Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Formacja permanentna rejon DG

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Kolejne spotkanie formacji permanentnej rejonu Dąbrowa Górnicza odbędzie się 19.02.2013 r.  (Wtorek) w parafii Chrystusa Króla. Spotkanie zaczniemy Eucharystią o godzinie 18.00. Zapraszamy animatorów i osoby po II stopniu onż.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Duszpasterstwa Trzeźwości

Diakonia Wyzwolenia

Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na spotkanie w niedzielę 10 Lutego o g. 15.30 do dolnego kościoła parafii pw. św. Wojciecha  i Katarzyny w Jaworznie.

Zapraszamy abstynentów, członków wszystkich ruchów abstynenckich i trzeźwościowych, grup AA, Al-Anon, Alateen, DDA, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, stowarzyszeń i towarzystw, wszystkich uzależnionych, współuzależnionych, wszystkich, którym na sercu leży trzeźwość rodzin i naszego narodu.

Diakonia Jedności
WIELKOPOSTNY DZIEŃ WSPÓLNOTY

Diakonia Jedności

Zapraszamy wszystkich Oazowiczów na Wielkopostny Dzień Wspólnoty, który odbedzie się w niedzielę, 10 marca  w parafii Św. Wojciecha w Jaworznie. Rozpoczniemy go o godz. 13.45 w Dolnym Kościele Kolegiaty. Plan poniżej

Diakonia Liturgiczna
Formacja i Warsztaty Liturgiczne

Moderator LSO ks. Mariusz Dydak i Diakonia Liturgiczna zaprasza na spotkanie formacyjne i  kolejne warsztaty dla ceremoniarzy i kandydatów, które odbędą się już w następną sobotę, 9. lutego, w godzinach 15 - 17. 

Diakonia Jedności
modlitwa za nasz ruch

Diakonia Jedności

Rozpoczyna się drugi semestr roku formacyjnego, w którym czekają nas ważne zadania formacji, ewangelizacji i przygotowania rekolekcji  wakacyjnych, dlatego gorąco proszę wszystkich członków i sympatyków Ruchu Światło-Życie o modlitwę. Prośmy o światło i moc  Ducha Świętego w następujących intencjach:

Diakonia Modlitwy
Spotkanie Diakonii Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Spotkanie Diakonii Modlitwy w tym miesiącu będzie w najbliższy poniedziałek. Odbywa się ono w par. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu na ul. Gospodarczej. Rozpoczynamy je o godz. 18.00 Eucharystią. Zachęcamy do przekazywania diakonii intencji modlitewnych na adres danuta.wieczorek88@gmail.com.

Diakonia Ewangelizacji
Spotkanie w miesiącu lutym - uwaga zmiana !!!

Diakonia Ewangelizacji

Diakonia Ewangelizacji pragnie zaprosić na spotkanie formacyjne dla członków diakonii z Domowego Kościoła, Wspólnoty Dorosłych i Oazy Młodzieżowej po 2 Onż. Zaproszenie skierowane jest także do osób, które chcą włączyć się w działalność diakonii. 

Diakonia Muzyczna
Piosenka roku - krótka historia

Pierwszą piosenkę roku (wtedy jej jeszcze tak nie nazywano) datuje się na rok 1972. Wtedy przed wakacyjnymi turnusami rekolekcji przekazano wszystkim prowadzącym do nauki piosenkę „De colores”. więcej...

Diakonia Komunikowania Społecznego
Czas na Media

Diakonia Komunikowania Społecznego

Modlitwa, Rozważania, Dyskusja, Radość, Komunikacja międzyludzka, Internet, PR, czyli spotkanie Diakonii Komunikowania Społecznego…na które serdecznie zapraszamy! 

Różne
38 Kongregacja- Studium i Plan

Siostry i Bracia, Odpowiedzialni za charyzmat Ruchu Światło-Życie! 
"Z radością zapraszam Was na XXXVIII Kongregację Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, która zgromadzi nas na Jasnej Górze w dniach od 22 do 25 lutego 2013 roku."
"Szczególnie proszę, aby nie zabrakło przedstawicieli poszczególnych diakonii posługujących w diecezjach!"

Zapraszamy do zapoznania się ze studium przygotowującym do 38 Kongregacji Odpowiedzialnych na Jasnej Górze. Przedstawiamy również plan przebiegu całego spotkania, w trakcie którego konferencję o nowej ewangelizacji wygłosi ks. bp Edward Dajczak. Będzie można także usłyszeć świadectwo z posługi Diakonii Miłosierdzia z Lublina.

Różne
Pamiętamy

Kuria Metropolitalna Warszawska informuje, że 23 stycznia 2013 r., o godz. 21.30, w szpitalu przy ul. Płockiej w Warszawie, zmarł kard. Józef Glemp, Prymas Polski. 
Informacje na temat uroczystości pogrzebowych zostaną podane do publicznej wiadomości w najbliższym czasie.
Ks. Rafał Markowski 
rzecznik archidiecezji warszawskiej
foto:Agencja AFP
 

Diakonia Muzyczna
Próba śpiewu i Szkoła Animatora Muzycznego

Diakonia Muzyczna

Wszystkie rodziny Domowego Kościoła, dorosłych i młodzież zapraszamy do włączenia się w diakonię śpiewającą i grającą podczas najbliższego Dnia Wspólnoty. Próba przygotowująca oprawę muzyczną Eucharystii odbędzie 2 lutego o 10.30 w parafii pw. Nawiedzenia NMP na ul. Gospodarczej w Sosnowcu.

Kolejne spotkanie Szkoły Animatora Muzycznego odbędzie się w najbliższą sobotę (02/02/2013) w salce w parafii Nawiedzenia NMP - ul. Gospodarcza. Rozpoczniemy o godz. 9.00.

Diakonia Wyzwolenia
"Obdarowani życiem, by służyć życiu"

Sprawozdanie z konferencji Ks. Grzegorza Kossa, wygłoszonej na spotkaniu modlitewnym o wyzwolenie (spotkanie KWC)

 
Żyjemy.
Ale czy ktoś zastanawia się dzisiaj co to znaczy? Czy w szarej codzienności: gęstwinie obowiązków, zmartwień i chorobliwego braku czasu życie nie stało się dla nas oczywistością tak banalną jak to, że po nocy przychodzi dzień?

Domowy Kościół
Po spotkaniu opłatkowym DK

Domowy Kościół

W niedzielę 6 stycznia br. Domowy Kościół diecezji sosnowieckiej wraz z Księdzem Biskupem Ordynariuszem zgromadził się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym…

Różne
"Światło Życie" - płyta, która łączy pokolenia !!!

Zapraszamy na profil, który zapowiada płytę z piosenkami roku Ruchu Światło-Życie. Płyta nagrana przez zespół New Life'm - prekursora polskiej sceny chrześcijańskiej - przy oficjalnej współpracy z Ruchem Oazowym w Polsce.
"Światło Życie" - płyta, która łączy pokolenia !!!

www.facebook.pl/swiatlozycie

Diakonia Modlitwy
Centrum Duchowości

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Spotkanie formacji permanentnej rejonu Sosnowiec odbędzie się w najbliższy poniedziałek 21 stycznia. Zapraszamy do parafii św. Barbary na godzinę 18.00, by uczestniczyć w Mszy Świętej, i na godz. 19.00, by włączyć się w modlitwę brewiarzową i spotkanie formacyjne. 

  • Wieści z OAZA.pl
  • Oaza.pl- Limuzina 2013
  • Oaza.pl- Limuzina 2013
  • Szkoła Animatora - o duchowości
  • Spotkanie Modlitewne KWC- Styczeń
  • Wygenerowano w sekund: 0.06
    8,699,370 Unikalnych wizyt