Świadectwo z Oazy Rodzin II Czerna
Dodane przez agpyrek dnia 30 August 2017 00:27

"Jezu, Ty się tym zajmij!" - Oaza Rodzin II ' Czerna

         "Jezu, Ty się tym zajmij!".... wjechaliśmy na wzgórze klasztorne i pierwsze wrażenie jakie nas dotknęło: spokój...
Te rekolekcje powierzyliśmy Bogu, a Matka Szkaplerzna z Czernej, stała się naszą przewodniczką. Już od pierwszych chwil udzielił nam się spokój i radość naszych moderatorów: Teresy i Andrzeja. Jakby Jezus i Maryja przechadzali się wśród nas i dzieci a one razem z nami, biegały poznając inne dzieci z przybyłych rodzin. Oaza spokoju i to wrażenie nas nie opuszczało.
 
       Jak rozsypane puzzle z każdym dniem, chwilą, modlitwą, konferencją, stawaliśmy się całością, pięknym pejzażem, każdy z nas równie ważny do stworzenia całości.
Bóg zaprosił na te rekolekcje małżeństwa z całej Polski oraz z Wilna, zajął się wszystkim. W jeden dzień powstał 4-głosowy chór pod dyrygenturą Ani i Tomka. Z każdą próbą było nas chórzystów coraz więcej, dzięki czemu zabrzmiały piękne pieśni na Rezurekcji. Bóg obdarzał nas wieloma talentami, które odkrywał w chwili najbardziej potrzebnej: śpiew, malowanie znaku oazy, tworzenie piosenki oazowej.
 
 
     Kolejnym wielkim darem był nasz ksiądz Michał Musialski. Nasz "Mojżesz", który przeprowadził nas przez Księgę Wyjścia. Był Przyjacielem, powiernikiem, radosną duszą, iskrą jednoczącą oazowiczów i Księdzem, którego słowo trafiało w punkt, swą postawą i słowem ukazywał nam piękno Eucharystii.
Adoracja Małżeństw przed Najświętszym Sakramentem, w cichości nocy czuwać i trwać w jedności tylko My i Jezus. Owoce tego czułam od razu. Jezus Sakramentalny zabrał bunt i ból z mego serca, z którym na te rekolekcje przyjechałam.
 
         Każdego dnia nasz pejzaż stawał się pełniejszy...Droga Krzyżowa Małżonków, Namioty Spotkania przed Najświętszym Sakramentem, przemarsz Pustynią Błędowską, Celebracje Słowa, Konferencja ks. Ignasiaka i świadectwo p. Bielawa, Apele i śpiew zakonników przed obrazem Matki Szkaplerznej, nie zmierzone ilości pielgrzymów, którzy z ufnością zanosiły troski i podziękowania Matce z Czernej, Msze Św. i dobroć Sióstr Karmelitanek, odwiedziny naszej Pary Diecezjalnej, nauka tańca... itd... itd... nie wyobrażamy sobie lepszego miejsca aby przeżyć ten czas. Czas Exodusu, wyjścia z grzechu do nowego życia. Gdy tworzyliśmy razem znak Oazy, był on odbiciem nas, naszego życia i pragnień wyjścia z naszego zniewolenia do prawdziwego chrześcijaństwa.
 
          Pan zajął się wszystkim, nasz mały krąg stał się nam tak bliski, czasami łapiemy się na tym rozważając Słowo co: Jan i Piotr by powiedzieli, a Tomasz i Krzyś? Rozmowy nasze tak dużo nam dały, zbudowały nas, tęsknimy za Wami.
 
 
         Wspaniałym, ważnym i umacniającym wydarzeniem był Dzień Wspólnoty w Zawierciu- Skarżycach. Radość bycia razem, dzielenie się słowem i przeżyciami. Dzień Jedności uwieńczony przyjęciem nowych członków do KWC - pięknego daru ks. Blachnickiego dla nas, naszych rodzin, naszego kraju. Bogu niech będą dzięki za to dzieło, pełne miłości do bliżniego.
               
 
            Każdy z nas dokładał cząstkę siebie do pejzażu ....
 
za diakonię wychowawczą: Mirellę i Bartosza Krawczyk, ich armię Aniołów, za kleryka Przemka i ks. Michała... Bogu niech będą dzięki!
za naszych animatorów: Elę i Piotra i nasz mały krąg... Bogu niech będą dzięki!
za diakonię muzyczną z Tomaszem i Anią... Bogu niech będą dzięki!
za wasze uśmiechy i dobro, za rodzinną atmosferę, wspólne świętowania, ale i za łzy wspólnie wylane na naszych świadectwach... Bogu niech będą dzięki!
za ten czas z dziećmi, w radości i tańcach, oglądaniu gwiazd nocami, wspólne wycieczki i śmiech do łez... Bogu niech będą dzięki!
 
 
           Staliśmy się Żywym Ogniskiem płonącym Żywą Wiarą. Oby Pan dał nam pozostać w tym ogniu Jego Miłosierdzia.
           "Jezu, Ty się tym zajmij..."
 
 
Łukasz i Kasia Krzysztoń
z Zuzią i Dawidkiem
Sosnowiec krąg katedralny.