Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Miłosierdzia
Spotkanie Diakonii Miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia

27 kwietnia o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Miłosierdzia.
Miejsce: salki na plebanii przy parafii św. Barbary w Sosnowcu.

Domowy Kościół
Z Polski - Domowy Kościół zaprasza

Domowy Kościół, Wydawnictwo "Polwen", miesięcznik "Egzorcysta"oraz wydawnictwo "Edycja Świętego Pawła" 
zapraszają na sympozjum: 
"MAGIA CAŁA PRAWDA"

Różne
Od Przyjaciół zaproszenie

Diakonia Jedności
Radujcie się! Jezus Zmartwychwstał!

Diakonia Jedności

Wszystkim Oazowiczom: małżeństwom i rodzinom Domowego Kościoła, członkom Diakonii, członkom i sympatykom Wspólnoty Dorosłych, Moderatorom, Animatorom, młodzieży i dzieciom życzymy, by te Święta Paschalne były dla Was zmartwychwstaniem z Chrystusem do nowego życia. Alleluja!

Rekolekcje
weekendy ewangelizacyjne

Rekolekcje

Zapraszamy na dwudniowe weekendy ewangelizacyjne do Sławkowa. Będą one w trzech terminach: 13-14.04, 27-28.04, 11-12.05. Zapraszamy na nie młodzież z gimnazjum i starszą, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Zgłoszenia na wyjazdy przez stronę oazową. Koszt 40 zł +10 zł dojazd. Więcej informacji poniżej.

Diakonia Jedności
Liturgia Godzin w czasie triduum

Diakonia Jedności

Zapraszamy wszystkich członków Ruchu, nie wyjeżdżających na Triduum, do sosnowieckiej bazyliki katedralnej na wspólną modlitwę Liturgią Godzin w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godzinie 8.30. Niech Święte Triduum będzie dla nas wezwaniem do diakonii w naszych parafiach.

Diakonia Jedności
Nowy Biuletyn i karty animatora

Diakonia Jedności

Można pobrać nowy biuletyn z Wielkopostnego Dnia Wspólnoty. Znajdziemy w nim informacje o wyjazdach ewangelizacyjnych i rekolekcjach wakacyjnych.

W pobieralni znajdziemy również karty dla animatorów na rekolekcje wakacyjne. Po wypełnieniu i zeskanowaniu można te karty przesyłać elektronicznie bezpośrednio na adres moderatora diecezjalnego (wkoryto@wp.pl).

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Formacyjne

W najbliższą sobotę 23.03.2013r. w parafii Św. Barbary w Sosnowcu o godz. 19.20 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Wyzwolenia.  
Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po IIst. ONŻ.
 
Możemy służyć ewangelizacji tylko przez formowanie ludzi i wspólnot do tak intensywnego życia wiary, żeby stali się zdolni do świadectwa i do ewangelizowania innych. (ks.Franciszek Blachnicki)

Różne
Inauguracja Pontyfikatu

"Gdy nie idziemy, stajemy w miejscu" - to słowa z pierwszej homilii Ojca Świętego, w której papież mówi o ruchu w podążaniu za Bogiem, budowaniu Kościoła i wyznawaniu Pana. To słowa ważne dla nas. A poniżej pełny tekst homilii papieża Franciszka, wygłoszonej 19 marca na placu św. Piotra w Watykanie podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Już w najbliższy poniedziałek, 18 marca, spotkanie formacji permanentnej rejonu Sosnowiec. Serdecznie zapraszamy do parafii św. Barbary! Zachęcamy do udziału w parafialnej Mszy Świętej o godz. 18.00.

Diakonia Ewangelizacji
Ewangelizacja na Dzień Młodych- sobota 23.03

Diakonia Ewangelizacji

Podczas Diecezjalnego Dnia Młodych, będzie miala miejsce "Ewangelizacja Uliczna". Potrzebujemy przewodników dla grup młodzieży, które przyjadą. Zgłoszenia przyjmuje Piotr Przybyła (przybylax@wp.pl) z Diakonii Ewangelizacji.

Diakonia Komunikowania Społecznego
DKS zaprasza... do Siebie

Diakonia Komunikowania Społecznego

Moderator DKS wraz całą Diakonią DKS Sosnowiec zaprasza osoby po 2 ONŻ i Rodziny Domowego Kościoła na marcowe spotkanie formacyjne.
Spotkanie odbędzie się 16 Marca o godzinie 18:00 przy par. Św. Barbary w Sosnowcu. Zaczynamy tradycyjnie Mszą Św.   

Diakonia Liturgiczna
Przed Niedzielą Palmową

Moderator Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie diecezji Sosnowieckiej zaprasza zarówno osoby po II Onż jak i obecnych Ceremoniarzy na comiesięczne warsztaty liturgiczne.

Diakonia Jedności
Radujmy się!

W imieniu Ruchu Światło-Życie został przesłany na adres Sekretariatu Stanu następujący list jedności do Ojca Świętego wraz z życzeniami świątecznymi:

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie-Marzec

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie(spotkanie KWC),które odbędzie się w najbliższą sobotę 16.03.2013r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi ks. Szczepan Tomala: Post w życiu Nowego Człowieka . Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Podczas spotkania będzie możliwość włączenia się w dzieło abstynencji.

Różne
Diecezjalny Dzień Młodzieży

    Przedsmak Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji! Zapraszamy wszystkich na Diecezjalny Dzień Młodzieży, który będzie w sobotę 23 marca. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Formacja permanentna rejon DG

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Kolejne spotkanie formacji permanentnej rejonu Dąbrowa Górnicza odbędzie się 21.03.2013 r.  (czwartek) w parafii Chrystusa Króla. Spotkanie zaczniemy Eucharystią o godzinie 18.00. Zapraszamy animatorów i osoby po II stopniu ONŻ.

  • Plakaty i ulotki
  • Triduum Paschalne
  • Próba śpiewu na Dzień Wspólnoty - Zapraszamy
  • Kurs wychowawcy kolonijnego
  • Premiera 23 Luty na Jasnej Górze
  • Wygenerowano w sekund: 0.07
    8,994,553 Unikalnych wizyt