SMDS 2010
Dodane przez infrat dnia 11 wrzesień 2010 22:39

24-25 września - Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej

Strona internetowa: http://www.smds.pl/

 

Czym będzie?

Pragnieniem Księdza Biskupa Grzegorza jest organizowanie cyklicznych, corocznych spotkań dla młodzieży Diecezji Sosnowieckiej. Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej (SMDS) chcą nawiązywać do pięknej tradycji Forum Młodych, które przeżywaliśmy na początku istnienia naszej diecezji. Mają być kilkudniowym spotkaniem młodzieży o charakterze ewangelizacyjnym, formacyjnym i kulturalnym. Pragniemy organizować je na początku roku szkolnego i akademickiego, aby wyjść do młodzieży z zaproszeniem do formacji we wspólnotach i duszpasterstwach. Pierwsze takie spotkanie ma mieć miejsce w 2011 roku. Ksiądz Biskup Ordynariusz do organizacji tych Spotkań powołał ks. Piotra Pilśniaka.
 

"0" Spotkanie

Wydarzenia, które będą mieć miejsce w tym roku są zapowiedzią i zwiastunem Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej - można powiedzieć, że są "Zerowym" SMDS. Będą miały one formę jednodniowego spotkania, do którego będziemy przygotowywać się przez ewangelizację we wrześniu oraz spotkanie modlitewne w piątek poprzedzający SMDS.
 

Temat SMDS 2010 - "Słuchać Pana"

Tematem tegorocznego spotkania są słowa: "Słuchać Pana". Pragniemy, aby Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej były wsłuchiwaniem się głos Ducha Świętego, który pozwala nam odpowiedzieć na znaki czasu. Od wsłuchiwania się w Słowo Boże chcemy rozpocząć. Wszystkie wydarzenia w ramach SMDS 2010: ewangelizacja, warsztaty, koncerty, celebracja, będą wiązać się z wezwaniem aby "słuchać Pana".
 

Razem

Z inicjatywą tegorocznego spotkania wyszedł Ruch Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej. Odpowiedzialni za niego koordynują przygotowania do wrześniowej ewangelizacji. W spotkanie jednak pragniemy zaangażować wszystkich Duszpasterzy oraz wszystkie Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty, które związane są z pracą z młodzieżą naszej Diecezji.

{pageBreak}
 

Festiwal Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej

Razem ze Spotkaniem Młodych jest organizowany Festiwal Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. Jego celem jest ożywienie działalności scholi i zespołów działających przy parafiach naszej Diecezji. Festiwal jest również adresowany do zespołów działających w szkołach z nadzieją, że będą one coraz aktywniej włączać się w życie parafii. Odpowiedzialnym za Festiwal jest Ks. Piotr Pilśniak, Dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.
 

Marsz dla Rodziny i Życia

SMDS pragnie promować życie i rodzinę. Chcemy to podkreślić przez wspólny Marsz dla Życia i Rodziny z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (kościółek kolejowy) do Katedry. Marsz przejdzie ulicami miasta na zakończenie ewangelizacji ulicznej prowadzonej w godzinach przedpołudniowych. Wszystkich którzy pragną w nim uczestniczyć zapraszamy na godz. 14.00 na plac przed kościołem NSPJ. Zapraszamy do udziału w nim wszystkie Ruchy, Stowarzyszenia i Organizacje z naszej Diecezji, które troszczą się o Życie i Rodzinę. Za Marsz jest odpowiedzialny ks. Piotr Pisarczyk i Diakonia Życia RŚŻ
 

Ewangelizacja

Spotkanie Młodych ma charakter ewangelizacyjny. Będzie poprzedzać je ewangelizacja w wielu parafiach Zagłębia prowadzona w związku z Świętem patrona młodzieży, Stanisława Kostki oraz indywidualne głoszenie Dobrej Nowiny. W trakcie spotkania będziemy ewangelizować do południa na ulicach Sosnowca a następnie w trakcie samego spotkania: w czasie koncertu, świadectw i pantomimy. Punktem kulminacyjnym ma być wieczorna Celebracja Słowa Bożego, w czasie której chcemy odpowiedzieć na wezwanie do przyjęcia Ewangelii Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy wszystkie Ruchy i Wspólnoty do włączenia się w Ewangelizację! Dotychczas zgłosiły swoje zaangażowanie: Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie i Diakonia Ewangelizacji Wspólnt Odnowy w Duchu Świętym.

Wszystkich pragnących włączyć się Ewangelizację prosimy o kontakt z odpowiedzialnymi: Karolem Grzesicą lub ks. Pawłem Gielcem na adres: ewangelizacja@smds.pl lub tel.: 692 409 169
 

Warsztaty

W czasie Spotkania Młodych chcemy zaproponować udział w warsztatach związanych z tegorocznym tematem SMDS: „Słuchać Pana”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną czytać Słowo, głosić Słowo i słuchać Słowa. Wśród propozycji będą Warsztaty dla Lektorów przygotowujące ich do czytania Słowa Bożego, Warsztaty Biblijne i Dziennikarskie. Szczegóły pojawią się na stronie na początku września. Za warsztaty jest odpowiedzialny ks. Rafał Chajduga

{pageBreak}
 

Diakonia Muzyczna SMDS

W czasie Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej śpiew animować będzie Diakonia Muzyczna Spotkania. Zapraszamy do niej wszystkie osoby ze scholi, zespołów oraz solistów pragnących śpiewać na spotkaniu. Prosimy, aby te osoby zgłaszały się do odpowiedzialnego za Diakonię - Wojciecha Tabaka na adres dm@smds.pl. Osobom tym zostaną przesłane nuty ze śpiewami oraz terminarz spotkań przygotowujących diakonię we wrześniu.
 

Przygotowania

Przygotowania duchowe

Do uczestnictwa w spotkaniu przygotowujemy się duchowo przez post i modlitwę oraz czytanie Pisma Świętego.

Lipiec
czytamy 1 List św. Pawła do Tymoteusza i modlimy się o ducha współpracy i jedności

Sierpień
czytamy 2 List św. Pawła do Tymoteusza i modlimy się o odwagę w ewangelizacji

Wrzesień
czytamy List św. Pawła do Tytusa i modlimy się o dary Ducha Świętego dla uczestników spotkania.

Zachęcamy również do codziennego czytania Słowa Bożego na stronie smds.pl

Do modlitwy możemy dołączyć dowolny post.

Przygotowania organizacyjne

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej prosimy o kontakt na adres smds@smds.pl.