczące Świąt Bożego Narodzenia, po których nastąpiło rozdanie opłatków i wspólne przekazywanie sobie życzeń.

Po przełamaniu się opłatkiem udaliśmy się razem na ucztę. Ktoś dociekliwy zapytał by : jak to, przecież przed chwilą byliście przy stole, na którym nie brakowało jedzenia, a wy gdzieś idziecie? Tak, pozostawiliśmy to wszystko, by wspólnie wybrać się na szczególną dla nas ucztę, ucztę eucharystyczną.

Po tym, jak wróciliśmy z Eucharystii, mogliśmy się posilić ciepłym barszczykiem z uszkami. Po posiłku nastał czas zabaw, rozmów i rozdawania ręcznie przygotowanych prezentów. Całe spotkanie zakończyliśmy wspólnie odśpiewanym Apelem Jasnogórskim. Cóż więcej pisać, trzeba było tam być.

Artykuł: Grzegorz Mirynowicz
Korekta: Tomasz Jaskóła