Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC)

Diakonia Wyzwolenia

Zachęcamy do zapoznania się z relacją ze spotkania. Galeria wkrótce.

Diakonia Miłosierdzia
Diakonia miłosierdzia - koncert charytatywny

Diakonia Miłosierdzia

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Św. połączoną z charytatywnym koncertem muzycznym z okazji Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów w dniu 8.10.2011 w Katedrze p/w Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sosnowcu przy ul. Kościelnej.

Diakonia Muzyczna
Diakonia muzyczna zaprasza na spotkania!

Diakonia Muzyczna

Diakonia muzyczna zaprasza do swojego grona wszystkich, którzy chcą śpiewem lub grą uwielbiać Boga. Spotkania odbywać się będą regularnie w każdą trzecią sobotę miesiąca (po spotkaniach KWC).  Najbliższe - 17 września o 17.00 w katedrze. Zapraszamy!

Diakonia Komunikowania Społecznego
Prezentacja Oaz Młodzieżowych z powakacyjnego DW

Diakonia Ewangelizacji
Ewangelizacja na SMDS

Diakonia Ewangelizacji

Wszystkie osoby które chcą wziąć udział w ewangelizacji ulicznej 24 września proszę o wysłanie drogą elektroniczną zgłoszenia oraz danych kontaktowych ewentualnie sugerowanych osób z którymi chciało by się ewangelizować.
E-mail: przybylax@wp.pl

Ponadto każda z osób która się zgłosi będzie musiała uczestniczyć przynajmniej w jednym z dwóch spotkań przygotowawczych oraz być uczestniczyć w piątek 23 września w rozesłaniu.

Termin spotkań przygotowujących do ewangelizacji już wkrótce.

Diakonia Muzyczna
Spotkanie Diakonii Muzycznej przed DW

Diakonia Muzyczna

W najbliższą niedzielę o 11:30 przy kościele na ul. Gospodarczej w Sosnowcu, odbędzie się spotkanie diakonii muzycznej. Zapraszamy!

Diakonia Miłosierdzia
Wyprawka szkolna - Diakonia Miłosierdzia organizuje zbiórkę przyborów szkolnych.

Diakonia Miłosierdzia

Zaczął się rok szkolny, a wielu rodziców nie jest w stanie odpowiednio wyposażyć tornistra swego dziecka. Dlatego Diakonia Miłosierdzia w imieniu CARITASU prosi o szybkie działanie. Już na powakacyjnym Dniu Wspólnoty, 4 września, będą zbierane wszelkiego rodzaju przybory szkolne (długopisy, ołówki, bloki, zeszyty, kredki, pisaki, pióra, linijki, itp.), a następnie zostaną one przekazane do CARITASU, który jest organizatorem tej akcji. Prosimy o przekazanie informacji dalej, animatorom i uczestnikom. Jeśli każdy weźmie coś ze sobą, to pomożemy wielu dzieciom!


Zbiórką materiałów zajmie się Kasia Ciszewska, która po mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie przyjmować dary.

Diakonia Jedności
V Diecezjalna Kongregacja Odpowiedzialnych

Diakonia Jedności

Zapraszam wszystkich animatorów, członków diakonii oraz uczestników po ONŻ II stopnia zarówno Domowego Kościoła, jak wspólnot młodziezowych i dorosłych na Kongregację dnia 3 września 2011 r. (sobota) do Parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu (ul. Gospodarcza).

Rozpoczęcie o 900, zakończenie o 1900. Szczegółowy plan poniżej.

Domowy Kościół
Msza Święta w intencji Piotra Cierniaka

Domowy Kościół

     W dniu 28 sierpnia 2011 roku, o godzinie 18:30 w Piekarach Śląskich w Bazylice Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawiona Msza Święta w intencji: Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej, Lekarki Chorych z prośbą o łaskę zdrowia dla Piotra Cierniaka. Msza zamówiona przez członków Domowego Kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy.

Domowy Kościół
Drogie rodziny Domowego Kościoła

Domowy Kościół

Wszyscy mamy w pamięci ubiegłoroczną powódź, która dotknęła wiele polskich rodzin również tych z Domowego Kościoła.

Z potrzeby serca zrodziła się wówczas inicjatywa materialnej pomocy tym, którzy zostali doświadczeni przez siły natury oraz tym, którzy doświadczyli ludzkiego nieszczęścia
Idea ta kontynuowana jest nadal po przez utworzenie funduszu „ Wyobraźnia miłosierdzia ‘’
Informacja o skali pomocy z tego funduszu zamieszczona została w ostatnim 122 nr „ Listu do rodzin” na str. 4.

Obecny rok również wymaga od nas wszystkich wrażliwych serc chętnych do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
 Na rekolekcjach w Rzymie uległ poważnemu wypadkowi jeden z ich uczestników, doznając ciężkich obrażeń ciała. Jego życie nie jest już zagrożone, ale będzie potrzebne specjalistyczne leczenie i długoterminowa rehabilitacja.

Dni wspólnoty
Powakacyjny Dzień Wspólnoty

Dni wspólnoty

4 września 2011 r. (niedziela) o godz. 14:00 w Parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu (ul. Gospodarcza) zgromadzimy się na powakacyjnym Dniu Wspólnoty. Będzie to dla Księzy, Rodzin Domowego Kościoła, Wspólnoty Dorosłych, młodzieży i dzieci okazja do radosnego spotkania i modlitwy w duchu dziękczynienia za tegoroczne rekolekcje.

Naszej modlitwie przewodniczył będzie Biskup Ordynariusz.

Domowy Kościół
Informacja o stanie zdrowia Piotra Cierniaka

Domowy Kościół

     Rodzina Piotra bardzo dziękuje za modlitwę, która działa cuda. Stan zdrowia Piotrka systematycznie poprawia się. Został on wybudzony ze śpiączki farmakologicznej oraz odpięty od respiratora. Może już samodzielnie oddychać. Wiola mocno odczuwa Waszą modlitwę, za którą bardzo dziękuje i prosi, abyśmy nadal nie ustawali w modlitwie, gdyż jest ona wciąż potrzebna.

Danuta i Henryk Wilkowscy
para diecezjalna

Domowy Kościół
Informacja o stanie zdrowia Piotra Cierniaka.

Domowy Kościół

Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji Piotra Cierniaka. Wiemy, że wszyscy się martwicie, dlatego chcemy przekazać informację o Jego stanie zdrowia.

Domowy Kościół
Podziękowanie za pomoc w przygotowaniu Domu Rekolecyjnego w Niegowie.

Domowy Kościół
Dwa pierwsze tygodnie czerwca wielu z Was poświęciło na pomoc w przygotowaniu domu w Niegowie.

Domowy Kościół
Prośba o modlitwę

Domowy Kościół
Bracia i Siostry,
 
Gorąco prosimy o modlitwę za naszego brata Piotrka Cierniaka. Uczestnicząc w oazie III stopnia w Rzymie, został on potrącony przez samochód. Obecnie przebywa w szpitalu.

Diakonia Życia
Diakonia Życia wzywa do modlitwy

Diakonia Życia

28 czerwca w sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw. Centralna Diakonia Życia wzywa do wszystkich członków Ruchu do szczególnej modlitwy. Otoczmy modlitwą posłów, by mieli otwarte serca i prawe sumienia, aby głosując kierowali się troską o ochronę każdego życia. Módlmy się, aby debata parlamentarna przyczyniła się do zwiększenia świadomości, że życie ludzkie zaczyna się od chwili poczęcia i od tej chwili zasługuje na pełną ochronę.

Diakonia Wyzwolenia
Zaproszenie

Diakonia Wyzwolenia

Trzydziesta Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu polskiego rozpocznie się w sobotę 18 czerwca br. o godz. 17.00, natomiast uroczysta Msza św. pielgrzymkowa odprawiona zostanie w niedzielę 19 czerwca br. o godz. 9.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. To wyjątkowo ważne wydarzenie w dziedzinie duszpasterstwa trzeźwości, które jest okazją do spotkania wielu osób, rodzin i środowisk zaangażowanych w posługę trzeźwościową w całej Polsce. Zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Istotne informacje można także znaleźć na stronie internetowej www.duszpsterstwotrzezwosci.pl.

W związku z pielgrzymką spotkanie modlitewne KWC w katedrze sosnowieckiej zaplanowane na 18 czerwca nie odbędzie się.

  • Impreza integracyjno-rekreacyjna Domowego Kościoła Diecezji Sosnowieckiej
  • Spotkanie Diakonii Muzycznej
  • ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE MODLITEWNE O WYZWOLENIE (KWC)
  • Oaza Nowego Życia III stopnia
  • Zmiany !!! - Podsumowanie roku i ORD
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,521,812 Unikalnych wizyt