W Mocy Ducha Świętego
Dodane przez MN dnia 08 September 2015 10:46

W minioną sobotę, 5 września, w budynku Wydziału Katechetycznego przy ulicy Gospodarczej w Sosnowcu odbyła się Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej, na której zebrali się księża i świeccy z grona młodzieży, dorosłych i rodzin, pełniący rozmaite posługi w Ruchu i poczuwający się do odpowiedzialności za to dzieło w diecezji.
O godzinie 9:30 spotkanie zostało zainaugurowane przez moderatora diecezjalnego ks. Wojciecha Koryto. Zgromadzeni odmówili Jutrznię Liturgii Godzin, następnie moderator diecezjalny w obszernym panelu poruszył kilka spraw istotnych dla Ruchu w nadchodzącym roku. Pierwszą kwestią jest realizacja programu roku "W mocy Ducha Świętego", której główną osią ma być ożywienie życia modlitewnego tak wspólnot jak poszczególnych członków. Ma się to odbyć przez trzy Oazy Modlitwy, Seminarium Odnowy Wiary, czuwania modlitewne oraz listę intencji wspólnych. Kolejnymi kwestiami były: rozwój wspólnot młodzieżowych, wspólnot dorosłych oraz kręgów Domowego Kościoła. W tych kwestiach wypowiedziała się również Agnieszka Bołdowska - "połowa" pary diecezjalnej Domowego Kościoła oraz Paweł Ciszewski - lider Wspólnoty Dorosłych w parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu. Zaznaczona została również potrzeba formacji kapłanów do posługi w Ruchu Światło-Życie. Przedstawiono także wizję nowej formuły Szkoły Animatora, zarysowano szereg wyzwań dla diakonii diecezjalnych oraz podsumowano rekolekcje wakacyjne. 
W dalszej części spotkania uczestnicy rozeszli się do przyległych sal, by spotkać się w ramach rejonów funkcjonujących w Ruchu w diecezji sosnowieckiej (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Olkusz). Po godzinie uczestnicy spotkali się w ramach diakonii, w których służą diecezji swoimi umiejętnościami i talentami.

Sebastian Kuczek