Oaza wakacyjna dla dzieci 2013
Dodane przez xwk dnia 03 March 2013 13:59

REKOLEKCJE OAZOWE DLA DZIECI W ROKU 2013:

 

I turnus: 30.06 – 16.07

Oaza dla dzieci – od kl. III do VI  - Łostówka k. Rabki (620 zł + dojazd 80 zł)

 

II turnus: 16.07 – 1.08

Oaza dla dzieci – od kl. III do VI - Brenna (650 zł + dojazd 80 zł)

 

Tutaj można pobrać kartę zgłoszeniową na rekolekcje.

 

Drodzy Rodzice!

Oaza to wyjazd wakacyjny realizowanych według programu opracowanego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Plan Oazy Dzieci Bożych przewiduje czas na wycieczki, zabawę, wypoczynek i rozrywkę, jednak najważniejszym  celem  wyjazdu jest przeżycie przez dziecko radości bycia dzieckiem Bożym. Dlatego w planie dnia znajduje się Msza  św., spotkanie w grupie, modlitwa poranna i wieczorna.

Na rekolekcjach oazowych Waszymi dziećmi będą się opiekować wykwalifikowani i sprawdzeni wychowawcy pod kierunkiem księdza moderatora. Dzieciom zapewniamy pełną opiekę, wychowawcy przebywają z dziećmi w pokojach.

Rekolekcje są organizowane w ośrodkach rekolekcyjnych i szkołach spełniających kryteria Sanepidu i zgłoszonych do Kuratorium, noclegi są w pokojach lub salach wieloosobowych, dzieciom zapewniamy pełne wyżywienie z podwieczorkiem, opiekę medyczną, ubezpieczenie, przejazdy autokarem.

Zapraszamy do podjęcia wspólnej modlitwy za Wasze dzieci i posługujących na rekolekcjach.

Informacje praktyczne:

 1.        Rekolekcje oazowe są organizowane przez Ruch Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej (nazywany Oazą), reprezentowany przez Moderatora diecezjalnego, ks. Wojciecha Koryto (adres: parafia Nawiedzenia NMP w Sosnowcu, ul. Gospodarcza 14, tel. 606-876-860, mail: wkoryto@wp.pl).

2.        Rekolekcje trwają 15 dni, nie licząc dni przyjazdu i odjazdu. Podane daty to dni przyjazdu i wyjazdu. Należy przyjechać w dniu rozpoczęcia turnusu do godz. 1600. Wyjazd rano w dniu zakończenia. Z względu na charakter  i program Oazy nie przewiduje się późniejszego przyjazdu czy wcześniejszego odjazdu. Prosimy aby telefonować do dzieci w czasie wolnym (najlepiej po posiłkach) i zaplanować ewentualne odwiedziny na niedzielę.

3.        Koszt rekolekcji podany jest w tabeli. Rodzeństwo wyjeżdżające  na rekolekcje płaci kolejno o 10% mniej ceny turnusu (tzn. drugie dziecko 10 % mniej, trzecie 20% mniej itd.).

4.        Zapisów na rekolekcje możemy dokonać w następujący sposób:

a.        elektronicznie wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.sosnowiec.oaza.pl oraz/lub przesyłając, wypełnioną i zeskanowaną kartę na adres: sekretariat@sosnowiec.oaza.pl

b.        przekazując Moderatorowi diecezjalnemu, księdzu opiekunowi Oazy w swojej parafii lub animatorowi wypełnioną kartę.

5.        Zapisów dokonujemy do końca kwietnia (lub wyczerpania miejsc). W przypadku wolnych miejsc termin zapisów wydłuża się do końca maja.

6.        Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 300 zł. Jej wpłata jest potwierdzeniem zapisania się na rekolekcje. Pozostałą część zobowiązujemy się wpłacić po przyjeździe do ośrodka. W przypadku rezygnacji nie zwraca się wpłaconej zaliczki.

7.        Zaliczkę wpłacamy na konto: Ks. Wojciech Koryto, 52 1050 1302 1000 0022 9802 5566;      w tytule wpłaty: imię i nazwisko uczestnika z dopiskiem: Oaza wakacyjna 2013 lub przekazujemy księdzu opiekunowi Oazy w parafii albo animatorowi.

8.        Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia zostanie nam przesłane na podanego przez nas maila po wpłacie zaliczki

9.        Prosimy, aby dzieci wyjeżdżające na Oazę zabrały ze sobą:

 - Kartę zgłoszeniową uczestnika (w przypadku osób, które przesłały ją tylko elektronicznie), legitymację, kartę chipową i książeczkę zdrowia dziecka

- śpiwór, prześcieradło i jasiek;

- odpowiednie obuwie: do chodzenia na wycieczki, do gry na sali gimnastycznej, pod prysznic;

- odpowiednie ubranie; coś ciepłego – kurtkę;

- płaszcz lub kurtkę przeciwdeszczową;

- ubranie odświętne do kościoła: chłopcy długie spodnie, dziewczynki sukienki;

- można zabrać instrument muzyczny, zabawki;

- chłopcy, którzy są ministrantami – komże;

- Pismo Święte i różaniec; starsze dzieci notatnik.

 10.     Wyjazd i powrót autokarem z następujących miejsc:

 

 Turnus I – 30.06 do Łostówki - dla osób z Dąbrowy Górniczej: o godz. 12.00 z  parkingu  za Pałacem Zagłębia; dla osób z Sosnowca: o godz. 12:20 w Sosnowcu – Zagórzu na parkingu przy stacji BP, na ul. Braci Mieroszewskich, dla osób z Jaworzna: o godz. 12.40 na parkingu przy restauracji McDonald’s na Osiedlu Stałym. Powrót w godzinach popołudniowych w te same miejsca.

Turnus II – 16.07 do Brennej - dla osób z Dąbrowy Górniczej: o godz. 9.00 z  parkingu  za Pałacem Zagłębia; dla osób z Sosnowca: o godz. 9:20 w Sosnowcu – Zagórzu na parkingu przy stacji BP, na ul. Braci Mieroszewskich, dla osób z Jaworzna: o godz. 9.40 na parkingu przy restauracji McDonald’s na Osiedlu Stałym. Powrót w godzinach popołudniowych w te same miejsca.