Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Wyzwolenia
ORDW 2010

Diakonia Wyzwolenia

"Proces wyzwolenia będzie postępował w miarę jak miłość braterska zagnieździ się w sercach ludzi zacznie owocować w nowym sposobie ich życia, w nowym sposobie układania stosunków międzyludzkich."
ks. F. Blachnicki-
Fragm. z katechezy „Wspólnota a wyzwolenie” z podr. ORDW

Serdecznie zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Wyzwolenia Archidiecezji Częstochowskiej. Odbędzie się ona w Zawierciu – Skarżycach w dniach 29.12.2010-2.01.2011r. Chcemy we wspólnocie dzieci Bożych świętować Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, przez którego przyszło wyzwolenie całego świata.

Wspólnota Dorosłych
Spotkania

Uwaga!

Najbliższe spotkanie odbędzie się wyjątkowo nie w trzecią, ale w czwartą niedzielę miesiąca (czyli 22.01.2017r.) 
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 1800 modlitwą i konferencją. 

Serdecznie zapraszamy!

 

Spotykamy się w celu pogłębienia relacji z Bogiem i ze sobą nawzajem. Odbywa się to przez wspólne uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej, adoracje Najświętszego Sakramentu, konferencje, różne formy modlitwy oraz formację duchową.

Naszym celem jest realizowanie charyzmatu Ruchu Światło-Życie w dorosłości. Nasze spotkania adresowane są do osób, które zakończyły formację młodzieżową i chcą ją kontynuować, także do tych, którzy kiedyś przychodzili na Oazę i chcą znów się w nią włączyć. Jest to również okazja dla tych, którzy nigdy nie uczestniczyli w spotkaniach oazowych czy w ogóle nie mieli styczności z żadną wspólnotą, by spróbować włączyć się w dzieło Ruchu Światło-Życie.

 

Nasze spotkania odbywają się w parafii św. Brata Alberta w Sosnowcu przy ul. Chabrów 2:

 

Pierwsza niedziela miesiąca:

·         1200 – msza św.

·         ok. 1250 – adoracja Najświętszego Sakramentu

·         1330 – spotkania w grupach

·         ok. 1500 – wspólna końcowa modlitwa

 

Trzecia niedziela miesiąca:

·         1800 – modlitwa z konferencją

·         1900 – spotkania w grupach

·         2000 – agapa – wspólny posiłek i rozmowy

·         2100 – Apel Jasnogórski

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Węglówka 2011

Nie żałują Ci, którzy zdecydowali się wyjechać na rekolekcje zimowe do Węglówki. Był to czas wielu głębokich przeżyć duchowych i doskonałej zabawy. Czas do południa wypełniały spotkania w  grupach i Eucharystia - były to radosne chwile spotkania z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Pozostały czas wypełniały różne zajęcia na śniegu i w domu rekolekcyjnym. Dwa dni przeznaczyliśmy na wyprawy po pięknej okolicy. W czasie pierwszej wycieczki na Śnieżnicy doświadczyliśmy wielu przygód schodząc "na skróty" nowo wytyczanymi szlakami, druga wyprawa na Lubomir (900 m.npm) do obserwatorium astronomicznego przeplatana była śnieżnymi walkami, zjazdami z góry i przerabianiem niektórych uczestników w śnieżne kule i białe bałwanki. Dwa dni spędziliśmy jeżdżac na nartach na na Śnieżnicy, a ci, którzy nie chcieli jeździć uczestniczyli w wyprawach w poszukiwaniu cywilizacji (zasięgu i sklepu:), lepili ze śniegu nie wiadomo co, oglądali w budynku filmy lub rozwijali talenty muzyczne. Wieczorem bawiliśmy się wspólnie w różnoraki sposób: tańcząc, śpiewając i grajac w proponowane przez animatorów zabawy. Wieczór i popołudnie były czasem przeżyć duchowych w czasie Spowiedzi, adoracji i wieczorów poświęconych ważnym dla młodych tematom.  xWK

Świadectwa

Wbrew moim oczekiwaniom bardzo owocnie przeżyłam te rekolekcje. Poprawiłam swoją kondycję ruchową ( chodzenie po nieoszlakowanych ścieżkach w górach z księdzem Wojciechem:) jak i zarówno w dużym stopniu duchową. Dużym przeżyciem dla mnie były adoracje Najświętszego Sakramentu, kiedy można było podejść do monstrancji i oglądać Boga twarzą w twarz. Czułam wtedy wielką i wyraźną bliskość Boga, który chce mi powiedzieć, że mnie bardzo kocha i chce, abym razem z Nim przeszła przez życie. Cudowna była też spowiedź generalna, a jeszcze bardziej przyjęcie zaraz po niej Komunii Świętej. Nastąpiło wtedy we mnie głębokie odczucie łaski Pana, który odpuści nam nawet największy grzech, bo tak nas kocha.         M.
Według mnie najwspanialszym wydarzeniem nie tylko na rekolekcjach ale i w całym moim życiu była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Była to niezwykła świadomość, że Bóg jest tak blisko. I ze kocha nas mimo, ze na to nie zasłużyliśmy.                 A.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Karty i zdjęcia

Diakonia Komunikowania Społecznego

Dla osób zainteresowanych uczestnictwem w rekolekcjach zimowych - karty do pobrania w pobieralni.


W galerii pojawiły się zdjęcia z ostatniej Oazy Modlitwy w Czernej, oraz Dnia wspólnoty rejonu Dąbrowy Górniczej.
Jeżeli chcesz żeby w galerii pojawiły się również zdjęcia z Dnia wspólnoty Twojego rejonu - prześlij je (po uprzednim spakowaniu), na adres: dks@sosnowiec.oaza.pl.
 

Diakonia Liturgiczna
Spotkania Diakonii Liturgicznej

Diakonia Liturgiczna

Spotkanie diakonii w grudniu 2010 wyjątkowo o 16. Dopóki nie zakończą się remonty katedry - spotkania w mieszkaniu Księdza Pawła.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Akcja - pokaż swoja wspólnotę

Zachęcamy każdą wspólnotę do zrobienia sobie zdjęcia grupowego a następnie przysłania go do nas. Fotografie postaramy się następnie opublikować na naszej stronie. Zdjęcia prosimy przesyłać na adres dks@sosnowiec.oaza.pl. W nagłówku wiadomości prosimy o podanie nazwy parafii danej wspólnoty oraz imię i nazwisko osoby zgłaszającej zdjęcie.

Prosimy także o nadsyłanie zdjęć grupowych z rekolekcji wakacyjnych, które odbyły się w roku 2010. W nagłówku wiadomości prosimy o podanie numeru turnusu, miejsce rekolekcji oraz imię i nazwisko osoby zgłaszającej zdjęcie.

Diakonia Muzyczna
Diakonia Muzyczna - spotkanie

Diakonia Muzyczna

Diakonia muzyczna zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę (4.12.2010), o godzinie 18 w Parafii św. Barbary w Sosnowcu (sala pod Kurią).

Diakonia Wyzwolenia
"Pragnąc w pełni wyzwolić siebie i podać rękę naszym braciom (...)"

Diakonia Wyzwolenia

Niniejszy plakat został rozesłany do wszystkich parafii naszej diecezji. Jest zaproszeniem dla tych, którzy takiej modlitwy potrzebują, oraz dla osób, które swoją modlitwą pragną włączyć się w duchową walkę o wolność każdego obywatela jak i całego narodu.
Dla nas, którzy włączyliśmy się w dzieło KWC niech będzie przypomnieniem zobowiązań, jakie na siebie przyjęliśmy:

Diakonia Miłosierdzia
Spotkanie Diakonii Miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia

W związku z zaplanowanymi na 4. grudnia rejonowymi DW, spotkanie Diakonii Miłosierdzia zostaje przesunięte na 11. grudnia o godzinie 10:30 w parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu przy ul. Gospodarczej. Serdecznie zapraszamy!!

Diakonia Miłosierdzia

Diakonia Wyzwolenia
KWC - po spotkaniu

Ostatnie spotkanie modlitewne KWC skupiało się na roli modlitwy w walce z uzależnieniami. Tak też brzmiał temat konferencji wygłoszonej przez ks. neoprezbitera Łukasza Gładkiego. Dla tych spośród nas, którzy nie mogli włączyć się w modlitwę jedna myśl, która niech pobudzi do refleksji.

Wspólnota Dorosłych
FORMACJA WE WSPÓLNOCIE

Wspólnota jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie jak dorosłe osoby
mogą realizować w swoim życiu charyzmat Oazy w diecezjalnej wspólnocie Ruchu.
Wśród naszych zobowiązań jest przynależność do diecezjalnej Diakonii, kierujemy członków wspólnoty ku włączeniu się w Stowarzyszenie "Diakonia", uczestniczymy w formacji permanentnej Ruchu w diecezji, wiele osób posługuje jako animatorzy. Dla osób dorosłych nie mających kontaktu z Ruchem stanowimy miejsce ich formacji
deuterokatechumenalnej.
Ponieważ wielu z nas uczestniczymy w spotkaniach formacji permanentnej i diakonii więc na spotkaniach wspólnoty w czasie konferencji i spotkań grupy poruszamy tematy związane z życiem wspólnoty oraz z życiem Kościoła w Polsce i świecie.

W roku 2010/2011 formacja przebiega w dwóch kierunkach

W I niedzielę miesiąca:

spotkanie formacyjne w grupie:

- dla osób po formacji związane z tematem roku

- dla osób po III stopniu - "Droga do wspólnoty"

- dla osób po I stopniu i po ewangelizacji - formacja deuterokatechumenalna

W III niedzielę miesiąca

- Konferencja po Nieszporach

- spotkanie poświęcone tematyce życia we wspólnocie

Diakonia Miłosierdzia
Akcja robienia kartek świątecznych

Diakonia Miłosierdzia

W najbliższą sobotę, 20 listopada odbędzie się akcja robienia kartek świątecznych, organizowana przez Diakonię Miłosierdzia. Zrobione kartki, podobnie jak w zeszłym roku sprzedawane będą podczas adwentu w parafiach naszej diecezji. Dochód z kartek przeznaczony będzie na dofinansowanie rekolekcji dla osób, które są w trudnej sytuacji finansowej i nie mogą z tego powodu jechać na rekolekcje.
 

Diakonia Wyzwolenia
SPOTKANIE MODLITEWNE O WYZWOLENIE (SPOTKANIE KWC)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 20.11.2010. o godzinie 15:00 w Domu Katolickim. 

Diakonia Wyzwolenia

Diakonia Wyzwolenia
Spotkania Diakonii Wyzwolenia w tym roku

Diakonia Wyzwolenia

Spotkania Diakonii Wyzwolenia, na które serdecznie zapraszamy, odbywają się w każdą 2. sobotę miesiąca o godz. 18.30 w parafii p.w. Św. Mikołaja w Targoszycach.

Różne
DWDD 2010 Częstochowa

DWDD 2010W dniu 6 listopada 2010 roku odbył się w Częstochowie Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD) filii śląskiej, w skład której wchodzi 9 diecezji. Tematem przewodnim była droga  oazowicza  od diakonii do Stowarzyszenia DIAKONIA, które jest eklezjalną pieczęcią charyzmatu Ruchu Światło-Życie.

Różne
"List do ..."

Różne

Na stronie Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji, pojawił się bardzo serdeczny w swoim wydźwięku list Księdza Rektora, skierowany do Ruchu Światło-Życie.

Zachęcamy do przeczytania: http://www.seminarium.sosnowiec.opoka.org.pl/list2.html

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie

Diakonia Wyzwolenia

Na stronie opublikowaliśmy krótką relację z ostatniego Spotkania Modlitewnego o Wyzwolenie - zachęcamy do zapoznania się z artykułem

  • Spotkania KWC
  • Jesienny Dzień Wspólnoty 17.10.2010
  • SPOTKANIE Z KS. KRAJEWSKIM - CEREMONIARZEM JANA PAWŁA II
  • Festiwal Nowego Życia
  • SMS czyli Słowo Ma Siłę
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,475,885 Unikalnych wizyt