Odnaleźć drogę - Jarek
Dodane przez MN dnia 08 May 2014 11:45

Z rekolekcyjnym wyjazdem do Sławkowa już od samego początku wiązałem spore nadzieje.

Jako że obecnie przygotowuję się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, owy wyjazd stał się dla mnie idealną okazją do zgłębienia swojej wiary i lepszego zrozumienia istoty tego sakramentu. Strach, który mi towarzyszył, zniknął wraz z chwilą, w której poznałem pozostałych uczestników. Atmosfera wzajemnego wsparcia i zrozumienia była wspaniała.

Czułem się jak w domu.

 Dzięki wspólnej modlitwie i zabawie znalazłem odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań. Świadectwa wiary, którymi podzielili się z nami animatorzy, były jednak czymś, co poruszyło mnie najbardziej. Dzięki nim zrozumiałem, że Jezus kocha nas nawet wtedy, kiedy wątpimy. Chce, byśmy zawierzyli Mu swoje problemy i wątpliwości, chce byśmy Mu zaufali. Zdumiewające było to, z jaką łatwością i odwagą animatorzy opowiadali o swoim nawróceniu. Teraz już wiem, że byłem świadkiem działania Ducha Świętego, który nauczał nas za ich pośrednictwem.

Rekolekcje spędzone w Sławkowie były dla mnie wyjątkowym przeżyciem, które na zawsze zmieniło moje życie. Pomogły odnaleźć mi drogę, która chcę iść już zawsze.

Jarek