Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Dni wspólnoty
POWAKACYJNY DZIEŃ WSPÓLNOTY

Dziękujemy za Waszą modlitwę, obecność, świadectwa, złożone w darze przybory szkolne, radość i zabawę.

Zapraszamy na następny DZIEŃ WSPÓLNOTY - 21 października.

A wcześniej spotkajmy się wszyscy na SMDS-ie.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Diakonii Wyzwolenia

Diakonia Wyzwolenia

W najbliższą sobotę 08.09.2012r. w parafii Św. Barbary w Sosnowcu o godz. 19:20 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne Diakonii Wyzwolenia (KWC).  Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po II ONŻ.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Skład Redakcji

Diakonia Komunikowania Społecznego

Niedługo na naszej stronie zobaczycie kilka zmian. Jak narazie została uzupełniona zakładka Redakcja, która będzie zaktualizowana w najbliższym czasie.

Diakonia Muzyczna
Spotkanie diakonii muzycznej

Diakonia Muzyczna

Pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie diakonii muzycznej, przygotowujące m.in. do śpiewu podczas Powakacyjnego Dnia Wspólnoty, odbędzie się w najbliższą sobotę 8 września o godz. 9.00 rano w domu katolickim przy sosnowieckiej katedrze. Zapraszamy członków diakonii, a także wszystkie osoby na stałe niezwiązane z diakonią, lecz pragnące z nią śpiewać lug grać podczas Dnia Wspólnoty.

Diakonia Jedności
Kongregacja za nami...

Diakonia Jedności

Kongregacja już za nami. Dziekujemy wszystkim, którzy przybyli, w szczególności Księdzu Biskupowi: za wspólną modlitwę i dzielenie się problemami i radościami. Obszerna relacja ze spotkania wkrótce...

Diakonia Muzyczna
Nie daj się Zgasić! Zaśpiewaj !

Jeśli śpiewasz lub  sprawnie grasz na jakimś instrumencie jesteś zaproszony do współtworzenia scholi tegorocznego SMDSu.
Próby będą odbywać się w Sosnowcu przy parafii św. Barbary - (budynek Kurii Diecezjalnej). Terminy prób to  trzy kolejne poniedziałki  - 10, 17, 24 września 2012 od godziny 17.00 - 19.30. Warunkiem uczestnictwa w scholi jest obecność na conajmniej dwóch próbach. 
Zgłoszenia (pojedyncze i grupowe) należy kierować na  adres tabcio@op.pl - do prowadzącego scholę mgr Wojciecha Tabaka.


smds 2012 - nie damy się zgasić !!!

SMDS - to wydarzenie, w które i Ty możesz się zaangażować:
promując je, uczestnicząc w nim, tworząc je i biorąc za nie odpowiedzialność. 

W jaki sposób możesz tworzyć SMDS?

Przeczytaj i nie czekaj - zgłoś się do pomocy!

Diakonia Miłosierdzia
WŁAŚNIE TY MOŻESZ POMÓC - ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH

Diakonia Miłosierdzia

Wakacje kończą się nieuchronnie i jak co roku czas pomyśleć o nowych zeszytach i podręcznikach. Zaopatrując własny tornister czy plecack, warto pomyśleć o wielu uczniach z naszej diecezji, których nie stać na nowe przybory szkolne. Dlatego chciejmy sprawić im prezent i pomóc spokojnie rozpocząć rok szkolny. 

Różne
KSIĄDZ FRANCISZEK BLACHNICKI. SZKIC DO PORTRETU. NOTACJE. CZ 1

Diakonia Komunikowania Społecznego
Aby lepiej zrozumieć...Ruch - Łostówka 2t. OND


Aby lepiej zrozumieć, częścią jakiego ruchu się stajemy, odwiedziliśmy centrum Ruchu Światło - Życie na Kopiej Górce w Krościenku. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Chrystusa Sługi, byliśmy również w Namiocie Światła, Wieczerniku i przy figurze Niepokalanej. O każdym z tych pięknych, ważnych miejsc opowiadała nam bardzo barwnie i ciekawie pani Regina z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła. Nawiedziliśmy również grób Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. więcej... 


Diakonia Jedności
DIECEZJALNA KONGREGACJA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

Diakonia Jedności

Zapraszamy wszystkie osoby po II stopniu Oazy Młodzieżowej i Domowego Kościoła na spotkanie rozpoczynające kolejny rok formacyjny.
Odbędzie się ono 29.08 w par. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu przy ul. Gospodarczej (wejście do budynku plebanii przez kaplicę po metalowych schodach).

Szczegółowy plan poniżej:


Czas na 2 turnus

Do tej pory na naszej stronie ukazały się relacje z rekolekcji odbywających się w pierwszym turnusie. Co prawda nie mamy jeszcze kilku świadectw, jednak pewnie spowodowane jest to wakacyjną zawieruchą   Nadszedł jednak czas, byśmy dowiedzieli się jak przebiegły rekolekcje w drugim turnusie,  który obfitował w większą ilość stopni wraz z Domowym Kościołem, który miał rekolekcje w Czarnej Górze. 

Diakonia Komunikowania Społecznego
Oaza Wędrowna też była

Jak poparzycie na wcześniejsze informacje, to z pierwszego turnusu brakuje informacji z oazy wędrownej ,
dlatego zapraszam do zaglądniecia w poniższe linki, a znajdziecie także Oazę Wędrowną :).
Fotorelacja - Oaza Wędrowna 2012
Świadectwo Asi Piotrowskiej, a wchodząc dalej znajdziecie mała ciekawostkę.


Różne
Poznaj siebie... Relacja 1 turnus OND&ONŻ

Ostatniego dnia rekolekcji dołączyła do nas grupa oazy wędrownej prowadzonej przez ks. Wojciecha Koryto. Wraz z nimi przeżywaliśmy radosny czas agapy. więcej...

Domowy Kościół
Bóg daje więcej

Domowy Kościół

Za oknem spokojnie pasło się stado owiec z zawieszonymi u szyi dzwoneczkami, a gdzieniegdzie krowy, żując trawę, leniwie poruszały pyskami. W oddali zarysowywały się majestatyczne szczyty Tatr, a na niedaleko położonej Litwince wznosił się wielki metalowy krzyż. więcej...

Fotorelacja z rekolekcji Domowego Kościoła w Czarnej Górze 

Diakonia Komunikowania Społecznego
Węglówka 2 turnus

Diakonia Komunikowania Społecznego
Fotorelacja TUrnus I

Diakonia Komunikowania Społecznego

Zapraszam do zobaczenia zdjęć z pierwszego turnusu. Narazie jeszcze nie dostaliśmy materiałów z oazy wędrownej, ale nie bójcie się wszystko się znajdzie na naszej stronie. W najbliższym czasie także świadectwa i krótkie relacje z poszczególnych stopni, które mają podesłac animatorzy odpowiedzialni. Zdjęcia tutaj

  • Piosenka Roku
  • Ukraina, Lubie TO!!!
  • Piosenka roku 2012/2013
  • Nie byłeś? Pojedź!!!
  • "Wakacje w RUCHU" - konkurs z NAGRODAMI!
  • Wygenerowano w sekund: 0.07
    8,397,548 Unikalnych wizyt