Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku formacyjnym spotkanie formacji permanentnej rejonu Sosnowca. Czas i miejsce zwyczajowe: poniedziałek (który wypada 18 dnia czerwca) , godz. 18.00 (Msza Św.) i 19.00 (Spotkanie) , parafia św. Barbary. Zapraszamy!!!

Diakonia Wyzwolenia
Zaproszenie

Diakonia Wyzwolenia

W najbliższą sobotę 09.06.2012r. w parafii Św. Barbary w Sosnowcu o godz. 19:20 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Wyzwolenia (KWC).  Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po II ONŻ.

Diakonia Ewangelizacji
Troska i Ewangelizacja

Diakonia Ewangelizacji

W dniu 5 czerwiec 2012 Diakonia Ewangelizacji zaprasza  na spotkanie formacyjne. Spotkanie odbędzie się w Sosnowcu przy par. Św. Barbary godz. 18

Diakonia Życia
O Świadomym Rodzicielstwie

Diakonia Życia

Jak tak naprawdę jest z Naturalnym Planowaniem Rodziny (NPR)? Co jest prawdą, a co nie? Czy naprawdę chodzi o obłudę Kościoła Katolickiego, który promuje 'swoją własną antykoncepcję', mimo że oficjalnie przeciwstawia się każdej metodzie antykoncepcyjnej? Czy każde katolickie małżeństwo powinno mieć dziesięcioro dzieci mimo zakrętów życiowych, problemów zdrowotnych czy braku środków do życia? więcej...

Diakonia Życia
Naturalne Planowanie Rodziny

Diakonia Życia
Diakonia Życia naszej diecezji serdecznie zaprasza na kurs NPR ( Naturalnych Metod Planowania Rodziny lub, jak kto woli- Naturalnych Metod Rozpoznawania Płodności),

Diakonia Jedności
Rozesłanie animatorów i przyjęcie do Domowego Kościoła

Diakonia Jedności

Uroczyste wstąpienie małżeństw do Domowego Kościoła
oraz rozesłanie diakonii na rekolekcje oazowe
będzie miało miejsce w sobotę 2 czerwca br.
w Parafii św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie.
Spotkaniu przewodniczyć będzie J.E. Biskup Piotr Skucha.

Różne
Wysoki Zamek X-Lecie wraz z MALEO

Ostatnia wizyta w Wysokim Zamku mojej osoby była jakieś 7 lat temu. Wtedy dowiedziałem się o roli jaką pełni  klub czyli: pomoc dzieciakom z okolicy, a wszystko w oparciu o Jezusa.

Domowy Kościół
Kalisz 2012

Domowy Kościół

Dnia 19 maja odbyła się XV Pielgrzymka Ruchu Domowego Kościoła do Kalisza sanktuarium św. Józefa.Organizatorem pielgrzymki w naszej diecezji był rejon „Jaworzno”. Uczestnikami  były nie tylko rodziny Domowego Kościoła, ale także wierni z jaworznickich parafii.więcej...

Diakonia Muzyczna
Darmowy Vivaldi

Po raz drugi (mamy nadzieję, że nie ostatni) zespół wokalny i orkiestra smyczkowa Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sosnowcu wykonają wspólnie "Magnificat" Vivaldiego.Read More

Diakonia Liturgiczna
Skąd Zielone Świątki??

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest ostatnim dniem Okresu Wielkanocnego. Jest przejściem od czasu radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa do Okresu Zwykłego, który trwać będzie aż do rozpoczęcia Adwentu. Jest to moment szczególny, czas łaski. Liturgia jest nie tylko przypomnieniem pewnych wydarzeń, lecz również ich aktualizacją, czyli uczynieniem realnie obecnym tu i teraz, w czasie i przestrzeni. Dlatego gdy uczestniczę w Liturgii w Dzień Pięćdziesiątnicy, więcej..

Diakonia Komunikowania Społecznego
Świadectwa z Triduum

Diakonia Komunikowania Społecznego

Zapraszamy do przeczytania świadectw z Triduum Paschalnego

kliknij Tutaj

Różne
Strefa Zero

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Droga Światła

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła, które rozpocznie się w najbliższą niedzielę (20 maja) o godzinie 21 w sosnowieckiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego (ul. Jagiellońska 2a).

Droga Światła to nabożeństwo wielkanocne, obejmujące swoją tematyką 14 spotkań Jezusa z uczniami, począwszy od nocy Zmartwychwstania, na zesłaniu Ducha Świętego skończywszy. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Rejon Sosnowiec (DK)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (DK)

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby po II stopniu ONŻ na spotkanie formacji permanentnej, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 21 maja w parafii św. Barbary w Sosnowcu. Spotkanie rozpoczniemy w kościele wspólną Mszą św. o godz. 18.00, a kontynuować bedziemy  ok. godz. 19.00 na plebanii. 

Diakonia Muzyczna
diakonia muzyczna

Diakonia Muzyczna

Serdecznie zapraszamy na spotkania diakonii muzycznej! Najbliższe w sobotę 19 maja o 17.00 w domu katolickim przy katedrze w Sosnowcu. 

Diakonia Komunikowania Społecznego
Promujemy Rekolekcje na Facebook-u

Diakonia Komunikowania Społecznego

Na Facebooku powstała akcja  promująca rekolekcje wakacyjne, w związku z tą incjatywą dostaliśmy pytanie czy posiadamy baner w lepszej rozdzielczości. Informujemy więc...

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC) - maj 2012

Diakonia Wyzwolenia

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 19.05.2012r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi ks. Szczepan Tomala. Temat konferencji to: "Plotka". Na zakończenie odbędzie się Nabożeństwo Majowe. Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

  • Polecamy
  • Relacja z dnia skupienia
  • Pielgrzymka KWC- TANIEC
  • Spotkanie dla medialnych
  • Spotkanie diakonii muzycznej
  • Wygenerowano w sekund: 0.02
    8,960,891 Unikalnych wizyt