Oaza w ferie zimowe 2015
Dodane przez xwk dnia 30 October 2014 13:44

INFORMACJE

TERMINY:

Oaza w ferie organizowana jest w:

I turnusie 02-06.02
- w ośrodku rekolekcyjnym „Orionówka”, ul. Orionistów 1, 34-312 Międzybrodzie Bialskie,

II turnusie 10-15.02 –  w Bukowinie Tatrzańskiej w ośrodku rekolekcyjnym sióstr Sług Jezusa, ul. Długa 10, 34-530 Bukowina Tatrzańska,

Rekolekcje trwają 5 dni. Mogą w nich uczestniczyć uczniowie gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych i studenci. Z racji swego charakteru i programu, nie przewiduje się późniejszego przyjazdu czy wcześniejszego odjazdu, jak również odwiedzin podczas trwania rekolekcji.

KOSZT rekolekcji  to 260 zł + dojazd i powrót autokarem oraz przejazdy na miejscu - 90 zł razem 350 zł. W kosztach zawarte są noclegi w pokojach wieloosobowych, pełne wyżywienie, dojazd i powrót autokarem, przejazdy na miejscu, ubezpieczenie. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 100 zł. Pozostałą sumę wpłacamy po przyjeździe do ośrodka.

ZAPISÓW NA REKOLEKCJE dokonujemy:

1) wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.sosnowiec.oaza.pl (kliknij tutaj) zaznacz właściwe wydarzenie np: rekolekcje w ferie w Międzybrodziu i wypełnij dane oraz 2) wypełniając kartę uczestnika (pobierz ją klikając tutaj), którą należy przekazać lub przesłać do 15 stycznia listownie na poniższy adres lub elektronicznie, zeskanowaną, na adres sekretariat@sosnowiec.oaza.pl;

3) można również zgłosić się bezpośrednio do ks. Moderatora Oazy – Ks. Wojciecha Koryto, ul. B.T. Komorowskiego 2, 41-219 Sosnowiec, tel. 606-876-860.  

Zaliczkę (lub całość kosztu wyjazdu) wpłacamy na konto: Ks. Wojciech Koryto, 18 2490 1044 0000 4200 9847 9829; tytuł wpłaty: Imię i nazwisko dziecka, ferie 2015

Zapisujemy się do wyczerpania miejsc!  Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy do 10 stycznia 2015.

WYJAZD AUTOKAREM:

Dla I turnusu – 02.02.2015 o godz. 7.00

Dla II turnusu – 10.02.2015 o godz. 12.00

z następujących miejsc: - z parkingu  za Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej następnie autokar zabierze osoby z Sosnowca – Zagórza z parkingu przy stacji BP na ul. Braci Mieroszewskich i z Jaworzna z parkingu przy restauracji McDonald’s na Osiedlu Stałym. Powrót w godz. wieczornych ok. 18.00 w te same miejsca.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

Na rekolekcje prosimy zabrać ze sobą: kartę uczestnika (jeśli została przesłana tylko elektronicznie), Pismo Święte Nowego Testamentu, różaniec, odpowiedni strój codzienny i odświętny (dziewczęta dłuższą spódnicę lub sukienkę na liturgię, a chłopcy długie spodnie), dokumenty (ważna legitymacja szkolna lub dowód osobisty, książeczka zdrowia + karta chipowa Kasy Chorych), śpiwór, prześcieradło, poduszkę. Można zabrać również instrumenty muzyczne. Ministrantów i lektorów prosimy o zabranie komży lub alby. Osoby posiadające przy sobie telefon komórkowy zobowiązują się do korzystania z niego ściśle według zasad ustalonych przez diakonię wychowawczą. Ze względu na całodzienny program rekolekcji prosimy telefonować do młodzieży w czasie wolnym czyli najlepiej po obiedzie i kolacji.

PROGRAM:

Program rekolekcji przewiduje udział w codziennej Mszy Świętej, spotkaniu w grupach, modlitwie porannej i wieczornej. Ponieważ rekolekcje są również czasem wypoczynku i rekreacji, w planach wyjazdu chcemy znaleźć czas na jazdę na nartach (jeśli pogoda na to pozwoli) oraz na krótkie wycieczki – w związku z tym prosimy zabrać odpowiednie obuwie do chodzenia, kurtkę, ciepłą odzież. Można zabrać także sprzęt narciarski, sanki itp. Jeżdżąc na nartach trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 50 zł na dzień, na karnety i wypożyczenie sprzętu.