Fundacja Światło- Życie zaprasza
Dodane przez MN dnia 23 May 2013 11:28

Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus!” odbędzie się w tym roku już po raz czwarty. Koncert organizowany przez Fundacje Światło-Życie gromadzi co roku sporą liczbę osób, rodzin z okolicznych miast, także naszej diecezji.

Wszystkich, którzy mają ochotę posłuchać dobrej muzyki z pozytywnym przesłaniem, cieszyć się spotkaniem z drugim człowiekiem, na chwilę przystanąć w codziennej bieganinie i odpocząć, zapraszamy już 30 maja 2013 r. do Mysłowic.

W ramach tegorocznego Koncertu po raz pierwszy w Polsce wystąpi mega gwiazda światowej muzyki chrześcijan, gospel, soul & RnB - Israel Houghton & New Breed, pięciokrotny zdobywca najbardziej prestiżowej w świecie nagrody muzycznej GRAMMY (!także w tym roku!), ponadto w czasie tegorocznego Koncertu wystąpią - formacje: TGD (Trzecia Godzina Dnia), 40i30/70 (Czterdziestu Synów i Trzydziestu Wnuków Jeżdżących na Siedemdziesiąciu Oślętach), Exodus 15 i Pojekt Ambasador oraz charyzmatyczny raper, pochodzacy z Armenii Artaszes „ARCI” Baroyan.

 

Przez minione trzy lata istnienia Koncert wpisał się już mocno w kulturalny kalendarz naszego regionu i, jak co roku, będzie okazją do spotkania: z rodziną, znajomymi, chrześcijanami różnych wyznań. Doświadczenie poprzednich edycji pokazuje, że wspólne przebywanie i modlitwa pozwalają przełamać wszystkie utarte stereotypy i dostrzec jak wiele nas łączy. Mamy nadzieję, że ten czas, który spędzimy razem, wyzwoli w nas radość z bliskości Boga, drugiego człowieka i przypomni jak cieszyć się życiem! 

 Oprócz świetnej muzyki i słuchania Słowa Bożego, tradycyjnie już, będzie ponownie okazja do osobistych spotkań i rozmów z ciekawymi ludźmi, zwłaszcza przy stoiskach poszczególnych wspólnot. Będzie można również zakupić płyty z muzyką chrześcijańską, książki i inne materiały, nie zabraknie atrakcji dla maluchów. 

 

Koncert „Bądź jak Jezus!” jest jedyną w całej Polsce tego rodzaju imprezą na tak dużą skalę. Patronat medialny nad poprzednimi edycjami objęły media mające ogólnopolski zasięg, m.in.: TVP 3, „Dziennik Zachodni”, Radio Katowice, TV Silesia, „Gość Niedzielny”, Radio OPOKA.fm, Telewizja Familijna VOD - Opoka.tv, portal Wiara.pl, „Niedziela”, „Magazyn Familia”. Zapowiedzi i relacje z koncertu opublikowane zostały zarówno przez patronów medialnych, jak również w wielu innych czasopismach, radiach i stronach internetowych. 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Światło-Życie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: abp Metropolita Katowicki Wiktor Skworc, Poseł do Parlamentu Europejskiego Prof. Jerzy Buzek oraz Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok.

www.badzjakjezus.pl  

 

[youtube]CY0qi-BrBQQ[/youtube] 

Zdjęcia z "Bądź jak Jezus"- 2012 (na zdjęciu nasi diecezjanie z Odnowy, Metanoi, Oazy, Neokatechumenatu)
http://www.diecezja.sosnowiec.pl/foto/520-badz-jak-jezus-koncert-ekumeniczny