Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Różne
Diecezjalny Dom Matki i Dziecka

Diecezjalny dom Matki i dziecka Powstaje w Sosnowcu Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25.

 • będzie służył matkom w stanie błogosławionym, które nie mogą bezpiecznie oczekiwać na poród we własnym domu;
 • matkom i dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji domowej – przemoc, uzależnienie współmałżonka, nagła utrata mieszkania lub środków do życia;
 • matkom i dzieciom będącym ofiarami wypadków losowych – pożar, powódź, zniszczenie mieszkania;
 • matkom, których dzieci przebywają w pobliskim szpitalu dziecięcym i wymagają ich stałej obecności.

Różne
Rekolekcje oazowe 2011

Różne

W dziale Rekolekcje są już informacje o tegorocznych letnich rekolekcjach oazowych.

Diakonia Muzyczna
Najbliższe spotkanie Diakonii Muzycznej

Diakonia Muzyczna

Serdecznie zapraszamy na spotkanie diakonii muzycznej, które odbędzie się 12 marca, tj. w sobotę przed dniem wspólnoty, o godz. 9.00 w domu katolickim przy katedrze.

Materiały do pobrania:
Nadziejo Kościoła - tekst
Nadziejo Kosciola - nuty
Wstanę i pójdę do mojego Ojca - nuty

Diakonia Wyzwolenia
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE W BAZYLICE ŚW. ANDRZEJA W OLKUSZU

Diakonia Wyzwolenia

Bardzo serdecznie zapraszamy abstynentów, członków wszystkich ruchów abstynenckich i trzeźwościowych, grup AA, Al-Anon, Alateen, DDA, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, stowarzyszeń i towarzystw, wszystkich uzależnionych, współuzależnionych, wszystkich, którym na sercu leży trzeźwość rodzin i naszego narodu na Spotkanie Diecezjalne w niedzielę 6 marca 2011 roku do bazyliki św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Rekolekcje w Węglówce 2011

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Obejrzyj relację z rekolekcji zimowych w Weglówce przygotowaną przez animatora Piotra:

kliknij tutaj

i przeczytaj relacje poniżej

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)
BAL KARNAWAŁOWY

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)

Z radością zawiadamiamy, że 26 lutego 2011 roku, w Klubie „Wega”, w Jaworznie – Ciężkowicach, odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY, organizowany przez rejon Jaworzna! Bawimy się od godz. 17.00 - 23.00 – wstęp 15 zł. Istnieje również możliwość zabawy 17.00 - 3.00 – wówczas koszt wynosi 40 zł.
Od godz. 23.00 – 3.00 na bal, zapraszamy także animatorów i wszystkie osoby dorosłe! Koszt: 30 zł.

Diakonia Wyzwolenia
SPOTKANIE MODLITEWNE O WYZWOLENIE (SPOTKANIE KWC)

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 19.02.2011. o godzinie 15:00 w kaplicy dolnej przy sosnowieckiej Katedrze. Więcej informacji na plakacie.

Uwaga! Do pobrania Skrypt z konferencji

Diakonia Muzyczna
Spotkanie diakonii muzycznej

Diakonia Muzyczna

Serdecznie zapraszamy na spotkanie diakonii muzycznej, które odbędzie się  19 lutego ( w sobotę)  o godz 17.00 w parafii katedralnej.

Domowy Kościół
Zapraszamy na rekolekcje I stopnia do Zakrzowa.

Termin : rekolekcji 24 czerwca ( rozpoczęcie o godz. 17:00 )– 10 lipca ( zakończenie późnym popołudniem po agapie ) 2011r.

Miejsce : Zakrzów/koło Kalwarii Zebrzydowskiej, ośrodek Caritas diecezji krakowskiej. Każda rodzina ma do dyspozycji studio, czyli pokój z dwoma łóżkami + pokój z wersalką i łóżkiem piętrowym( dla dzieci )+ łazienka. Dwie rodziny bez dzieci mogą być zakwaterowane w jednym studio.

Domowy Kościół
NOWA PARA REJONU SOSNOWIEC

Renata i Roman Lewandowscy. Należą do kręgu przy parafii św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu-Pogoni. Od 10 lat są w Domowym Kościele, a małżeństwem od 14 lat.

Różne
Nowy teledysk na 10-lecie Full Power Spirit

Różne

Rok 2011 jest wyjątkowy dla zespołu Full Power Spirit, który obchodzi 10-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji FPS przygotowuje wiele niespodzianek, a pierwszą z nich jest teledysk do piosenki pt. „Światło, Życie, Solidarność”. Utwór poświęcony jest jednej z najważniejszych postaci drugiej połowy XX wieku w polskim Kościele katolickim – księdzu Franciszkowi Blachnickiemu – założycielowi ruchu Światło – Życie, potocznie zwanego ruchem oazowym. Wcześniej zespół nagrał utwór „Nieśmiertelni” poświęcony – dziś już błogosławionemu – księdzu Jerzemu Popiełuszce.

Diakonia Ewangelizacji
Kurs ALFA - zaproszenie

Diakonia Ewangelizacji

Zapraszamy na Kurs ALFA organizowany przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

"Kurs ALFA to otwarta dla każdego szansa poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej, swobodna i przyjazna atmosfera, przystępna forma i humor."

Więcej informacji: http://odnowa.org.pl/?q=node/763

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie KWC - 15.01

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzowlenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 15.01.2011 o godzinie 15:00 w kaplicy dolnej przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania będzie wystaienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa za wstawiennictwem Świętego Michała Archanioła (litania oraz nowenna).

Różne
Zabawa sylwestrowa - zmiana terminu!

Różne

Najwyższy czas podać jakieś szczegółowe informację dotyczące naszego sylwestra!
Najważniejsza rzecz: nastąpiła zmiana lokum! Sylwester odbędzie się w salce przy Kościele w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Jest to ulica Krasińskiego. Start o 19.30. Chcielibyśmy, w miarę możliwości, uczestniczyć w Eucharystii. Jest to oczywiście zależne od tego, czy jakiś ksiądz się bedzie z nami bawił:) Przypominam tym, którzy nie zapłacili jeszcze, że można już tego dokonać.

W razie zapytań o nr konta proszę o kontakt: 669082418

Łukasz Nowakowski

Diakonia Wyzwolenia
Dopalacze - wypalacze

Diakonia Wyzwolenia

PSYCHOAKTYWNE MANIPULACJE

Farmakologiczne manipulacje z psychiką mają długą tradycję. Pochodne makowca - opium w Azji i potem w Europie, wywary z liści koka w obu Amerykach - były używane od dawna nie tylko jako środki przeciwbólowe, lecz również jako środki odurzające. Środki psychoaktywne stosowano dla poprawienia nastroju, do wywoływania przyjemnych marzeń, ale także do pobudzenia psychicznego, które bywało potrzebne w boju lub do popełniania przestępstwa.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie modlitewne w intencji wyzwolenia (spootkanie KWC)

Witamy!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 18.12.2010. o godzinie 15:00  w kaplicy dolnej przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: Eucharystia, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz konferencja. Temat konferencji to: "Dopalacze - materiał kolekcjonerski czy rosyjska ruletka". Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.Więcej informacji na plakacie.

Pozdrawiamy
Diakonia Wyzwolenia

Różne
Zapraszamy na Sylwestra!

Gdzie? W Kurii Diecezji Sosnowieckiej. Co sie będzie działo? Będziemy się świetnie bawić w swoim towarzystwie. oferujemy 2 dania gorące, kawa, herbata, ciasto, zimna płyta i napoje. Przewidziane konkursy z nagrodami. Koszt to 35 złotych. Zapisy pod numerem 669082418 do 23 grudnia 2010!

Serdecznie zapraszamy.
 

 • ORDW 2010
 • Spotkania
 • Węglówka 2011
 • Karty i zdjęcia
 • Spotkania Diakonii Liturgicznej
 • Wygenerowano w sekund: 0.01
  8,473,277 Unikalnych wizyt