Bal Jubleuszowy - relacja
Dodane przez michal dnia 30 May 2017 15:48

 

Bal Jubleuszowy - relacja

 

W sobotę 27 maja wraz z całym Ruchem Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej świętowaliśmy Jubileusz 25-lecia Ruchu w naszej diecezji. O 19.00 zgromadziliśmy się w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie, aby poprzez najpiękniejszy dar, jakim jest Eucharystia dziękować Panu Bogu za wszystkich członków, animatorów oraz moderatorów naszej wspólnoty. Eucharystii przewodniczył oraz wygłosił do nas Słowo Boże, moderator krajowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka - ks. Wojciech Ignasiak. Zachęcił nas, abyśmy nigdy nie rezygnowali z rozważania Słowa Bożego, trwania na modlitwie oraz dokładania wszelkich starań by stawać się człowiekiem w pełni zintegrowanym. Podkreślił mocno wezwanie abyśmy zawsze żyjąc z Chrystusem odkrywali prawdę i za nią podążali.

 

 

Po tym wspaniałym dziękczynieniu udaliśmy się do Domu Strażaka, gdzie świętowaliśmy do samego rana podczas Balu Jubileuszowego. Bardzo cieszyliśmy się z przybycia do nas ks. bp Grzegorza Kaszaka wraz z księdzem Kapelanem, proboszcza parafii ks. Wojciecha Kowalskiego, poprzednich moderatorów, obecnego moderatora ks. Andrzeja Nackowskiego oraz wielu innych kapłanów posługujących w Ruchu.

 

 

Zabawie nie było końca. Każdy mógł na parkiecie zaprezentować swoje talenty. Nad dobrą atmosferą czuwali nieustannie nasi wyjątkowi wodzireje - Asia Kajda i Michał Budny. Bal był okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do modlitwy uwielbienia, którą poprowadził dla nas zespół na czele z Wojtkiem Tabakiem. Na koniec czekał nas niesamowity pokaz FireShow w wykonaniu grupy ogniowej „O-pal’’.

 

 

To był piękny, radosny oraz bardzo wzruszający czas dla każdego członka naszej wspólnoty. Jesteśmy Panu Bogu wdzięczni za dar Ruchu Światło-Życie, za wszystkich oddanych i posługujących animatorów i kapłanów, którzy przez te 25 lat prowadzili młodszych, potrzebujących braci do miłości Chrystusa. Niech słowa naszego założyciela ks. Franciszka Blachnickiego będą dla nas inspiracją każdego dnia : „ Piękny jest ten, kto potrafi dziękować’’.

 

Asia Piotrowska

Zdjęcia: Michał Fidler