Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Jedności
Liturgia Godzin w czasie triduum

Diakonia Jedności

Zapraszamy wszystkich członków Ruchu, nie wyjeżdżających na Triduum, do sosnowieckiej bazyliki katedralnej na wspólną modlitwę Liturgią Godzin w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godzinie 8.30. Niech Święte Triduum będzie dla nas wezwaniem do diakonii w naszych parafiach.

Diakonia Jedności
Nowy Biuletyn i karty animatora

Diakonia Jedności

Można pobrać nowy biuletyn z Wielkopostnego Dnia Wspólnoty. Znajdziemy w nim informacje o wyjazdach ewangelizacyjnych i rekolekcjach wakacyjnych.

W pobieralni znajdziemy również karty dla animatorów na rekolekcje wakacyjne. Po wypełnieniu i zeskanowaniu można te karty przesyłać elektronicznie bezpośrednio na adres moderatora diecezjalnego (wkoryto@wp.pl).

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Formacyjne

W najbliższą sobotę 23.03.2013r. w parafii Św. Barbary w Sosnowcu o godz. 19.20 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Wyzwolenia.  
Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po IIst. ONŻ.
 
Możemy służyć ewangelizacji tylko przez formowanie ludzi i wspólnot do tak intensywnego życia wiary, żeby stali się zdolni do świadectwa i do ewangelizowania innych. (ks.Franciszek Blachnicki)

Różne
Inauguracja Pontyfikatu

"Gdy nie idziemy, stajemy w miejscu" - to słowa z pierwszej homilii Ojca Świętego, w której papież mówi o ruchu w podążaniu za Bogiem, budowaniu Kościoła i wyznawaniu Pana. To słowa ważne dla nas. A poniżej pełny tekst homilii papieża Franciszka, wygłoszonej 19 marca na placu św. Piotra w Watykanie podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Już w najbliższy poniedziałek, 18 marca, spotkanie formacji permanentnej rejonu Sosnowiec. Serdecznie zapraszamy do parafii św. Barbary! Zachęcamy do udziału w parafialnej Mszy Świętej o godz. 18.00.

Diakonia Ewangelizacji
Ewangelizacja na Dzień Młodych- sobota 23.03

Diakonia Ewangelizacji

Podczas Diecezjalnego Dnia Młodych, będzie miala miejsce "Ewangelizacja Uliczna". Potrzebujemy przewodników dla grup młodzieży, które przyjadą. Zgłoszenia przyjmuje Piotr Przybyła (przybylax@wp.pl) z Diakonii Ewangelizacji.

Diakonia Komunikowania Społecznego
DKS zaprasza... do Siebie

Diakonia Komunikowania Społecznego

Moderator DKS wraz całą Diakonią DKS Sosnowiec zaprasza osoby po 2 ONŻ i Rodziny Domowego Kościoła na marcowe spotkanie formacyjne.
Spotkanie odbędzie się 16 Marca o godzinie 18:00 przy par. Św. Barbary w Sosnowcu. Zaczynamy tradycyjnie Mszą Św.   

Diakonia Liturgiczna
Przed Niedzielą Palmową

Moderator Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie diecezji Sosnowieckiej zaprasza zarówno osoby po II Onż jak i obecnych Ceremoniarzy na comiesięczne warsztaty liturgiczne.

Diakonia Jedności
Radujmy się!

W imieniu Ruchu Światło-Życie został przesłany na adres Sekretariatu Stanu następujący list jedności do Ojca Świętego wraz z życzeniami świątecznymi:

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie-Marzec

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie(spotkanie KWC),które odbędzie się w najbliższą sobotę 16.03.2013r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi ks. Szczepan Tomala: Post w życiu Nowego Człowieka . Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Podczas spotkania będzie możliwość włączenia się w dzieło abstynencji.

Różne
Diecezjalny Dzień Młodzieży

    Przedsmak Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji! Zapraszamy wszystkich na Diecezjalny Dzień Młodzieży, który będzie w sobotę 23 marca. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Formacja permanentna rejon DG

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Kolejne spotkanie formacji permanentnej rejonu Dąbrowa Górnicza odbędzie się 21.03.2013 r.  (czwartek) w parafii Chrystusa Króla. Spotkanie zaczniemy Eucharystią o godzinie 18.00. Zapraszamy animatorów i osoby po II stopniu ONŻ.

Rekolekcje
Plakaty i ulotki

Rekolekcje

Wspólnoty, które organizują akcję promocyjną rekolekcji wakacyjnych w parafii, mogą odebrać plakaty i ulotki u ks. Wojciecha Koryto na ul. Gospodarczej w Sosnowcu lub na najbliższym Dniu Wspólnoty.

Rekolekcje
Triduum Paschalne

Rekolekcje

Jest jeszcze jedno miejsce dla dziewczyny/kobiety na Triduum. Można jeszcze zgłosić się do piątku  włącznie.  Info o wyjeździe na www.sekretariat@sosnowiec.oaza.pl.

Diakonia Muzyczna
Próba śpiewu na Dzień Wspólnoty - Zapraszamy

Szkoła animatora
Kurs wychowawcy kolonijnego

Zgłoszenia do wtorku na sekretariat@sosnowiec.oaza.pl!

Diakonia Muzyczna
Premiera 23 Luty na Jasnej Górze

Już w najbliższą sobotę /23 lutego/ do sprzedaży trafi nowy album NEW LIFE’m „Światło Życie”, na którym znajdzie się 12 wyjątkowych utworów. Będzie to zbiór Piosenek Roku Ruchu Światło-Życie wybranych z okresu od 1978 do 2011 roku. Na płycie usłyszymy m.in. 

  • Piosenki Roku - Nowa płyta New Life'm
  • Diakonia Słowa
  • Wielkopostna Oaza Modlitwy
  • Papież zapowiada rezygnację
  • Formacja permanentna rejon DG
  • Wygenerowano w sekund: 0.02
    8,474,456 Unikalnych wizyt