Kalisz za nami- 2012
Dodane przez MN dnia 23 May 2012 17:18

 

Dnia 19 maja odbyła się XV Pielgrzymka Ruchu Domowego Kościoła do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.Organizatorem pielgrzymki w naszej diecezji był rejon „Jaworzno”. Uczestnikami były nie tylko rodziny Domowego Kościoła, ale także wierni z jaworznickich parafii. Naszym opiekunem duchowym (i nie tylko), był ks. Wiesław Żmija, który również pełnił wielogodzinną posługę w konfesjonale w kaliskim sanktuarium u stóp św. Józefa. 
 

Tematem naszego spotkania było „ Nie lękajcie się być wolni”.
 Piękną, bogatą w treść i trafiającą w nasze serca, konferencję  wygłosił ks. Maciej Królak - moderator Centralnej Diakonii Wyzwolenia. Mówił o zniewoleniach i różnych uzależnieniach, które zagrażają naszym rodzinom. Uczulał nas, byśmy nie lękali się dawać świadectwo życia w prawdzie, czyli w Bogu w naszych środowiskach. Pełna ciepłych słów i zatroskania o nasze  rodziny homilia, którą wygłosił Ksiądz Biskup Stanisław Napierała, trafiała nie bez echa w nasze otwarte serca. Ks. Bp wspomniał słowa Jana Pawła II „ Nie lękajcie się być mocni w waszych rodzinach i środowiskach”. Mamy pokazywać nasze zdrowe relacje w małżeństwie, w rodzinie, w sąsiedztwie i wskazywać na Tego, który nas do tych zdrowych relacji uzdalnia. Były piękne śpiewy i świadectwa osób, które są w KWC. Pogoda i pielgrzymi dopisali, plac przed ołtarzem polowym był wypełniony rodzinami z całej Polski. Czas szybko płynie, kiedy się go dobrze i w radości przeżywa. Z Kalisza wyjechaliśmy z mocnym „powerem” wiary i odwagi. Już w autokarze w drodze powrotnej słyszeliśmy bardzo pozytywne opinie osób z poza Ruchu na temat tej pielgrzymki. Nasza „brać”, wypełniona była radością, która emanowała śpiewem, modlitwą i promiennym uśmiechem.
  Wiemy, że to za przyczyną św. Józefa, który nieustannie wstawia się z nami i naszymi rodzinami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki, zwłaszcza tym, którzy nie należą do Domowego Kościoła ( nie czuliśmy żadnej różnicy ), byliśmy jak jedna wielka rodzina.                                             Wdzięczni Panu Bogu

Anna i Tadeusz Dymer- diecezja sosnowiecka