Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Muzyczna
Próba przed mszą

Diakonia Muzyczna

 

Wszystkich, którzy chcą 14.01 dołączyć do diakonii i zatroszczyć się o śpiew podczas Mszy Świętej w intencji moderatorów, zapraszamy na próbę, która będzie w domu katolickim przy katedrze tydzień wcześniej, czyli 7 stycznia o godz. 15.00.

Zapraszamy!!!

Diakonia Jedności
Święto Patronalne Moderatorów

 
"Ja, Pan, powołałem Cię słusznie,
ująłem Cię za rękę i ukształtowałem,
ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi,
światłością dla narodów,
abyś otworzył oczy niewidomym,
ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców,
z więzienia tych, co mieszkają w ciemności." (Iz 42, 6 - 7)
 
 
Niedziela Chrztu Pańskiego to dzień, w którym w sposób szczególny modlimy się za Księdza Moderatora Ruchu Światło - Życie naszej diecezji ks. Roberta Gacka i wszystkich kapłanów - moderatorów naszych wspólnot parafialnych. Dziękując za ich obecność i zaangażowanie wszystkich sił by jak Jan Chrzciciel prowadzić nas do Jezusa  - życzymy by pełniąc posługę stawali się coraz bardziej na wzór Chrystusa Sługi.
 
W sposób szczególny nasze życzenia chcemy złożyć w modlitwie za ksiedza Roberta i wszystkich księży moderatorów 14.01. we Mszy świetej o godz. 18:00 w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Sosnowcu na Wawelu. Jeśli nic nam nie przeszkodzi, zjednoczmy się wówczas wszyscy razem we wspólnej modlitwie i posłudze.
 

Rejon Sosnowiec (DK)
Życzenia świąteczne

Rejon Sosnowiec (DK)
„ Ktoś miłowany tu przyjdzie-
Dobre obejmą nas ręce
I będą nasze uśmiechy
Srebrnym błękitem dziecięce.(….)
Wszystko się ku nam przybliży
I w zachwyceniu ukaże
Dawno zgubione radości, imiona nasze
I twarze.”
 Pragniemy życzyć wszystkim rodzinom Domowego Kościoła, moderatorom odpowiedzialnym za nasze kręgi prawdziwie Bożych, spokojnych i przepełnionych rodzinnym ciepłem świąt narodzenia naszego Pana.
Często tkwimy w problemach, zabieganiu, troskach……niech ten czas będzie momentem zatrzymania się nad tym, co najważniejsze- nad cudem narodzin Tego, dzięki któremu możemy żyć prawdziwie.
                                                                     Z Panem Bogiem
                                                                Renia i Roman Lewandowscy

Domowy Kościół
Życzenia świąteczne

Domowy Kościół

     Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Chrystus, rodząc się w Betlejem, uświęcił rodzinę, każdą rodzinę. To wezwanie do świętości naszych rodzin niech towarzyszy nam szczególnie teraz, w tym pięknym czasie.

     Kochani składamy Wam serdeczne życzenia. Jak pasterze, którzy oderwali się od obowiązków i przyszli pokłonić się Dzieciątku, przeżywajmy ten czas, wielbiąc Boga. Cieszmy się miłością i pokojem.

 

Danuta i Henryk Wilkowscy

Domowy Kościół
Zapraszamy na spotkanie opłatkowe

Domowy Kościół

     Zapraszamy na spotkanie opłatkowe. Tym razem odbędzie się ono w Olkuszu, w sobote 7 stycznia 2012 roku. Wspólnota DK z Olkusza dzielnie przyjeżdża na nasze spotkania do Sosnowca, teraz my wybierzmy się do nich. Spotkanie odbędzie się w parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Diakonia Miłosierdzia
Szlachetna Paczka- Podziękowanie

Wspólnymi siłami Domowego Kościoła, Wspólnoty Dorosłych i Wspólnoty Młodzieżowej udało się zebrać wszystkie produkty żywnościowe i higieniczne, które Pan Józef i Pani Zofia wymienili jako potrzebne. W paczce znalazły się także dwa koce, rękawiczki, nowe obuwie zimowe oraz słodycze. Z przekazanych darów powstało pięć paczek, za które zarówno organizatorzy Szlachetnej Paczki jaki i sami obdarowani pragnęli podziękować...

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie rejonu Sosnowiec

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

W poniedziałek, 19 grudnia, odbędzie się spotkanie rejonu Sosnowiec w ramach formacji permanentnej. Zapraszamy wszystkie osoby po II stopniu do parafii św. Barbary na Mszę Świętą o godz. 18.00, a następnie na wspólną modlitwę w salce na plebanii o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne, które mamy nadzieję spędzić w przedświątecznej atmosferze.
Zapraszamy!!!

Diakonia Muzyczna
Spotkanie diakonii muzycznej

Diakonia Muzyczna

Zapraszamy stałych uczestników diakonii, a także wszystkie osoby po I stopniu, które chcą włączyć się w pracę diakonii na zasadzie sympatyków, na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 17 grudnia, w domu katolickim na przeciwko katedry.
Jeśli możecie, zarezerwujcie sobie nieco więcej czasu, by móc wybrać się potem z nami na pizzę.

Zapraszamy!!!

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC) - grudzień 2011

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 17.12.2011r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi dk. Andrzej Nackowski. Temat konferencji to: "Kłamstwo, obłuda, faryzeizm". Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Różne
Biuletyn - numer 16

Nowy, szesnasty  numer Biuletynu Oazowego znajduje się w pobieralni.

Domowy Kościół
Nowa Para Rejonu Olkusz

Domowy Kościół

Izabela i Marek Osiakowie małżeństwem są od 16 lat. Mają dwóch synów: Jakuba 15l. i Michała 13l.

Pochodzą z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu.

Iza i Marek do Domowego Kościoła należą od 2004 roku, a od września 2011 roku rozpoczęli posługę pary animatorskiej w rejonie olkuskim.
 

Domowy Kościół
Zabawa sylwestrowa dla rodzin z Domowego Kościoła

Domowy Kościół

     Tak jak w poprzednich latach, w tym roku również planujemy, aby odbyła się wspólnotowa zabawa sylwestrowa. Tym razem miejscem zabawy będzie sala przy parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach.

Różne
Grupa teatralna

Różne

Zapraszamy wszystkie osoby po II stopniu ONŻ do grupy teatralnej!

Diakonia Miłosierdzia
Diakonia Miłosierdzia zaprasza na spotkanie

Diakonia Miłosierdzia

Spotkanie Diakonii Miłosierdzia odbędzie się w najbliższą sobotę (10.12) o godzinie 16 w salkach przy parafii św. Barbary (lub w salce pod kurią).

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Diakonii Wyzwolenia

Diakonia Wyzwolenia

W najbliższą sobotę tj. 10.12 o godz. 19:20 w parafii Św. Barbary w Sosnowcu (salki) odbędzie się spotkanie Diakonii Wyzwolenia. Zapraszamy wszystkich po II ONŻ.

Diakonia Miłosierdzia
Spotkanie Diakonii Miłosierdzia - zmiana terminu!

Diakonia Miłosierdzia

Ze względu na rejonowy Dzień Wspólnoty, który w rejonie Jaworzno odbywa się w sobotę 3.12. spotkanie Diakonii Miłosierdzia zostaje przełożone na sobotę 10.12. Godzina spotkania zostanie podana w najbliższych dniach.

Diakonia Muzyczna
Kurs gry na gitarze i szkoła animatora muzycznego

Diakonia Muzyczna

Serdecznie zapraszamy na kurs gry na gitarze, połączony ze szkołą animatora muzycznego.

  • Szlachetna paczka w ramach DW
  • Adwentowy Dzień Wspólnoty - wszystkie rejony
  • Relacja ze spotkania
  • Spotkanie diakonii muzycznej
  • Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC) - listopad 2011
  • Wygenerowano w sekund: 0.96
    8,522,313 Unikalnych wizyt