Powakacyjny Dzień Wspólnoty
Dodane przez Barteo dnia 08 September 2011 22:16

4 września 2011 r. (niedziela) o godz. 14:00 w Parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu (ul. Gospodarcza) zgromadziliśmy się na powakacyjnym Dniu Wspólnoty. Była to dla Księży, Rodzin Domowego Kościoła, Wspólnoty Dorosłych, młodzieży i dzieci okazja do radosnego spotkania i modlitwy w duchu dziękczynienia za tegoroczne rekolekcje oraz prośby o wszelkie błogosławieństwo na nadchodzący kolejny rok formacji. Mszy świętej przewodniczył Biskup Ordynariusz ks. Grzegorz Kaszak, który także udzielił specjalnego błogosławieństwa Pani Zofii i Panu Władysławowi z okazji ich 75 rocznicy ślubu. Małżeństwo to dało nam piękne świadectwo wspólnego kroczenia przez życie; warto wspomnieć, iż jest to druga w Polsce para, która dożyła tak pięknej rocznicy ślubu.

 

W czasie kazania wygłoszonego przez Biskupa Ordynariusza pochyliliśmy się nad problemami, z którymi boryka się współczesny świat. Legalizacja związków tej samej płci, pozwolenie na wychowanie dzieci przez takie związki, wzrost rozwodów, pogoń za pieniądzem i rzeczami doczesnymi, brak czasu na rozmowę z własnymi dziećmi powoduje zachwianie wartości u młodych ludzi (także dzieci). Skutkami tego są m.in. rozboje i podpalenia, które miały miejsce w czasie wakacji w Wielkiej Brytanii. Remedium na taki stan rzeczy jest życie inspirowane Ewangelią, z Bogiem w sercu.

 

Podczas Eucharystii w procesji z darami kilka osób złożyło swoje zobowiązanie abstynenckie w ramach przynależności do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. A po uroczystej Mszy świętej przedstawiciele Ruchu Światło-Życie złożyli Biskupowi serdecznie życzenia z okazji Jego imienin, które obchodził dzień wcześniej, tj. w sobotę 3 września.

 

Uwieńczeniem Dnia Wspólnoty była godzina świadectw, która odbyła się już w dwóch osobnych grupach: dla rodzin Domowego Kościoła w kaplicy na plebanii oraz dla Oazy Dzieci Bożych, Młodzieży i Dorosłych w kościele.
Spośród rodzin Domowego Kościoła w tym roku prawie 30 wzięło udział w letnich oazach. Wiele osób zechciało podzielić się z nami swoimi przeżyciami z tego czasu spędzonego razem z Panem Bogiem. Wśród wypowiedzianych słów było wiele słów uwielbienia Boga, dziękczynienia Panu, podziękowania dla organizatorów, a także parę słów budującej krytyki. Jednakże dla każdego z nas rekolekcje były czasem odnajdywania dróg Bożych, naładowania „akumulatorów” na kolejny rok pracy, walki ze swoimi słabościami i grzechami, a także przybliżania się do swoich współmałżonków. W najbliższym czasie na stronie ukaże się, mam nadzieję, wiele świadectw z przeżycia wakacyjnych rekolekcji. Już teraz serdecznie zachęcam do przeczytania ich.

 

Rekolekcje dla młodzieży zgromadziły w tym roku 190 osób (wraz z posługującymi), nie tylko z naszej diecezji, lecz również Polaków mieszkających na Ukrainie, w Austrii i Szwecji. Każda wspólnota rekolekcyjna miała okazję zaprezentować się przed innymi, przedstawić znak oraz piosenkę oazy, które je charakteryzowały. W czasie godziny świadectw, przeżywanej w duchu modlitwy dziękczynienia, przedstawiciel każdej oazy dzielił się swoim doświadczeniem działania Boga w jego sercu na rekolekcjach letnich.

 

Za wielkie dzieła Boże w nas - Chwała Panu.