Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Szkoła animatora
KODA 2012 - czyli przyszli animatorzy w akcji

  ". . .W naszym planie dnia nie mogło zabraknąć czasu na Namiot Spotkania na którym ks. Robert kierował do nas słowo, a następnie mieliśmy okazję porozmawiać z Panem Bogiem sam na sam. . ." - pisze Magda Stempin

czyli mała relacja ze zmagań naszych przyszłych Animatorów...TUTAJ

Diakonia Komunikowania Społecznego
Spotkanie formacyjne DKS

Diakonia Komunikowania Społecznego


Zbliża się kolejny drugi poniedziałek miesiąca (13.02.2012), dlatego pragniemy zaprosić na kolejne spotkanie naszej diakonii, o godzinie 19:00 w Parafii Św. Barbary w Sosnowcu.  Zaproszenie kierujemy do osób po 2 stopniu ONŻ, a także osób z Domowego Kościoła. Na spotkanie przynosimy dobry humor, chęć wspólnej modlitwy i wszystkie umiejętności (polonistyka z zacięciem do pisania, dziennikarstwo, zainteresowania medialne i informatyczne, fotografia), którymi możesz wzbogacić nasz małą diakonijną wspólnotę.


Domowy Kościół
Triduum Paschalne 2012

Domowy Kościół


Zapraszamy rodziny Domowego Kościoła, Wspólnotę Dorosłych i Młodzież Oazową na wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego w formie rekolekcji.


Diakonia Liturgiczna
Diakonia Liturgiczna- spotkanie formacyjne

Diakonia Liturgiczna

Najblizsze spotkanie Diakonii Liturgicznej odbędzie sie 11 lutego 2012 o godz. 15:00 w par. katedralnej u ks. Pawła Łajcy.  Serdecznie zapraszamy rodziny Domowego Kościoła i osoby po II stopniu ONŻ.

Diakonia Wyzwolenia
SPOTKANIE FORMACYJNE KWC

Diakonia Wyzwolenia

W najbliższą sobotę tj. 04.02.12 o godz. 19:20 w parafii Św. Barbary w Sosnowcu odbędzie się spotkanie Diakonii Wyzwolenia (KWC). Spotkanie wyjątkowo przełożono na I sobotę miesiąca. Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po II ONŻ. Temat spotkania: Jan Paweł II - odrzucony w służbie

Diakonia Miłosierdzia
Diakonia Miłosierdzia - spotkanie

Diakonia Miłosierdzia

Spotkanie Diakonii Miłosierdzia odbędzie się 4.02.2012r. o godzinie 11:30 na salkach przy parafii św. Barbary w Sosnowcu. Serdecznie zapraszamy!

Diakonia Jedności
W Jedności dla zaginionej Magdy

Diakonia Jedności

W związku z porwaniem maleńkiej, 6-miesięcznej Madzi, które miało miejsce 24.01.2012 , ok. godziny 18.00 w Sosnowcu, będąc w Jedności z Diecezją i wszystkimi ruchami włączamy się do wspólnej modlitwy ofiarując dziąsiatkę różańca św. (Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni) w intencji odnalezienia Magdy, a także za rodziców i rodzine.

Szczegółowe informacje na temat poszukiwań można znależć na stronie Policji:

http://www.sosnowiec.slaska.policja.gov.pl/wiadomosci/art1476,poszukiwania-dziecka.html

Diakonia Muzyczna
Spotkanie diakonii muzycznej

Diakonia Muzyczna

Po spotkaniu modlitewnym KWC, diakonia muzyczna zaprasza na spotkanie do domu katolickiego, naprzeciwko katedry. Będziemy modlić się, śpiewać i modlić się śpiewając.
Zapraszamy stałych członków i gości, pragnących w ten sobotni wieczór muzyką chwalić Boga.

Sosnowiec, dom katolicki, 21 stycznia, godz. 17.00.

Różne
Krościenko zaprasza - Kim był ks. Blachnicki

Różne

W tym roku kalendarzowym mija 25 lat od śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blacnickiego z tej okazji Krościenko n. Dunajcem zaprasza na centralne obchody związane z tym wydarzeniem podczas których można uczestniczyć w rekolekcjach"Człowiek wiary konsekwentnej"  więcej informacji znajdziecie TUTAJ . 

Diakonia Komunikowania Społecznego
Aktualizacja galerii

Diakonia Komunikowania Społecznego

Zostały dodane nowe zdjęcia w Galerii.

Prosimy także o nadsyłanie zdjęć związanych z działanością Ruchu, a także zdjęcia waszych wspólnot parafialnych (kręgi Domowego Kościoła i Oazy Młodzieżowe) na adres: dks@sosnowiec.oaza.pl lub bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za stronę.

Jeżeli nie ma macie jak zrobić zdjęc albo nie posiadacie jeszcze. Fotograf z chęcią do was przybędzie, wystarczy tylko poinformować o tym fakcie DKS .

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC) - styczeń 2012

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 21.01.2012r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi ks. Krzysztof Bendkowski. Temat konferencji to: "Konsumpcjonizm". Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Komunikowania Społecznego
"Mów Panie Sługa twój słucha..."

W dniu 14 stycznia 2012 jako Ruch spotkaliśmy się , na wspólnej Mszy Świętej w intencji moderatora Diecezjalnego ks. Roberta , a także wszytkich moderatórów parafialnych , którzy na codzień towarzyszą naszym wspólnotom . 

Obszerny artykuł pojawi sie w najbliższym czasie , a jak narazie zapraszam do oglądania foto reportażu .

Zdjęcia zamieszczamy  TUTAJ...
 

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Formacyjne KWC

Diakonia Wyzwolenia

W najbliższą sobotę tj. 14.01.12 o godz. 19:20 w parafii Św. Barbary w Sosnowcu (po Mszy za Moderatorów) odbędzie się spotkanie Diakonii Wyzwolenia(KWC). Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich  po II ONŻ.

 

Temat spotkania: Maksymilian Kolbe - życie konsekwentne

Diakonia Komunikowania Społecznego
Kurs dla operatorów foto i wideo

Diakonia Komunikowania Społecznego

Spotkanie ma na celu uwrażliwienie fotoreporterów na sacrum liturgii oraz zapoznanie ich z normami prawa kanonicznego i wskazaniami duszpasterskimi w tej kwestii.

Diakonia Jedności
Diakonia - młody, dorosły, małżeństwo, każdy stan.

W ruchu posoborowej odnowy w Duchu Świętym, powstałym w Kościele w Polsce, zwanym Ruchem Światło-Życie nie mówi się o organizacji, administracji, urzędach i władzy, ale -" w duchu biblijnym i eklezjalnym - mówi się o DIAKONII, czyli o służbie, pojmowanej w oparciu o otrzymane dary Ducha Świętego, czyli charyzmaty, we wspólnocie Kościoła i dla budowania tej wspólnoty.

ks. Franciszek Blachnicki

Dlaczego warto chodzić na spotkania Diakonii kliknij TUTAJ

Różne
"Tyskie. Mocne" noworoczne

Różne

"Chorzy odzyskują zdrowie. Kobiety katujące się po doświadczeniu aborcji słyszą, że ich dzieci modlą się właśnie za swe mamy. Demony wychodzą z wielkim rykiem. To, co zobaczyłem, przerosło moje najśmielsze oczekiwania"

Domowy Kościół
Do Galilei pogan, przyszło Światło...

W tym roku w naszym diecezjalnym opłatkowym pielgrzymowaniu zawitaliśmy do gościnnego rejonu Olkusz.
Spotkanie odbyło się w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Nasze świętowanie narodzin Jezusa tradycyjnie rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył wypróbowany przyjaciel wspólnoty Domowego Kościoła
       Ksiądz Biskup Piotr Skucha
.

  • Rekolekcje letnie DK diecezji sosnowieckiej
  • Spotkanie formacji permanentnej
  • Kolejna próba przed mszą
  • KURS GRY NA GITARZE - KOLEJNE SPOTKANIE
  • Próba przed mszą
  • Wygenerowano w sekund: 0.04
    8,366,577 Unikalnych wizyt