Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Różne
Koncert 77

Zapraszamy serdecznie na Koncert Miłosierdzia, w ramach którego wystąpi zespół 77. Więcej informacji na plakacie.

Domowy Kościół
List Jedności pary diecezjalnej

Domowy Kościół

Kochani! Powoli kończy się Wielki Post. Jesteśmy coraz bliżej Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. To szczególny czas - czas refleksji i zadumy. Czas rekolekcji. Chcemy się podzielić z Wami kilkoma myślami - radościami i smutkami. Chcemy prosić, aby w tym szczególnym okresie spojrzeć także na swoje bycie w Domowym Kościele - jak się formujemy, jak służymy, jak widzimy naszą przyszłość.więcej...

Diakonia Miłosierdzia
formacja dzień skupienia

Diakonia Miłosierdzia

Jako członkowie Diakonii Miłosierdzia pragniemy animować i sami włączać się w różne inicjatywy mające na celu pomoc potrzebującym, jednak nie zapominamy o formacji duchowej. Dlatego planujemy dzień skupienia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę 14 kwietnia. Informacja u odpowiedzialnych z diakonii.

Diakonia Liturgiczna
Triumf Króla Niebieskiego- rzecz o Niedzieli Palmowej

Symbol ten miał wiernym przypominać, że zamknięte niebo zostało nam otworzone dzięki zasłudze krzyżowej śmierci Chrystusa. Obecnie kapłan przywdziewa szaty koloru czerwonego, procesja ma zaś charakter triumfalny. więcej...

Michał Czyrnek
Diakonia Liturgiczna

Różne
Triduum Paschalne - wydawnictwo

Różne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego. W przygotowaniu i przeżywaniu tego Świętego Czasu z pewnością pomoże zestaw promocyjny 

Różne
Wystawowa Ewangelizacja

Zaproszenie na wystawę malarstwa

Urszuli Rychlińśkiej

wstęp wolny

Różne
Kościół naszym domem

Różne

Ważnym wydarzeniem było też oficjalne przyjęcie nowych osób do posługi w diakoniach i uroczyste błogosławieństwo ich. W czasie kongregacji poznaliśmy też sukcesy i problemy ruchu, co pomaga nam podejmować lepsze decyzje w trosce o jego dobro. więcej...

Diakonia Muzyczna
Próba śpiewu przed Niedzielą Palmową

Diakonia Muzyczna

Spotkanie diakonii muzycznej, przygotowujące do śpiewu na mszy podczas Diecezjalnego Dnia Młodych, odbędzie się w sobotę rano o godz 8.30 w domu katolickim na przeciwko katedry. Zapraszamy!!!

Diakonia Wyzwolenia
W sercu moderatora krajowego KWC

Członkowie KWC nie są marionetkami zdalnie sterowanymi ze Stanicy nr 1, mają uczyć się podejmowania autonomicznych decyzji w rozeznaniu, jakim wszystkie wybory poddaje chrześcijanin Bogu. więcej...
 

www.oaza.pl

Diakonia Miłosierdzia
Miłość i wolontariat

Diakonia Miłosierdzia

Jako członkowie Diakonii Miłosierdzia pragniemy animować i sami włączać się w różne inicjatywy mające na celu pomoc potrzebującym, jednak nie zapominamy o formacji duchowej. 

Diakonia Życia
Bój o święte cele i nadzieje

Diakonia Życia

W ten piątek (23 marca) w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Sosnowcu-Zagórzu o godzinie 17.30 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji dzieci nienarodzonych, zagrożonych aborcją. 

Olga Gańczak
Diecezjalna Diakonia Życia

Diakonia Jedności
Diecezjalny Dzień Młodych


W Niedzielę Palmową, 1 kwietnia, będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Młodych. Przedstawiciele młodzieży z każdej parafii zgromadzą się w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej o godzinie 13.45.

więcej na www.smds.pl

Domowy Kościół
Ojciec Święty Benedykt XVI zaprasza


Ojciec Święty Benedykt XVI zaprasza rodziny całego świata do Mediolanu. Tematem tegorocznego światowego spotkania rodzin jest: "Rodzina - praca i świętowanie". W czasie tego spotkania papież chce nas zachęcać do zastanowienia się nad aspektem pracy i świętowanie w gronie rodziny - rodziny zjednoczonej, otwartej na życie i na innych ludzi.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Animatorzy Rejon Dąbrowski- Formacja

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Spotkanie formacyjne Rejonu Dąbrowskiego rozpocznie się o godz. 18 w dniu 21.03.2012 przy parafii Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej . Na spotkanie zapraszamy animatorów i osoby po 2stopniu ONŻ.

Diakonia Życia
Porozmawiajmy- Spotkajmy się

Diakonia Życia

Pragniemy zaprosić na comiesięczne spotkanie Diakonii Życia, które odbędzie się 21 marzec 2012 w Będzinie na osiedlu zamkowym przy parafii św. Jadwigi. Spotkanie zaczynamy Mszą Św. o 18.

Kto może w nim uczestniczyć? Oczywiście Domowy Kościół i osoby po 2 st.  ONŻ.

Zapraszamy!!!

Domowy Kościół
kibicuj rodzinie

 


Nie ma co pisać i polecać trzeba
poprostu wejsć,
zapisać się i skorzystać.
Zapraszamy!!!

Diakonia Jedności
Rekolekcje wakacyjne 2012

Diakonia Jedności

Informacje o rekolekcjach wakacyjnych 2012 dla młodzieży i dzieci oraz karty do pobrania - tutaj.

  • Spotkanie formacji permanentnej
  • Spotkanie diakonii muzycznej
  • Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC) - marzec 2012
  • Aktualizacja Galerii
  • Z Diecezji - Prośba o Modlitwe
  • Wygenerowano w sekund: 0.07
    8,610,441 Unikalnych wizyt