Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Komunikowania Społecznego
Czas na Media

Diakonia Komunikowania Społecznego

Modlitwa, Rozważania, Dyskusja, Radość, Komunikacja międzyludzka, Internet, PR, czyli spotkanie Diakonii Komunikowania Społecznego…na które serdecznie zapraszamy! 

Różne
38 Kongregacja- Studium i Plan

Siostry i Bracia, Odpowiedzialni za charyzmat Ruchu Światło-Życie! 
"Z radością zapraszam Was na XXXVIII Kongregację Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, która zgromadzi nas na Jasnej Górze w dniach od 22 do 25 lutego 2013 roku."
"Szczególnie proszę, aby nie zabrakło przedstawicieli poszczególnych diakonii posługujących w diecezjach!"

Zapraszamy do zapoznania się ze studium przygotowującym do 38 Kongregacji Odpowiedzialnych na Jasnej Górze. Przedstawiamy również plan przebiegu całego spotkania, w trakcie którego konferencję o nowej ewangelizacji wygłosi ks. bp Edward Dajczak. Będzie można także usłyszeć świadectwo z posługi Diakonii Miłosierdzia z Lublina.

Różne
Pamiętamy

Kuria Metropolitalna Warszawska informuje, że 23 stycznia 2013 r., o godz. 21.30, w szpitalu przy ul. Płockiej w Warszawie, zmarł kard. Józef Glemp, Prymas Polski. 
Informacje na temat uroczystości pogrzebowych zostaną podane do publicznej wiadomości w najbliższym czasie.
Ks. Rafał Markowski 
rzecznik archidiecezji warszawskiej
foto:Agencja AFP
 

Diakonia Muzyczna
Próba śpiewu i Szkoła Animatora Muzycznego

Diakonia Muzyczna

Wszystkie rodziny Domowego Kościoła, dorosłych i młodzież zapraszamy do włączenia się w diakonię śpiewającą i grającą podczas najbliższego Dnia Wspólnoty. Próba przygotowująca oprawę muzyczną Eucharystii odbędzie 2 lutego o 10.30 w parafii pw. Nawiedzenia NMP na ul. Gospodarczej w Sosnowcu.

Kolejne spotkanie Szkoły Animatora Muzycznego odbędzie się w najbliższą sobotę (02/02/2013) w salce w parafii Nawiedzenia NMP - ul. Gospodarcza. Rozpoczniemy o godz. 9.00.

Diakonia Wyzwolenia
"Obdarowani życiem, by służyć życiu"

Sprawozdanie z konferencji Ks. Grzegorza Kossa, wygłoszonej na spotkaniu modlitewnym o wyzwolenie (spotkanie KWC)

 
Żyjemy.
Ale czy ktoś zastanawia się dzisiaj co to znaczy? Czy w szarej codzienności: gęstwinie obowiązków, zmartwień i chorobliwego braku czasu życie nie stało się dla nas oczywistością tak banalną jak to, że po nocy przychodzi dzień?

Domowy Kościół
Po spotkaniu opłatkowym DK

Domowy Kościół

W niedzielę 6 stycznia br. Domowy Kościół diecezji sosnowieckiej wraz z Księdzem Biskupem Ordynariuszem zgromadził się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym…

Różne
"Światło Życie" - płyta, która łączy pokolenia !!!

Zapraszamy na profil, który zapowiada płytę z piosenkami roku Ruchu Światło-Życie. Płyta nagrana przez zespół New Life'm - prekursora polskiej sceny chrześcijańskiej - przy oficjalnej współpracy z Ruchem Oazowym w Polsce.
"Światło Życie" - płyta, która łączy pokolenia !!!

www.facebook.pl/swiatlozycie

Diakonia Modlitwy
Centrum Duchowości

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Spotkanie formacji permanentnej rejonu Sosnowiec odbędzie się w najbliższy poniedziałek 21 stycznia. Zapraszamy do parafii św. Barbary na godzinę 18.00, by uczestniczyć w Mszy Świętej, i na godz. 19.00, by włączyć się w modlitwę brewiarzową i spotkanie formacyjne. 

Diakonia Komunikowania Społecznego
Wieści z OAZA.pl

Diakonia Liturgiczna
Oaza.pl- Limuzina 2013

Centralna Diakonia Muzyczna wraz z diecezjalnymi diakoniami muzycznymi i liturgicznymi zaprasza na rekolekcje specjalistyczne przygotowujące do posługi animatora muzycznego (KAMUZO) i liturgicznego (KODAL), czyli Limuzina 2013.

 

Diakonia Muzyczna
Oaza.pl- Limuzina 2013

Diakonia Muzyczna

Centralna Diakonia Muzyczna wraz z diecezjalnymi diakoniami muzycznymi i liturgicznymi zaprasza na rekolekcje specjalistyczne przygotowujące do posługi animatora muzycznego (KAMUZO) i liturgicznego (KODAL), czyli Limuzina 2013.

Szkoła animatora
Szkoła Animatora - o duchowości

Zapraszamy wszystkich animatorów na Szkołę Animatora o duchowości, którą poprowadzi ks. dr Krzysztof Bendkowski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa naszej diecezji. Rozpocznie się ona w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu o godz. 9.00.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne KWC- Styczeń

Serdecznie zapraszamy na noworoczne spotkanie modlitewne o wyzwolenie(KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 19.01.2013r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze.

   Konferencja:ks. Grzegorz Koss:
     Obdarowani życiem, by służyć życiu


Święto patronalne

Wszystkim Kapłanom trwającym w Unii Kapłanów Chrystusa Sługi w szczególnym dniu Chrztu Pańskiego serdecznie dziękujemy za służbę, ale nie mówimy: „dość”, przeciwnie: życzymy Naszym Drogim Księżom, by trwali w postawie służebnej, widząc nad sobą kochające dłonie Boga Ojca, w sobie – tchnienie Jego Ducha, a w lustrze i w nas – zachwycające oblicze Chrystusa. Niech zachwyt Jego Pięknem zachęca do pracy, a praca przemienia się w zmartwychwstawanie. Obiecujemy: będziemy zmartwychwstawać z Wami. 
Podobno bez owiec nie wpuszczają Pasterzy do Nieba.

Rekolekcje
Zgłoszenia na rekolekcje zimowe

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na rekolekcje zimowe dla młodzieży w Bukowinie - lista jest już zamknięta. Są jeszcze miejsca na rekolekcje dla dorosłych w Międzybrodziu Bialskim.

Domowy Kościół
DK Rekolekcyjnie 2013

Domowy Kościół

Przedstawiamy najnowsze informacje na temat planów rekolekcyjnych Domowego Kościoła w naszej diecezji czytaj więcej...

  • Nowa Odsłona Wieczernika
  • Kurs Oazowy Dla Animatorów - KODA
  • Spotkanie diakonii muzycznej
  • Szkoła animatora muzycznego
  • Formacyjnie
  • Wygenerowano w sekund: 0.04
    8,994,459 Unikalnych wizyt