Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Jedności
W Jedności dla zaginionej Magdy

Diakonia Jedności

W związku z porwaniem maleńkiej, 6-miesięcznej Madzi, które miało miejsce 24.01.2012 , ok. godziny 18.00 w Sosnowcu, będąc w Jedności z Diecezją i wszystkimi ruchami włączamy się do wspólnej modlitwy ofiarując dziąsiatkę różańca św. (Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni) w intencji odnalezienia Magdy, a także za rodziców i rodzine.

Szczegółowe informacje na temat poszukiwań można znależć na stronie Policji:

http://www.sosnowiec.slaska.policja.gov.pl/wiadomosci/art1476,poszukiwania-dziecka.html

Diakonia Muzyczna
Spotkanie diakonii muzycznej

Diakonia Muzyczna

Po spotkaniu modlitewnym KWC, diakonia muzyczna zaprasza na spotkanie do domu katolickiego, naprzeciwko katedry. Będziemy modlić się, śpiewać i modlić się śpiewając.
Zapraszamy stałych członków i gości, pragnących w ten sobotni wieczór muzyką chwalić Boga.

Sosnowiec, dom katolicki, 21 stycznia, godz. 17.00.

Różne
Krościenko zaprasza - Kim był ks. Blachnicki

Różne

W tym roku kalendarzowym mija 25 lat od śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blacnickiego z tej okazji Krościenko n. Dunajcem zaprasza na centralne obchody związane z tym wydarzeniem podczas których można uczestniczyć w rekolekcjach"Człowiek wiary konsekwentnej"  więcej informacji znajdziecie TUTAJ . 

Diakonia Komunikowania Społecznego
Aktualizacja galerii

Diakonia Komunikowania Społecznego

Zostały dodane nowe zdjęcia w Galerii.

Prosimy także o nadsyłanie zdjęć związanych z działanością Ruchu, a także zdjęcia waszych wspólnot parafialnych (kręgi Domowego Kościoła i Oazy Młodzieżowe) na adres: dks@sosnowiec.oaza.pl lub bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za stronę.

Jeżeli nie ma macie jak zrobić zdjęc albo nie posiadacie jeszcze. Fotograf z chęcią do was przybędzie, wystarczy tylko poinformować o tym fakcie DKS .

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC) - styczeń 2012

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 21.01.2012r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi ks. Krzysztof Bendkowski. Temat konferencji to: "Konsumpcjonizm". Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Komunikowania Społecznego
"Mów Panie Sługa twój słucha..."

W dniu 14 stycznia 2012 jako Ruch spotkaliśmy się , na wspólnej Mszy Świętej w intencji moderatora Diecezjalnego ks. Roberta , a także wszytkich moderatórów parafialnych , którzy na codzień towarzyszą naszym wspólnotom . 

Obszerny artykuł pojawi sie w najbliższym czasie , a jak narazie zapraszam do oglądania foto reportażu .

Zdjęcia zamieszczamy  TUTAJ...
 

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Formacyjne KWC

Diakonia Wyzwolenia

W najbliższą sobotę tj. 14.01.12 o godz. 19:20 w parafii Św. Barbary w Sosnowcu (po Mszy za Moderatorów) odbędzie się spotkanie Diakonii Wyzwolenia(KWC). Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich  po II ONŻ.

 

Temat spotkania: Maksymilian Kolbe - życie konsekwentne

Diakonia Komunikowania Społecznego
Kurs dla operatorów foto i wideo

Diakonia Komunikowania Społecznego

Spotkanie ma na celu uwrażliwienie fotoreporterów na sacrum liturgii oraz zapoznanie ich z normami prawa kanonicznego i wskazaniami duszpasterskimi w tej kwestii.

Diakonia Jedności
Diakonia - młody, dorosły, małżeństwo, każdy stan.

W ruchu posoborowej odnowy w Duchu Świętym, powstałym w Kościele w Polsce, zwanym Ruchem Światło-Życie nie mówi się o organizacji, administracji, urzędach i władzy, ale -" w duchu biblijnym i eklezjalnym - mówi się o DIAKONII, czyli o służbie, pojmowanej w oparciu o otrzymane dary Ducha Świętego, czyli charyzmaty, we wspólnocie Kościoła i dla budowania tej wspólnoty.

ks. Franciszek Blachnicki

Dlaczego warto chodzić na spotkania Diakonii kliknij TUTAJ

Różne
"Tyskie. Mocne" noworoczne

Różne

"Chorzy odzyskują zdrowie. Kobiety katujące się po doświadczeniu aborcji słyszą, że ich dzieci modlą się właśnie za swe mamy. Demony wychodzą z wielkim rykiem. To, co zobaczyłem, przerosło moje najśmielsze oczekiwania"

Domowy Kościół
Do Galilei pogan, przyszło Światło...

W tym roku w naszym diecezjalnym opłatkowym pielgrzymowaniu zawitaliśmy do gościnnego rejonu Olkusz.
Spotkanie odbyło się w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Nasze świętowanie narodzin Jezusa tradycyjnie rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył wypróbowany przyjaciel wspólnoty Domowego Kościoła
       Ksiądz Biskup Piotr Skucha
.

Domowy Kościół
Rekolekcje letnie DK diecezji sosnowieckiej

Domowy Kościół

     Kochani, zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa na rekolekcje Oazy Rodzin pierwszego i drugiego stopnia organizowane przez DK naszej diecezji. W tym roku formacyjnym odbędą się one w drugim terminie tj. od 18.07 do 3.08.2012 w Czarnej Górze - jest to miejscowość leżąca u podnóża Tatr, w okolicach Nowego Targu i Białki Tatrzańskiej.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

 

16 stycznia to trzeci poniedziałek miesiąca. Na ten dzień zapraszamy wszystkich czynnych i nieczynnych animatorów, młodych i starych uczestników po II stopniu z rejonu Sosnowiec do uczestnictwa w spotkaniu w ramach formacji permanentnej. Miejscem spotkania jest parafia św. Barbary. Jesteśmy zaproszeni do udziału w Mszy Św o godz. 18.00, po niej przechodzimy na plebanię.

Różne
Kolejna próba przed mszą

Różne

Ostatnia próba przed mszą św. za moderatorów 14.01 będzie tuż przed tą mszą, o godz. 17.00 w salce na plebanii kościoła św. Barbary w Sosnowcu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą śpiewać, także tych, którzy jeszcze z nami nigdy nie śpiewali i nie ćwiczyli:-)

Diakonia Muzyczna
KURS GRY NA GITARZE - KOLEJNE SPOTKANIE

Diakonia Muzyczna

Zapraszam wszystkich na kolejną lekcję kursu gry na gitarze.
Sobota (07.01.12) godzina 12.00 - grupa początkująca, 13.00 - grupa zaawansowana.
Przypominam, że mogą dołączyć się także nowe osoby, które chciałyby rozwijać swój talent muzyczny.
Kurs nastawiony jest na praktyczną naukę gry na gitarze z elementami emisji głosu i pomocy dotyczącej posługi animatora muzycznego.
Koszt jednej lekcji - symbolicznie - 5 PLN.
Spotkania odbywają się w parafii przy ulicy Gospodarczej w Sosnowcu (parafia x. Wojtka Koryto). Ewentualne pytania proszę kierować na adres tabcio@op.pl. Pozdrawiam, Wojtek Tabak.

Diakonia Muzyczna
Próba przed mszą

Diakonia Muzyczna

 

Wszystkich, którzy chcą 14.01 dołączyć do diakonii i zatroszczyć się o śpiew podczas Mszy Świętej w intencji moderatorów, zapraszamy na próbę, która będzie w domu katolickim przy katedrze tydzień wcześniej, czyli 7 stycznia o godz. 15.00.

Zapraszamy!!!

Diakonia Jedności
Święto Patronalne Moderatorów

 
"Ja, Pan, powołałem Cię słusznie,
ująłem Cię za rękę i ukształtowałem,
ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi,
światłością dla narodów,
abyś otworzył oczy niewidomym,
ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców,
z więzienia tych, co mieszkają w ciemności." (Iz 42, 6 - 7)
 
 
Niedziela Chrztu Pańskiego to dzień, w którym w sposób szczególny modlimy się za Księdza Moderatora Ruchu Światło - Życie naszej diecezji ks. Roberta Gacka i wszystkich kapłanów - moderatorów naszych wspólnot parafialnych. Dziękując za ich obecność i zaangażowanie wszystkich sił by jak Jan Chrzciciel prowadzić nas do Jezusa  - życzymy by pełniąc posługę stawali się coraz bardziej na wzór Chrystusa Sługi.
 
W sposób szczególny nasze życzenia chcemy złożyć w modlitwie za ksiedza Roberta i wszystkich księży moderatorów 14.01. we Mszy świetej o godz. 18:00 w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Sosnowcu na Wawelu. Jeśli nic nam nie przeszkodzi, zjednoczmy się wówczas wszyscy razem we wspólnej modlitwie i posłudze.
 

  • Życzenia świąteczne
  • Życzenia świąteczne
  • Zapraszamy na spotkanie opłatkowe
  • Szlachetna Paczka- Podziękowanie
  • Spotkanie rejonu Sosnowiec
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,476,238 Unikalnych wizyt