Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Wyzwolenia
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE W BAZYLICE ŚW. ANDRZEJA W OLKUSZU

Diakonia Wyzwolenia

Bardzo serdecznie zapraszamy abstynentów, członków wszystkich ruchów abstynenckich i trzeźwościowych, grup AA, Al-Anon, Alateen, DDA, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, stowarzyszeń i towarzystw, wszystkich uzależnionych, współuzależnionych, wszystkich, którym na sercu leży trzeźwość rodzin i naszego narodu na Spotkanie Diecezjalne w niedzielę 6 marca 2011 roku do bazyliki św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Rekolekcje w Węglówce 2011

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Obejrzyj relację z rekolekcji zimowych w Weglówce przygotowaną przez animatora Piotra:

kliknij tutaj

i przeczytaj relacje poniżej

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)
BAL KARNAWAŁOWY

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)

Z radością zawiadamiamy, że 26 lutego 2011 roku, w Klubie „Wega”, w Jaworznie – Ciężkowicach, odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY, organizowany przez rejon Jaworzna! Bawimy się od godz. 17.00 - 23.00 – wstęp 15 zł. Istnieje również możliwość zabawy 17.00 - 3.00 – wówczas koszt wynosi 40 zł.
Od godz. 23.00 – 3.00 na bal, zapraszamy także animatorów i wszystkie osoby dorosłe! Koszt: 30 zł.

Diakonia Wyzwolenia
SPOTKANIE MODLITEWNE O WYZWOLENIE (SPOTKANIE KWC)

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 19.02.2011. o godzinie 15:00 w kaplicy dolnej przy sosnowieckiej Katedrze. Więcej informacji na plakacie.

Uwaga! Do pobrania Skrypt z konferencji

Diakonia Muzyczna
Spotkanie diakonii muzycznej

Diakonia Muzyczna

Serdecznie zapraszamy na spotkanie diakonii muzycznej, które odbędzie się  19 lutego ( w sobotę)  o godz 17.00 w parafii katedralnej.

Domowy Kościół
Zapraszamy na rekolekcje I stopnia do Zakrzowa.

Termin : rekolekcji 24 czerwca ( rozpoczęcie o godz. 17:00 )– 10 lipca ( zakończenie późnym popołudniem po agapie ) 2011r.

Miejsce : Zakrzów/koło Kalwarii Zebrzydowskiej, ośrodek Caritas diecezji krakowskiej. Każda rodzina ma do dyspozycji studio, czyli pokój z dwoma łóżkami + pokój z wersalką i łóżkiem piętrowym( dla dzieci )+ łazienka. Dwie rodziny bez dzieci mogą być zakwaterowane w jednym studio.

Domowy Kościół
NOWA PARA REJONU SOSNOWIEC

Renata i Roman Lewandowscy. Należą do kręgu przy parafii św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu-Pogoni. Od 10 lat są w Domowym Kościele, a małżeństwem od 14 lat.

Różne
Nowy teledysk na 10-lecie Full Power Spirit

Różne

Rok 2011 jest wyjątkowy dla zespołu Full Power Spirit, który obchodzi 10-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji FPS przygotowuje wiele niespodzianek, a pierwszą z nich jest teledysk do piosenki pt. „Światło, Życie, Solidarność”. Utwór poświęcony jest jednej z najważniejszych postaci drugiej połowy XX wieku w polskim Kościele katolickim – księdzu Franciszkowi Blachnickiemu – założycielowi ruchu Światło – Życie, potocznie zwanego ruchem oazowym. Wcześniej zespół nagrał utwór „Nieśmiertelni” poświęcony – dziś już błogosławionemu – księdzu Jerzemu Popiełuszce.

Diakonia Ewangelizacji
Kurs ALFA - zaproszenie

Diakonia Ewangelizacji

Zapraszamy na Kurs ALFA organizowany przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

"Kurs ALFA to otwarta dla każdego szansa poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej, swobodna i przyjazna atmosfera, przystępna forma i humor."

Więcej informacji: http://odnowa.org.pl/?q=node/763

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie KWC - 15.01

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzowlenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 15.01.2011 o godzinie 15:00 w kaplicy dolnej przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania będzie wystaienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa za wstawiennictwem Świętego Michała Archanioła (litania oraz nowenna).

Różne
Zabawa sylwestrowa - zmiana terminu!

Różne

Najwyższy czas podać jakieś szczegółowe informację dotyczące naszego sylwestra!
Najważniejsza rzecz: nastąpiła zmiana lokum! Sylwester odbędzie się w salce przy Kościele w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Jest to ulica Krasińskiego. Start o 19.30. Chcielibyśmy, w miarę możliwości, uczestniczyć w Eucharystii. Jest to oczywiście zależne od tego, czy jakiś ksiądz się bedzie z nami bawił:) Przypominam tym, którzy nie zapłacili jeszcze, że można już tego dokonać.

W razie zapytań o nr konta proszę o kontakt: 669082418

Łukasz Nowakowski

Diakonia Wyzwolenia
Dopalacze - wypalacze

Diakonia Wyzwolenia

PSYCHOAKTYWNE MANIPULACJE

Farmakologiczne manipulacje z psychiką mają długą tradycję. Pochodne makowca - opium w Azji i potem w Europie, wywary z liści koka w obu Amerykach - były używane od dawna nie tylko jako środki przeciwbólowe, lecz również jako środki odurzające. Środki psychoaktywne stosowano dla poprawienia nastroju, do wywoływania przyjemnych marzeń, ale także do pobudzenia psychicznego, które bywało potrzebne w boju lub do popełniania przestępstwa.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie modlitewne w intencji wyzwolenia (spootkanie KWC)

Witamy!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 18.12.2010. o godzinie 15:00  w kaplicy dolnej przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: Eucharystia, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz konferencja. Temat konferencji to: "Dopalacze - materiał kolekcjonerski czy rosyjska ruletka". Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.Więcej informacji na plakacie.

Pozdrawiamy
Diakonia Wyzwolenia

Różne
Zapraszamy na Sylwestra!

Gdzie? W Kurii Diecezji Sosnowieckiej. Co sie będzie działo? Będziemy się świetnie bawić w swoim towarzystwie. oferujemy 2 dania gorące, kawa, herbata, ciasto, zimna płyta i napoje. Przewidziane konkursy z nagrodami. Koszt to 35 złotych. Zapisy pod numerem 669082418 do 23 grudnia 2010!

Serdecznie zapraszamy.
 

Diakonia Wyzwolenia
ORDW 2010

Diakonia Wyzwolenia

"Proces wyzwolenia będzie postępował w miarę jak miłość braterska zagnieździ się w sercach ludzi zacznie owocować w nowym sposobie ich życia, w nowym sposobie układania stosunków międzyludzkich."
ks. F. Blachnicki-
Fragm. z katechezy „Wspólnota a wyzwolenie” z podr. ORDW

Serdecznie zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Wyzwolenia Archidiecezji Częstochowskiej. Odbędzie się ona w Zawierciu – Skarżycach w dniach 29.12.2010-2.01.2011r. Chcemy we wspólnocie dzieci Bożych świętować Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, przez którego przyszło wyzwolenie całego świata.

Wspólnota Dorosłych
Spotkania

Uwaga!

Najbliższe spotkanie odbędzie się wyjątkowo nie w trzecią, ale w czwartą niedzielę miesiąca (czyli 22.01.2017r.) 
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 1800 modlitwą i konferencją. 

Serdecznie zapraszamy!

 

Spotykamy się w celu pogłębienia relacji z Bogiem i ze sobą nawzajem. Odbywa się to przez wspólne uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej, adoracje Najświętszego Sakramentu, konferencje, różne formy modlitwy oraz formację duchową.

Naszym celem jest realizowanie charyzmatu Ruchu Światło-Życie w dorosłości. Nasze spotkania adresowane są do osób, które zakończyły formację młodzieżową i chcą ją kontynuować, także do tych, którzy kiedyś przychodzili na Oazę i chcą znów się w nią włączyć. Jest to również okazja dla tych, którzy nigdy nie uczestniczyli w spotkaniach oazowych czy w ogóle nie mieli styczności z żadną wspólnotą, by spróbować włączyć się w dzieło Ruchu Światło-Życie.

 

Nasze spotkania odbywają się w parafii św. Brata Alberta w Sosnowcu przy ul. Chabrów 2:

 

Pierwsza niedziela miesiąca:

·         1200 – msza św.

·         ok. 1250 – adoracja Najświętszego Sakramentu

·         1330 – spotkania w grupach

·         ok. 1500 – wspólna końcowa modlitwa

 

Trzecia niedziela miesiąca:

·         1800 – modlitwa z konferencją

·         1900 – spotkania w grupach

·         2000 – agapa – wspólny posiłek i rozmowy

·         2100 – Apel Jasnogórski

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Węglówka 2011

Nie żałują Ci, którzy zdecydowali się wyjechać na rekolekcje zimowe do Węglówki. Był to czas wielu głębokich przeżyć duchowych i doskonałej zabawy. Czas do południa wypełniały spotkania w  grupach i Eucharystia - były to radosne chwile spotkania z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Pozostały czas wypełniały różne zajęcia na śniegu i w domu rekolekcyjnym. Dwa dni przeznaczyliśmy na wyprawy po pięknej okolicy. W czasie pierwszej wycieczki na Śnieżnicy doświadczyliśmy wielu przygód schodząc "na skróty" nowo wytyczanymi szlakami, druga wyprawa na Lubomir (900 m.npm) do obserwatorium astronomicznego przeplatana była śnieżnymi walkami, zjazdami z góry i przerabianiem niektórych uczestników w śnieżne kule i białe bałwanki. Dwa dni spędziliśmy jeżdżac na nartach na na Śnieżnicy, a ci, którzy nie chcieli jeździć uczestniczyli w wyprawach w poszukiwaniu cywilizacji (zasięgu i sklepu:), lepili ze śniegu nie wiadomo co, oglądali w budynku filmy lub rozwijali talenty muzyczne. Wieczorem bawiliśmy się wspólnie w różnoraki sposób: tańcząc, śpiewając i grajac w proponowane przez animatorów zabawy. Wieczór i popołudnie były czasem przeżyć duchowych w czasie Spowiedzi, adoracji i wieczorów poświęconych ważnym dla młodych tematom.  xWK

Świadectwa

Wbrew moim oczekiwaniom bardzo owocnie przeżyłam te rekolekcje. Poprawiłam swoją kondycję ruchową ( chodzenie po nieoszlakowanych ścieżkach w górach z księdzem Wojciechem:) jak i zarówno w dużym stopniu duchową. Dużym przeżyciem dla mnie były adoracje Najświętszego Sakramentu, kiedy można było podejść do monstrancji i oglądać Boga twarzą w twarz. Czułam wtedy wielką i wyraźną bliskość Boga, który chce mi powiedzieć, że mnie bardzo kocha i chce, abym razem z Nim przeszła przez życie. Cudowna była też spowiedź generalna, a jeszcze bardziej przyjęcie zaraz po niej Komunii Świętej. Nastąpiło wtedy we mnie głębokie odczucie łaski Pana, który odpuści nam nawet największy grzech, bo tak nas kocha.         M.
Według mnie najwspanialszym wydarzeniem nie tylko na rekolekcjach ale i w całym moim życiu była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Była to niezwykła świadomość, że Bóg jest tak blisko. I ze kocha nas mimo, ze na to nie zasłużyliśmy.                 A.

  • Karty i zdjęcia
  • Spotkania Diakonii Liturgicznej
  • Akcja - pokaż swoja wspólnotę
  • Diakonia Muzyczna - spotkanie
  • "Pragnąc w pełni wyzwolić siebie i podać rękę naszym braciom (...)"
  • Wygenerowano w sekund: 0.02
    8,206,597 Unikalnych wizyt