Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Różne
Kurs wychowawcy

Różne

Kilka terminów Kursów wychowawców...

Diakonia Jedności
Błogosławienie animatorów

Diakonia Jedności

Ruch Światło-Życie ma w Kościele zadanie prowadzenia człowieka do chrześcijańskiej dojrzałości. Wyraża się ona m.in. w gotowości służby w Kościele tym darem, jaki każdy otrzymał od Boga. Można to czynić na wiele sposobów. Jednym z nich jest służba animatora.

Pomocą za strony Boga, ale też potwierdzeniem przez Kościół animatorskiego powołania, jest obrzęd błogosławienia animatorów...

Dni wspólnoty
WIELKANOCNY DZIEŃ WSPÓLNOTY

Dni wspólnoty

Zapraszamy na ostatni w tym roku formacyjnym
Dzień Wspólnoty
15 maja o godzinie 13:45
do
Parafii św. Barbary w Sosnowcu
(Oaza młodzieżowa, Oaza dorosłych)

Diakonia Wyzwolenia
ROZMOWY KONTROLOWANE CZYLI PO SPOTKANIU MODLITWNYM O WYZWOLENIE

Diakonia Wyzwolenia

Ostatnie Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie przebiegło pod hasłem "Rozmowy kontrolowane", towarzyszył nam w nim gościnnie ks. dr Paweł Pielka. W wygłoszonej homilii w czasie Mszy Świętej, a także w konferencji zwrócił on uwagę na to, jak potrzebna jest w posłudze na rzecz osób zniewolonych nasza własna, osobista wolność. W końcu nie bez przyczyny ks. Franciszek Blachnicki zatytułował swoją książkę, dotyczącą dzieła KWC: "Wolni i Wyzwalający"...

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Niedziela Miłosierdzia Bożego

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

W najbliższą niedzielę będziemy świętować Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji zapraszamy na wigilię modlitewną do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu (ul. Jagiellońska 2a). Rozpoczęcie o 18.00 Mszą świętą, zakończenie ok. 21
Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem.

Różne
Santo Subito!

Różne
Życzenia dla Kapłanów

„Nie skończył się więc dla mnie Rok Kapłański, bo każdy następny rok mojego życia, będzie rokiem kapłańskim, bo Bóg nie powołuje mnie na określony czas, wiem, że zostałem wezwany na wieki.”

Ks. Andrzej PRZYBYLSKI

 

Milkną dzwony , a wraz z nimi organy, śpiew, muzyka… Wchodzimy w patetyczny nastrój Wielkiego Tygodnia, nieco ponury, smutny, MISTYCZNY. W tym nastroju przychodzi nam obchodzić niezwykłe święto-DZIWNE święto, bo bez rozgłosu, fajerwerków, wiwatów… PAMIĄTKĘ USTANOWIENIA SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA. Święto obchodzone w ciszy. Największe wydarzenia Nowego Testamentu dokonywały się w ciszy-Niepokalane Poczęcie, Zmartwychwstanie. Podobno w ciszy serca dokonuje się powołanie człowieka…

W tym niezwykłym dniu, życzymy wszystkim Biskupom, Prezbiterom, Diakonom-nie uniesień, które towarzyszyły niezwykłym i cudownym wydarzeniom z życia Jezusa, ale radości, którą przyniósł On na ziemię. Nie rozgłosu i podziwu, ale autentycznego życia Duchem Ewangelii.

Wspólnota Ruchu Światło-Życie

Diakonia Wyzwolenia
Zaproszenie na spotkanie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 16.04.2011. o godzinie 15:00 w Katedrze sosnowieckiej. Więcej informacji na plakacie.

Diakonia Miłosierdzia
Diakonia Miłosierdzia - najbliższe spotkanie

Diakonia Miłosierdzia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Diakonii Miłosierdzia, które odbędzie się w najbliższą sobotę 9. kwietnia o godz. 10.30 w salce przy parafii św. Barbary w Sosnowcu.

Domowy Kościół
Relacja z Mszy w int. ks. Blachnickiego

Zapraszamy do przeczytania relacji z Mszy Św. w intencji ks. Franciszka Blachnickiego. Artukuł znajduje się w kategorii Relacje, oto link.

Różne
Relacja z DWDD

Zapraszamy do przeczytania relacji z wiosennego DWDD 2011 w Częstochowie. Artykuł znajduje się w dziale "Relacje". Na skróty oto link.

Diakonia Miłosierdzia
Wielkopostna pomoc dla Filipka

Diakonia Miłosierdzia

Wielki Post jest czasem, w którym jesteśmy wezwani m.in. do jałmużny. Dlatego wraz z Diakonią Miłosierdzia chcemy zachęcić i prosić do ofiarowania choćby drobnej, zaoszczędzonej kwoty na rzecz dwuletniego Filipka Glinieckiego.

Jest to chłopiec, który urodził się w 2009 r. ze złożoną wadą serca, został zakwalifikowany do operacji w klinice w Monachium, jednak koszt leczenia operacyjnego to ponad 20 000 euro, co znacznie przekracza możliwości finansowe rodziców. Wciąż brakuje ok. 20 000 złotych. Dobrym pomysłem może być zorganizowanie zbiórek w naszych wspólnotach oazowych na parafiach. Zebrane pieniądze można kierować do osób z Diakonii Miłosierdzia lub przelać bezpośrednio na konto Filipa.

Szczegóły oraz numer konta można znaleźć na stronie www.sercefilipka.jawnet.pl

Diakonia Muzyczna
Najbliższe spotkanie

Diakonia Muzyczna

Na spotkania diakonii muzycznej zapraszamy w każdą trzecią sobotę miesiąca. Kolejne spotkanie diakonii odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 marca w domu katolickim przy katedrze o godz 17.00 (po spotkaniu KWC).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych śpiewaniem i graniem na liturgii Niedzieli Palmowej!

Domowy Kościół
NA PIELGRZYMKĘ Z MODERATOREM KRAJOWYM DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Domowy Kościół

ZAPRASZAM
NA PIELGRZYMKĘ Z MODERATOREM KRAJOWYM DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Trasa: m.in. Jerozolima, Kana Galilejska, Betlejem, Kafarnaum, Nazaret, Hajfa,

Różne
Diecezjalny Dom Matki i Dziecka

Diecezjalny dom Matki i dziecka Powstaje w Sosnowcu Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25.

 • będzie służył matkom w stanie błogosławionym, które nie mogą bezpiecznie oczekiwać na poród we własnym domu;
 • matkom i dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji domowej – przemoc, uzależnienie współmałżonka, nagła utrata mieszkania lub środków do życia;
 • matkom i dzieciom będącym ofiarami wypadków losowych – pożar, powódź, zniszczenie mieszkania;
 • matkom, których dzieci przebywają w pobliskim szpitalu dziecięcym i wymagają ich stałej obecności.

Różne
Rekolekcje oazowe 2011

Różne

W dziale Rekolekcje są już informacje o tegorocznych letnich rekolekcjach oazowych.

Diakonia Muzyczna
Najbliższe spotkanie Diakonii Muzycznej

Diakonia Muzyczna

Serdecznie zapraszamy na spotkanie diakonii muzycznej, które odbędzie się 12 marca, tj. w sobotę przed dniem wspólnoty, o godz. 9.00 w domu katolickim przy katedrze.

Materiały do pobrania:
Nadziejo Kościoła - tekst
Nadziejo Kosciola - nuty
Wstanę i pójdę do mojego Ojca - nuty

 • ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE W BAZYLICE ŚW. ANDRZEJA W OLKUSZU
 • Rekolekcje w Węglówce 2011
 • BAL KARNAWAŁOWY
 • SPOTKANIE MODLITEWNE O WYZWOLENIE (SPOTKANIE KWC)
 • Spotkanie diakonii muzycznej
 • Wygenerowano w sekund: 0.08
  8,205,067 Unikalnych wizyt