Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Różne
Pamiętamy

Kuria Metropolitalna Warszawska informuje, że 23 stycznia 2013 r., o godz. 21.30, w szpitalu przy ul. Płockiej w Warszawie, zmarł kard. Józef Glemp, Prymas Polski. 
Informacje na temat uroczystości pogrzebowych zostaną podane do publicznej wiadomości w najbliższym czasie.
Ks. Rafał Markowski 
rzecznik archidiecezji warszawskiej
foto:Agencja AFP
 

Diakonia Muzyczna
Próba śpiewu i Szkoła Animatora Muzycznego

Diakonia Muzyczna

Wszystkie rodziny Domowego Kościoła, dorosłych i młodzież zapraszamy do włączenia się w diakonię śpiewającą i grającą podczas najbliższego Dnia Wspólnoty. Próba przygotowująca oprawę muzyczną Eucharystii odbędzie 2 lutego o 10.30 w parafii pw. Nawiedzenia NMP na ul. Gospodarczej w Sosnowcu.

Kolejne spotkanie Szkoły Animatora Muzycznego odbędzie się w najbliższą sobotę (02/02/2013) w salce w parafii Nawiedzenia NMP - ul. Gospodarcza. Rozpoczniemy o godz. 9.00.

Diakonia Wyzwolenia
"Obdarowani życiem, by służyć życiu"

Sprawozdanie z konferencji Ks. Grzegorza Kossa, wygłoszonej na spotkaniu modlitewnym o wyzwolenie (spotkanie KWC)

 
Żyjemy.
Ale czy ktoś zastanawia się dzisiaj co to znaczy? Czy w szarej codzienności: gęstwinie obowiązków, zmartwień i chorobliwego braku czasu życie nie stało się dla nas oczywistością tak banalną jak to, że po nocy przychodzi dzień?

Domowy Kościół
Po spotkaniu opłatkowym DK

Domowy Kościół

W niedzielę 6 stycznia br. Domowy Kościół diecezji sosnowieckiej wraz z Księdzem Biskupem Ordynariuszem zgromadził się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym…

Różne
"Światło Życie" - płyta, która łączy pokolenia !!!

Zapraszamy na profil, który zapowiada płytę z piosenkami roku Ruchu Światło-Życie. Płyta nagrana przez zespół New Life'm - prekursora polskiej sceny chrześcijańskiej - przy oficjalnej współpracy z Ruchem Oazowym w Polsce.
"Światło Życie" - płyta, która łączy pokolenia !!!

www.facebook.pl/swiatlozycie

Diakonia Modlitwy
Centrum Duchowości

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Spotkanie formacji permanentnej rejonu Sosnowiec odbędzie się w najbliższy poniedziałek 21 stycznia. Zapraszamy do parafii św. Barbary na godzinę 18.00, by uczestniczyć w Mszy Świętej, i na godz. 19.00, by włączyć się w modlitwę brewiarzową i spotkanie formacyjne. 

Diakonia Komunikowania Społecznego
Wieści z OAZA.pl

Diakonia Liturgiczna
Oaza.pl- Limuzina 2013

Centralna Diakonia Muzyczna wraz z diecezjalnymi diakoniami muzycznymi i liturgicznymi zaprasza na rekolekcje specjalistyczne przygotowujące do posługi animatora muzycznego (KAMUZO) i liturgicznego (KODAL), czyli Limuzina 2013.

 

Diakonia Muzyczna
Oaza.pl- Limuzina 2013

Diakonia Muzyczna

Centralna Diakonia Muzyczna wraz z diecezjalnymi diakoniami muzycznymi i liturgicznymi zaprasza na rekolekcje specjalistyczne przygotowujące do posługi animatora muzycznego (KAMUZO) i liturgicznego (KODAL), czyli Limuzina 2013.

Szkoła animatora
Szkoła Animatora - o duchowości

Zapraszamy wszystkich animatorów na Szkołę Animatora o duchowości, którą poprowadzi ks. dr Krzysztof Bendkowski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa naszej diecezji. Rozpocznie się ona w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu o godz. 9.00.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne KWC- Styczeń

Serdecznie zapraszamy na noworoczne spotkanie modlitewne o wyzwolenie(KWC), które odbędzie się w najbliższą sobotę 19.01.2013r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze.

   Konferencja:ks. Grzegorz Koss:
     Obdarowani życiem, by służyć życiu


Święto patronalne

Wszystkim Kapłanom trwającym w Unii Kapłanów Chrystusa Sługi w szczególnym dniu Chrztu Pańskiego serdecznie dziękujemy za służbę, ale nie mówimy: „dość”, przeciwnie: życzymy Naszym Drogim Księżom, by trwali w postawie służebnej, widząc nad sobą kochające dłonie Boga Ojca, w sobie – tchnienie Jego Ducha, a w lustrze i w nas – zachwycające oblicze Chrystusa. Niech zachwyt Jego Pięknem zachęca do pracy, a praca przemienia się w zmartwychwstawanie. Obiecujemy: będziemy zmartwychwstawać z Wami. 
Podobno bez owiec nie wpuszczają Pasterzy do Nieba.

Rekolekcje
Zgłoszenia na rekolekcje zimowe

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na rekolekcje zimowe dla młodzieży w Bukowinie - lista jest już zamknięta. Są jeszcze miejsca na rekolekcje dla dorosłych w Międzybrodziu Bialskim.

Domowy Kościół
DK Rekolekcyjnie 2013

Domowy Kościół

Przedstawiamy najnowsze informacje na temat planów rekolekcyjnych Domowego Kościoła w naszej diecezji czytaj więcej...

Różne
Nowa Odsłona Wieczernika

"Wieczernik" zaprasza do swojego nowego serwisu internetowego. Gruntownie odnowione strony, z nowymi funkcjami, bogata zawartość. Na oaza.pl omówienie nowego serwisu: http://www.oaza.pl/dokument.php?id=4121. Zapraszamy do korzystania.

Krzysztof Jankowiak

Szkoła animatora
Kurs Oazowy Dla Animatorów - KODA

Szkoła animatora

Zapraszamy kandydatów na animatorów do uczestnictwa w Kursie Oazowym dla Animatorów prowadzonym przez ks. Roberta Gacka w Bukowinie Tatrzańskiej w dn. 8-16.02. Zgłoszenia przez formularz na stronie do 20.01. Koszt 200 zł.

  • Spotkanie diakonii muzycznej
  • Szkoła animatora muzycznego
  • Formacyjnie
  • Formacja permanentna rejon DG
  • Spotkanie świąteczne Wspólnoty Dorosłych
  • Wygenerowano w sekund: 0.04
    8,916,179 Unikalnych wizyt