KODA 2012 - czyli przyszli Animatorzy w akcji
Dodane przez MN dnia 06 February 2012 19:00

W dniach 27.01-4.02.2012 w Wapienicy miał miejsce Kurs Oazowy Dla Animatora. Zgłosiło się dziewięciu uczestników, a w diakonii znalazły się dwie animatorki i ksiądz moderator. Towarzyszyła nam także pani kucharka oraz mieszkańcy tego domu wraz z xx. Józefem i Piotrem.

Gdy w piątek wszyscy dotarliśmy już do Klimczakówki rozpoczęliśmy nasze rekolekcje wieczorną Mszą Świętą, w której uczestniczyliśmy wraz z mieszkańcami Wapienicy. Następne dni przebiegały według bardzo napiętego planu. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od wspólnej modlitwy- Jutrzni, którą kończyliśmy nocne Silentium Sacrum. W naszym planie dnia nie mogło zabraknąć czasu na Namiot Spotkania na którym ks. Robert kierował do nas słowo, a następnie mieliśmy okazję porozmawiać z Panem Bogiem sam na sam. Codziennie mieliśmy także szanse uczestniczyć w Najświętszej Ofierze i słuchać samego Boga w ustach księdza moderatora. Wieczorami spotykaliśmy się na modlitwie, którą okazję mieli prowadzić uczestnicy.

Jak sama nazwa wskazuje rekolekcje te były także kursem, więc nie mogło w naszym planie nie być takich punktów jak Szkoła Animatora czy Warsztaty na których a. Kasia, a. Ewa i ks. Robert przekazywali nam wiedzę z różnych dziedzin. Poprzez spotkania te mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych i jakże przydatnych informacji, dzięki którym możemy lepiej przygotować się do posługi animatora. Wielu cennych informacji uzyskaliśmy od gości, którzy nas odwiedzili. Zawitały do nas Magdalena Żyła, która opowiedziałą nam o komunikacji międzyludzkiej i Hania Osysek, z która uczyliśmy się jak dobrze przygotować i poprowadzić pogodny wieczorek.

W czasie pobytu na KODA każdy z uczestników miał okazję prowadzić spotkanie, czym mógł sprawdzić się w roli animatora. Było to bardzo ubogacające doświadczenie, ponieważ mogliśmy się uczyć na własnych błędach, nabrać doświadczenia, ale i uzyskać kilka cennych rad od „gościa” będącego na naszym spotkaniu- co miejmy nadzieję zaowocuje w przyszłości.

Pomimo wielu trudności, które dotykały naszą wspólnotę takich jak choroba czy niska temperatura, które nie ułatwiały nam funkcjonowania, z Wapienicy wyjechaliśmy bardzo zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia, pełni optymizmu i zapału do pracy.

Magda Stempin

PS.  W najbliższym czasie opublikujemy kilka świadectw.