Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Komunikowania Społecznego
DKS zaprasza... do Siebie

Diakonia Komunikowania Społecznego

Moderator DKS wraz całą Diakonią DKS Sosnowiec zaprasza osoby po 2 ONŻ i Rodziny Domowego Kościoła na marcowe spotkanie formacyjne.
Spotkanie odbędzie się 16 Marca o godzinie 18:00 przy par. Św. Barbary w Sosnowcu. Zaczynamy tradycyjnie Mszą Św.   

Diakonia Liturgiczna
Przed Niedzielą Palmową

Moderator Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie diecezji Sosnowieckiej zaprasza zarówno osoby po II Onż jak i obecnych Ceremoniarzy na comiesięczne warsztaty liturgiczne.

Diakonia Jedności
Radujmy się!

W imieniu Ruchu Światło-Życie został przesłany na adres Sekretariatu Stanu następujący list jedności do Ojca Świętego wraz z życzeniami świątecznymi:

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie-Marzec

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie(spotkanie KWC),które odbędzie się w najbliższą sobotę 16.03.2013r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi ks. Szczepan Tomala: Post w życiu Nowego Człowieka . Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Podczas spotkania będzie możliwość włączenia się w dzieło abstynencji.

Różne
Diecezjalny Dzień Młodzieży

    Przedsmak Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji! Zapraszamy wszystkich na Diecezjalny Dzień Młodzieży, który będzie w sobotę 23 marca. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Formacja permanentna rejon DG

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Kolejne spotkanie formacji permanentnej rejonu Dąbrowa Górnicza odbędzie się 21.03.2013 r.  (czwartek) w parafii Chrystusa Króla. Spotkanie zaczniemy Eucharystią o godzinie 18.00. Zapraszamy animatorów i osoby po II stopniu ONŻ.

Rekolekcje
Plakaty i ulotki

Rekolekcje

Wspólnoty, które organizują akcję promocyjną rekolekcji wakacyjnych w parafii, mogą odebrać plakaty i ulotki u ks. Wojciecha Koryto na ul. Gospodarczej w Sosnowcu lub na najbliższym Dniu Wspólnoty.

Rekolekcje
Triduum Paschalne

Rekolekcje

Jest jeszcze jedno miejsce dla dziewczyny/kobiety na Triduum. Można jeszcze zgłosić się do piątku  włącznie.  Info o wyjeździe na www.sekretariat@sosnowiec.oaza.pl.

Diakonia Muzyczna
Próba śpiewu na Dzień Wspólnoty - Zapraszamy

Szkoła animatora
Kurs wychowawcy kolonijnego

Zgłoszenia do wtorku na sekretariat@sosnowiec.oaza.pl!

Diakonia Muzyczna
Premiera 23 Luty na Jasnej Górze

Już w najbliższą sobotę /23 lutego/ do sprzedaży trafi nowy album NEW LIFE’m „Światło Życie”, na którym znajdzie się 12 wyjątkowych utworów. Będzie to zbiór Piosenek Roku Ruchu Światło-Życie wybranych z okresu od 1978 do 2011 roku. Na płycie usłyszymy m.in. 

Różne
Piosenki Roku - Nowa płyta New Life'm

Diakonia Jedności
Diakonia Słowa

Diakonia Jedności

Zapotrzebowanie na materiały oazowe, konspekty, notatniki prosimy składać do odpowiedzialnej za Diakonię Słowa Justyny Łokcik, mail: zituah@gmail.com, tel. 663-032-534. Można również materiały i notatniki nabyć u Moderatora Diecezjalnego, w par. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu na ul. Gospodarczej, tel. 606-876-860, mail: sekretariat@sosnowiec.oaza.pl.

Diakonia Modlitwy
Wielkopostna Oaza Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy do uczestnictwa w Wielkopostnej Oazie Modlitwy 1-3.03. Będziemy w związku z Rokiem Wiary rozważać temat: Charyzmaty w służbie wiary. Słowo Boże skieruje do nas ks. dr Andrzej Cieślik. Ten dzień skupienia rozpocznie drugą część Seminarium Odnowy Wiary. Oaza Modlitwy odbędzie się w Częstochowie na Lisińcu. Koszt 80 zł. Zabieramy śpiwory. Jest jeszcze kilka miejsc na OM - zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy do środy. Plan poniżej.


Papież zapowiada rezygnację

"W pełni świadom powagi tego aktu, z pełną wolnością, oświadczam, że rezygnuję z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mi przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku, tak, że od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża." - tak brzmi oświadczenie papieża Benedykta XVI z 10 lutego br., które wygłosił dziś podczas Konsystorza w Watykanie.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Formacja permanentna rejon DG

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Kolejne spotkanie formacji permanentnej rejonu Dąbrowa Górnicza odbędzie się 19.02.2013 r.  (Wtorek) w parafii Chrystusa Króla. Spotkanie zaczniemy Eucharystią o godzinie 18.00. Zapraszamy animatorów i osoby po II stopniu onż.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Duszpasterstwa Trzeźwości

Diakonia Wyzwolenia

Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na spotkanie w niedzielę 10 Lutego o g. 15.30 do dolnego kościoła parafii pw. św. Wojciecha  i Katarzyny w Jaworznie.

Zapraszamy abstynentów, członków wszystkich ruchów abstynenckich i trzeźwościowych, grup AA, Al-Anon, Alateen, DDA, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, stowarzyszeń i towarzystw, wszystkich uzależnionych, współuzależnionych, wszystkich, którym na sercu leży trzeźwość rodzin i naszego narodu.

  • WIELKOPOSTNY DZIEŃ WSPÓLNOTY
  • Formacja i Warsztaty Liturgiczne
  • modlitwa za nasz ruch
  • Spotkanie Diakonii Modlitwy
  • Spotkanie w miesiącu lutym - uwaga zmiana !!!
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,655,107 Unikalnych wizyt