Włoska ORD 2016 - relacja
Dodane przez michal dnia 30 listopad 2016 12:59
Pod koniec sierpnia bieżącego roku wspólnie z księżmi posługującymi w naszych wspólnotach oazowych pojechaliśmy do Włoch, aby przeżyć Oazę Rekolekcyjną Diakonii (ORD).
 
 
 
Dla założyciela Ruchu Światło-Życie, ks. Franciszka Blachnickiego zadaniem ORD jest ukazanie uczestnikom całościowej wizji Ruchu Światło-Życie, aby Ci świadomie mogli zaakceptować jego program i w miarę możliwości podjąć zadania z nim związane.
 
W trakcie rekolekcji braliśmy udział w konferencjach, katechezach, różnorodnych modlitwach i spotkaniach w grupach. Cztery główne tematy, których treści rozważaliśmy to Światło–Życie, Nowy Człowiek, Nowa Wspólnota i Nowa Kultura.
 
Najważniejszym punktem każdego dnia była Msza Święta, którą wspólnie z kapłanami przeżywaliśmy w takich wyjątkowych miejscach, jak katakumby św. Kaliksta, podziemia Bazyliki św. Piotra, kościół z oryginalną ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zwiedzaliśmy ważne miejsca w historii Kościoła oraz dziesiątki grobów świętych – tych bardziej i mniej znanych. Przechodziliśmy wiele razy przez Jubileuszowe Bamy Miłosierdzia. To był czas spędzony w radości, pełen miłych, czasami zabawnych sytuacji, które pozostaną w naszej pamięci.
 
 
Paweł Wojtala