Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Dni wspólnoty
Powakacyjny Dzień Wspólnoty

Dni wspólnoty

4 września 2011 r. (niedziela) o godz. 14:00 w Parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu (ul. Gospodarcza) zgromadzimy się na powakacyjnym Dniu Wspólnoty. Będzie to dla Księzy, Rodzin Domowego Kościoła, Wspólnoty Dorosłych, młodzieży i dzieci okazja do radosnego spotkania i modlitwy w duchu dziękczynienia za tegoroczne rekolekcje.

Naszej modlitwie przewodniczył będzie Biskup Ordynariusz.

Domowy Kościół
Informacja o stanie zdrowia Piotra Cierniaka

Domowy Kościół

     Rodzina Piotra bardzo dziękuje za modlitwę, która działa cuda. Stan zdrowia Piotrka systematycznie poprawia się. Został on wybudzony ze śpiączki farmakologicznej oraz odpięty od respiratora. Może już samodzielnie oddychać. Wiola mocno odczuwa Waszą modlitwę, za którą bardzo dziękuje i prosi, abyśmy nadal nie ustawali w modlitwie, gdyż jest ona wciąż potrzebna.

Danuta i Henryk Wilkowscy
para diecezjalna

Domowy Kościół
Informacja o stanie zdrowia Piotra Cierniaka.

Domowy Kościół

Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji Piotra Cierniaka. Wiemy, że wszyscy się martwicie, dlatego chcemy przekazać informację o Jego stanie zdrowia.

Domowy Kościół
Podziękowanie za pomoc w przygotowaniu Domu Rekolecyjnego w Niegowie.

Domowy Kościół
Dwa pierwsze tygodnie czerwca wielu z Was poświęciło na pomoc w przygotowaniu domu w Niegowie.

Domowy Kościół
Prośba o modlitwę

Domowy Kościół
Bracia i Siostry,
 
Gorąco prosimy o modlitwę za naszego brata Piotrka Cierniaka. Uczestnicząc w oazie III stopnia w Rzymie, został on potrącony przez samochód. Obecnie przebywa w szpitalu.

Diakonia Życia
Diakonia Życia wzywa do modlitwy

Diakonia Życia

28 czerwca w sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw. Centralna Diakonia Życia wzywa do wszystkich członków Ruchu do szczególnej modlitwy. Otoczmy modlitwą posłów, by mieli otwarte serca i prawe sumienia, aby głosując kierowali się troską o ochronę każdego życia. Módlmy się, aby debata parlamentarna przyczyniła się do zwiększenia świadomości, że życie ludzkie zaczyna się od chwili poczęcia i od tej chwili zasługuje na pełną ochronę.

Diakonia Wyzwolenia
Zaproszenie

Diakonia Wyzwolenia

Trzydziesta Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu polskiego rozpocznie się w sobotę 18 czerwca br. o godz. 17.00, natomiast uroczysta Msza św. pielgrzymkowa odprawiona zostanie w niedzielę 19 czerwca br. o godz. 9.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. To wyjątkowo ważne wydarzenie w dziedzinie duszpasterstwa trzeźwości, które jest okazją do spotkania wielu osób, rodzin i środowisk zaangażowanych w posługę trzeźwościową w całej Polsce. Zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Istotne informacje można także znaleźć na stronie internetowej www.duszpsterstwotrzezwosci.pl.

W związku z pielgrzymką spotkanie modlitewne KWC w katedrze sosnowieckiej zaplanowane na 18 czerwca nie odbędzie się.

Domowy Kościół
Impreza integracyjno-rekreacyjna Domowego Kościoła Diecezji Sosnowieckiej

 

Impreza integracyjno-rekreacyjna Domowego Kościoła Diecezji Sosnowieckiej
Najbardziej usportowiona Rodzina Domowego Kościoła

Diakonia Muzyczna
Spotkanie Diakonii Muzycznej

Diakonia Muzyczna

Najbliższe spotkanie diakonii muzycznej odbędzie się w  niedzielę, o godz. 12.00,  przed Rozesłaniem Animatorów, w Parafii św. Barbary w Sosnowcu.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaśpiewać na koncercie uwielbieniowym!

Diakonia Wyzwolenia
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE MODLITEWNE O WYZWOLENIE (KWC)

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 21.05.2011r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze.

Program spotkania:
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:15 Eucharystia
16.10 Konferencja, którą wygłosi ksiądz Krzysztof Bendkowski

Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Jedności
Oaza Nowego Życia III stopnia

Diakonia Jedności

Rekolekcje ONŻ IIIº odbędą się w II turnusie (13-29.07.2011) w Krakowie. Organizuje je diecezja warszawska. Koszt dla młodzieży: 800 zł. Informacje u moderatora diecezjalnego.

Diakonia Jedności
Zmiany !!! - Podsumowanie roku i ORD

Diakonia Jedności

Przed tegorocznym ORD chcemy spotkać się na podsumowaniu minionego roku formacyjnego.

Chcemy by to spotkanie zgromadziło wszyskich odpowiedzialnych za Ruch w naszej Diecezji - zapraszamy na nie animatorów, członków diakonii i osoby po II stopniu ONŻ.

Aby umożliwić udział w tym spotkaniu jak największej ilości osób zorganizujemy je w Sosnowcu na plebanii parafii Nawiedzenia NMP przy ul. Gospodarczej. Po tym spotkaniu, wieczorem, będzie wyjazd na ORD.

Różne
Kurs wychowawcy

Różne

Kilka terminów Kursów wychowawców...

Diakonia Jedności
Błogosławienie animatorów

Diakonia Jedności

Ruch Światło-Życie ma w Kościele zadanie prowadzenia człowieka do chrześcijańskiej dojrzałości. Wyraża się ona m.in. w gotowości służby w Kościele tym darem, jaki każdy otrzymał od Boga. Można to czynić na wiele sposobów. Jednym z nich jest służba animatora.

Pomocą za strony Boga, ale też potwierdzeniem przez Kościół animatorskiego powołania, jest obrzęd błogosławienia animatorów...

Dni wspólnoty
WIELKANOCNY DZIEŃ WSPÓLNOTY

Dni wspólnoty

Zapraszamy na ostatni w tym roku formacyjnym
Dzień Wspólnoty
15 maja o godzinie 13:45
do
Parafii św. Barbary w Sosnowcu
(Oaza młodzieżowa, Oaza dorosłych)

Diakonia Wyzwolenia
ROZMOWY KONTROLOWANE CZYLI PO SPOTKANIU MODLITWNYM O WYZWOLENIE

Diakonia Wyzwolenia

Ostatnie Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie przebiegło pod hasłem "Rozmowy kontrolowane", towarzyszył nam w nim gościnnie ks. dr Paweł Pielka. W wygłoszonej homilii w czasie Mszy Świętej, a także w konferencji zwrócił on uwagę na to, jak potrzebna jest w posłudze na rzecz osób zniewolonych nasza własna, osobista wolność. W końcu nie bez przyczyny ks. Franciszek Blachnicki zatytułował swoją książkę, dotyczącą dzieła KWC: "Wolni i Wyzwalający"...

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Niedziela Miłosierdzia Bożego

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

W najbliższą niedzielę będziemy świętować Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji zapraszamy na wigilię modlitewną do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu (ul. Jagiellońska 2a). Rozpoczęcie o 18.00 Mszą świętą, zakończenie ok. 21
Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem.

  • Santo Subito!
  • Życzenia dla Kapłanów
  • Zaproszenie na spotkanie
  • Diakonia Miłosierdzia - najbliższe spotkanie
  • Relacja z Mszy w int. ks. Blachnickiego
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,397,030 Unikalnych wizyt