Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Domowy Kościół
Rekolekcje letnie DK diecezji sosnowieckiej

Domowy Kościół

     Kochani, zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa na rekolekcje Oazy Rodzin pierwszego i drugiego stopnia organizowane przez DK naszej diecezji. W tym roku formacyjnym odbędą się one w drugim terminie tj. od 18.07 do 3.08.2012 w Czarnej Górze - jest to miejscowość leżąca u podnóża Tatr, w okolicach Nowego Targu i Białki Tatrzańskiej.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

 

16 stycznia to trzeci poniedziałek miesiąca. Na ten dzień zapraszamy wszystkich czynnych i nieczynnych animatorów, młodych i starych uczestników po II stopniu z rejonu Sosnowiec do uczestnictwa w spotkaniu w ramach formacji permanentnej. Miejscem spotkania jest parafia św. Barbary. Jesteśmy zaproszeni do udziału w Mszy Św o godz. 18.00, po niej przechodzimy na plebanię.

Różne
Kolejna próba przed mszą

Różne

Ostatnia próba przed mszą św. za moderatorów 14.01 będzie tuż przed tą mszą, o godz. 17.00 w salce na plebanii kościoła św. Barbary w Sosnowcu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą śpiewać, także tych, którzy jeszcze z nami nigdy nie śpiewali i nie ćwiczyli:-)

Diakonia Muzyczna
KURS GRY NA GITARZE - KOLEJNE SPOTKANIE

Diakonia Muzyczna

Zapraszam wszystkich na kolejną lekcję kursu gry na gitarze.
Sobota (07.01.12) godzina 12.00 - grupa początkująca, 13.00 - grupa zaawansowana.
Przypominam, że mogą dołączyć się także nowe osoby, które chciałyby rozwijać swój talent muzyczny.
Kurs nastawiony jest na praktyczną naukę gry na gitarze z elementami emisji głosu i pomocy dotyczącej posługi animatora muzycznego.
Koszt jednej lekcji - symbolicznie - 5 PLN.
Spotkania odbywają się w parafii przy ulicy Gospodarczej w Sosnowcu (parafia x. Wojtka Koryto). Ewentualne pytania proszę kierować na adres tabcio@op.pl. Pozdrawiam, Wojtek Tabak.

Diakonia Muzyczna
Próba przed mszą

Diakonia Muzyczna

 

Wszystkich, którzy chcą 14.01 dołączyć do diakonii i zatroszczyć się o śpiew podczas Mszy Świętej w intencji moderatorów, zapraszamy na próbę, która będzie w domu katolickim przy katedrze tydzień wcześniej, czyli 7 stycznia o godz. 15.00.

Zapraszamy!!!

Diakonia Jedności
Święto Patronalne Moderatorów

 
"Ja, Pan, powołałem Cię słusznie,
ująłem Cię za rękę i ukształtowałem,
ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi,
światłością dla narodów,
abyś otworzył oczy niewidomym,
ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców,
z więzienia tych, co mieszkają w ciemności." (Iz 42, 6 - 7)
 
 
Niedziela Chrztu Pańskiego to dzień, w którym w sposób szczególny modlimy się za Księdza Moderatora Ruchu Światło - Życie naszej diecezji ks. Roberta Gacka i wszystkich kapłanów - moderatorów naszych wspólnot parafialnych. Dziękując za ich obecność i zaangażowanie wszystkich sił by jak Jan Chrzciciel prowadzić nas do Jezusa  - życzymy by pełniąc posługę stawali się coraz bardziej na wzór Chrystusa Sługi.
 
W sposób szczególny nasze życzenia chcemy złożyć w modlitwie za ksiedza Roberta i wszystkich księży moderatorów 14.01. we Mszy świetej o godz. 18:00 w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Sosnowcu na Wawelu. Jeśli nic nam nie przeszkodzi, zjednoczmy się wówczas wszyscy razem we wspólnej modlitwie i posłudze.
 

Rejon Sosnowiec (DK)
Życzenia świąteczne

Rejon Sosnowiec (DK)
„ Ktoś miłowany tu przyjdzie-
Dobre obejmą nas ręce
I będą nasze uśmiechy
Srebrnym błękitem dziecięce.(….)
Wszystko się ku nam przybliży
I w zachwyceniu ukaże
Dawno zgubione radości, imiona nasze
I twarze.”
 Pragniemy życzyć wszystkim rodzinom Domowego Kościoła, moderatorom odpowiedzialnym za nasze kręgi prawdziwie Bożych, spokojnych i przepełnionych rodzinnym ciepłem świąt narodzenia naszego Pana.
Często tkwimy w problemach, zabieganiu, troskach……niech ten czas będzie momentem zatrzymania się nad tym, co najważniejsze- nad cudem narodzin Tego, dzięki któremu możemy żyć prawdziwie.
                                                                     Z Panem Bogiem
                                                                Renia i Roman Lewandowscy

Domowy Kościół
Życzenia świąteczne

Domowy Kościół

     Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Chrystus, rodząc się w Betlejem, uświęcił rodzinę, każdą rodzinę. To wezwanie do świętości naszych rodzin niech towarzyszy nam szczególnie teraz, w tym pięknym czasie.

     Kochani składamy Wam serdeczne życzenia. Jak pasterze, którzy oderwali się od obowiązków i przyszli pokłonić się Dzieciątku, przeżywajmy ten czas, wielbiąc Boga. Cieszmy się miłością i pokojem.

 

Danuta i Henryk Wilkowscy

Domowy Kościół
Zapraszamy na spotkanie opłatkowe

Domowy Kościół

     Zapraszamy na spotkanie opłatkowe. Tym razem odbędzie się ono w Olkuszu, w sobote 7 stycznia 2012 roku. Wspólnota DK z Olkusza dzielnie przyjeżdża na nasze spotkania do Sosnowca, teraz my wybierzmy się do nich. Spotkanie odbędzie się w parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Diakonia Miłosierdzia
Szlachetna Paczka- Podziękowanie

Wspólnymi siłami Domowego Kościoła, Wspólnoty Dorosłych i Wspólnoty Młodzieżowej udało się zebrać wszystkie produkty żywnościowe i higieniczne, które Pan Józef i Pani Zofia wymienili jako potrzebne. W paczce znalazły się także dwa koce, rękawiczki, nowe obuwie zimowe oraz słodycze. Z przekazanych darów powstało pięć paczek, za które zarówno organizatorzy Szlachetnej Paczki jaki i sami obdarowani pragnęli podziękować...

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie rejonu Sosnowiec

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

W poniedziałek, 19 grudnia, odbędzie się spotkanie rejonu Sosnowiec w ramach formacji permanentnej. Zapraszamy wszystkie osoby po II stopniu do parafii św. Barbary na Mszę Świętą o godz. 18.00, a następnie na wspólną modlitwę w salce na plebanii o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne, które mamy nadzieję spędzić w przedświątecznej atmosferze.
Zapraszamy!!!

Diakonia Muzyczna
Spotkanie diakonii muzycznej

Diakonia Muzyczna

Zapraszamy stałych uczestników diakonii, a także wszystkie osoby po I stopniu, które chcą włączyć się w pracę diakonii na zasadzie sympatyków, na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 17 grudnia, w domu katolickim na przeciwko katedry.
Jeśli możecie, zarezerwujcie sobie nieco więcej czasu, by móc wybrać się potem z nami na pizzę.

Zapraszamy!!!

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC) - grudzień 2011

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 17.12.2011r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi dk. Andrzej Nackowski. Temat konferencji to: "Kłamstwo, obłuda, faryzeizm". Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Różne
Biuletyn - numer 16

Nowy, szesnasty  numer Biuletynu Oazowego znajduje się w pobieralni.

Domowy Kościół
Nowa Para Rejonu Olkusz

Domowy Kościół

Izabela i Marek Osiakowie małżeństwem są od 16 lat. Mają dwóch synów: Jakuba 15l. i Michała 13l.

Pochodzą z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu.

Iza i Marek do Domowego Kościoła należą od 2004 roku, a od września 2011 roku rozpoczęli posługę pary animatorskiej w rejonie olkuskim.
 

Domowy Kościół
Zabawa sylwestrowa dla rodzin z Domowego Kościoła

Domowy Kościół

     Tak jak w poprzednich latach, w tym roku również planujemy, aby odbyła się wspólnotowa zabawa sylwestrowa. Tym razem miejscem zabawy będzie sala przy parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach.

Różne
Grupa teatralna

Różne

Zapraszamy wszystkie osoby po II stopniu ONŻ do grupy teatralnej!

  • Diakonia Miłosierdzia zaprasza na spotkanie
  • Spotkanie Diakonii Wyzwolenia
  • Spotkanie Diakonii Miłosierdzia - zmiana terminu!
  • Kurs gry na gitarze i szkoła animatora muzycznego
  • Szlachetna paczka w ramach DW
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,366,596 Unikalnych wizyt