Świadectwa z Poznania z Jubileuszu Chrztu Polski
Dodane przez agpyrek dnia 27 April 2016 11:36

Zamieszczamy świadectwa uczestników Jubileuszowych Obchodów 1050-tej Rocznicy Chrztu Polski: 

Szczęść Boże, 

Choć od pielgrzymki z okazji uroczystości minęło już kilka dni, mimo to cały czas czuję ducha tych wspaniałych wydarzeń związanych z 1050 rocznicą Chrztu Polski.
 

 

Była to wspaniała uroczystość, która zgromadziła wielkie rzesze ludzi, aby razem jako wielka wspólnota móc świętować tę tak ważną dla nas rocznicę zwłaszcza, że następnej wielu z nas już po prostu nie doczeka.Ogromne wrażenie zrobiło na mnie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w obecności tak wielu zgromadzonych. Pierwszy raz w życiu mogłam zwiedzić miejsca związane z początkiem chrześcijaństwa na ziemiach Polski oraz pierwszą stolicę Polski.

 

 
 
 
Bogu niech będą dzięki za to, że mogłam uczestniczyć w tej pielgrzymce.

Dorota.

 

 

16.04.2016 w Poznaniu świętowaliśmy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Od dłuższego już czasu myślami byliśmy przy tym wydarzeniu. Jak to będzie? Jak nasze dzieci zniosą podróż ? jak wytłumaczymy im sens i znaczenie tego wydarzenia.
Ostatni tydzień był ich odliczaniem ile jeszcze nocy do upragnionej wycieczki ;)
Te dwa dni były cudownym, błogosławionym czasem dla nas i dzieci. "Oddechem Duszy" . Podróż i wejście na stadion, obecność tylu wierzących i kochających Boga ludzi... Pełna radość!
Ważność wydarzenia w oczach naszych dzieci podnosiła jeszcze obecność tak wielu służb: policji, straży, harcerstwa...Tysiące pytań ze strony naszych dzieci, ich ogromne zainteresowanie i fascynacja. Tu z wielką pomocą i miłością przychodzili nam wszyscy nasi współpielgrzymujący. Z tak dużą cierpliwością i sympatią odnoszący sie do nas. Dziękujemy Wam wszystkim ;)
Eucharystia z tyloma tysiącami wiernych, śpiewy, tańce i wszem panująca radość, to wszystko uskrzydlało nasze dusze, Możliwość przyjęcia Pana Jezusa w postaci Najświętszego Sakramentu było uwieńczeniem tego dnia. Ogrom wzruszeń i łzy radości. 
Dziękujemy za dalszą część naszej pielgrzymki, zwiedzanie Poznania i Gniezna. Zadbaliście o wszystko łącznie ze wspaniałym noclegiem. Dziękujemy że mogliśmy być z Wami  razem z naszymi dziećmi. Doświadczyć tych wszelkich emocji i naładować duchowe akumulatory. Nasze pociechy do dziś wieczorami wspominają tą "wyprawę" i podśpiewują:
                     " Tak tak Panie Ty wiesz, że Cię kocham....."


Ł.K.Z.D. Krzysztoń 

zdjęcia: Krzysztoń, Pyrek