Rekolekcje zimowe 2010
Dodane przez infrat dnia 14 March 2010 12:01

W pierwszym tygodniu ferii wraz z 50 osobową grupą uczestników i animatorów przebywaliśmy na rekolekcjach ewangelizacyjnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Czas rekolekcji obfitował w wiele przeżyć.

Dzień rozpoczynaliśmy modlitwą poranną - jutrznią, przed którą wprowadzała nas w tematykę dnia, odgrywana przez animatorów scenka. Po śniadaniu przeżywaliśmy spotkania  w grupach oraz śpiew, który przygotowywał nas do centralnego punktu dnia jakim była Eucharystia. Czas popołudniowy zajmowały różne propozycje.

Pierwszego dnia udaliśmy się do sanktuarium brata Alberta na Kalatówkach w Zakopanem. Po Mszy św. zeszliśmy do miasta, gdzie spędziliśmy nieco czasu na Krupówkach. Drugiego dnia część grupy udała sie na narty a część na spacer na Litwinkę, górę nad Białką. Trzeciego dnia przeżywaliśmy Środę Popielcową. Od rana staraliśmy się, aby był to dzień wiekszego wyciszenia. W ciągu dnia wybraliśmy sie na wycieczkę do sanktuarium  Matki Bozej na Wiktorówkach. W ciszy wedrowaliśmy doliną Filipki. U stóp Matki Bożej Kólowej Tatr uczestniczyliśmy w Eucharystii z obrzędem posypania głów popiołem. Powrót przez Rusinową Polanę z pięknymi widokami na Tatry odbywał sie w bardzo radosnej atmosferze w duchu słowa Bożego, które w Wielkim Poście wzywa nas do radości z przemiany naszego serca. Czwarty dzień to znów wyprawa na narty do Jurgowa oraz - dla pozostałych - uczestniczenie w zabawach na śniegu. Budowanie igloo i walka o "flagę" oraz śnieżny paintball stanowiły szczególną atrakcję. Około 10 osób z grupy wybierało jazdę na nartach - kilkanaście godzin spędzonych na stokach w Czarnej Górze, Jurgowie oraz Białce - Kaniówce zaspokoiło prawie wszystkich chętnych do szusowania. W czasie jazdy nie zapominaliśmy jednak o Panu Bogu i nieraz wyjeżdżając krzesełkiem na górę odmawialiśmy koronkę i różaniec. Popołudniowe i wieczorne zajęcia służyły poznawaniu siebie - w czasie zajęć wspólnych i w grupach dzieliliśmy się przeżyciami dnia i pogłębialiśmy przeżyte treści. Na pogodnych wieczorach, zwłaszcza  przez pierwsze dwa dni przed Postem, uczyliśmy się tańców integracyjnych Szczególnie ważnym momentem w czasie rekolkecji były wieczorne modlitwy: adoracja drugiego dnia, Droga krzyżowa w Środę Popielcową oraz nabożeństwo w czwartym dniu rekolekcji. Piąty dzień zakończyliśmy uroczystą kolacją i dzieleniem się swoimi talentami na sacrosongu.

Mamy nadzieję, że zimowe rekolekcje zaowocują nowym zaangażowaniem uczestnników w formowaniu siebie w Ruchu Światło - Życie.