Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Liturgiczna
Finał Konkursu Służby Liturgicznej diecezji sosnowieckiej

Diecezjalny konkurs Służby Liturgicznej
o  św. Janie Berchmansie patronie ministrantów 
rozstrzygnięty. 

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne KWC-Kwiecień

Diakonia Wyzwolenia

     Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 20.04.2013 r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia, podczas której homilię wygłosi ks. Wojciech Koryto oraz świadectwo małżeństwa z Domowego Kościoła (gałęzi rodzinnej Ruchu Światło - Życie). 

Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Życia
dokument bioetyczny kep

Diakonia Życia

Ogłoszono dokument Konferencji Episkopatu Polski „O wyzwaniach bioetycznych, przed którymi stoi współczesnych człowiek”. Diakonia Życia zachęca wszystkich członków Ruchu do zapoznania się z tym dokumentem.

Rekolekcje
DZIEŃ SKUPIENIA DIAKONII OAZ REKOLEKCYJNYCH

Rekolekcje

Zapraszamy wszystkich animatorów, którzy chcą podjąć posługę w czasie rekolekcji wakacyjnych na spotkanie 20 kwietnia, w Sosnowcu, w kaplicy i w Wydziale Katechetycznym na ul. Gospodarczej. Przypominamy prośbę o zgłaszanie się animatorów na rekolekcje do tego dnia. Plan spotkania poniżej.

Diakonia Ewangelizacji
orae - oaza rekolekcyjna animatorów ewangelizacji

Diakonia Ewangelizacji

Wszystkie osoby po I stopniu, które chcą włączyć się w dzieło Ewangelizacji i w przygotowania planu Ewangelizacji na kolejny rok, zachęcamy do udziału w Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Ewangelizacji od 1 do 4.05 w Sławkowie. Rozpoczynamy o godz. 9.00.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie Formacji Permanentnej - DG

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Spotkanie Formacji Permanentnej rejonu Dąbrowa Górnicza odbędzie się 30 kwietnia w parafii Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej. Zaczynamy Eucharystią o godz. 17:30.

Diakonia Miłosierdzia
Spotkanie Diakonii Miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia

27 kwietnia o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Miłosierdzia.
Miejsce: salki na plebanii przy parafii św. Barbary w Sosnowcu.

Domowy Kościół
Z Polski - Domowy Kościół zaprasza

Domowy Kościół, Wydawnictwo "Polwen", miesięcznik "Egzorcysta"oraz wydawnictwo "Edycja Świętego Pawła" 
zapraszają na sympozjum: 
"MAGIA CAŁA PRAWDA"

Różne
Od Przyjaciół zaproszenie

Diakonia Jedności
Radujcie się! Jezus Zmartwychwstał!

Diakonia Jedności

Wszystkim Oazowiczom: małżeństwom i rodzinom Domowego Kościoła, członkom Diakonii, członkom i sympatykom Wspólnoty Dorosłych, Moderatorom, Animatorom, młodzieży i dzieciom życzymy, by te Święta Paschalne były dla Was zmartwychwstaniem z Chrystusem do nowego życia. Alleluja!

Rekolekcje
weekendy ewangelizacyjne

Rekolekcje

Zapraszamy na dwudniowe weekendy ewangelizacyjne do Sławkowa. Będą one w trzech terminach: 13-14.04, 27-28.04, 11-12.05. Zapraszamy na nie młodzież z gimnazjum i starszą, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Zgłoszenia na wyjazdy przez stronę oazową. Koszt 40 zł +10 zł dojazd. Więcej informacji poniżej.

Diakonia Jedności
Liturgia Godzin w czasie triduum

Diakonia Jedności

Zapraszamy wszystkich członków Ruchu, nie wyjeżdżających na Triduum, do sosnowieckiej bazyliki katedralnej na wspólną modlitwę Liturgią Godzin w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godzinie 8.30. Niech Święte Triduum będzie dla nas wezwaniem do diakonii w naszych parafiach.

Diakonia Jedności
Nowy Biuletyn i karty animatora

Diakonia Jedności

Można pobrać nowy biuletyn z Wielkopostnego Dnia Wspólnoty. Znajdziemy w nim informacje o wyjazdach ewangelizacyjnych i rekolekcjach wakacyjnych.

W pobieralni znajdziemy również karty dla animatorów na rekolekcje wakacyjne. Po wypełnieniu i zeskanowaniu można te karty przesyłać elektronicznie bezpośrednio na adres moderatora diecezjalnego (wkoryto@wp.pl).

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Formacyjne

W najbliższą sobotę 23.03.2013r. w parafii Św. Barbary w Sosnowcu o godz. 19.20 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Wyzwolenia.  
Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po IIst. ONŻ.
 
Możemy służyć ewangelizacji tylko przez formowanie ludzi i wspólnot do tak intensywnego życia wiary, żeby stali się zdolni do świadectwa i do ewangelizowania innych. (ks.Franciszek Blachnicki)

Różne
Inauguracja Pontyfikatu

"Gdy nie idziemy, stajemy w miejscu" - to słowa z pierwszej homilii Ojca Świętego, w której papież mówi o ruchu w podążaniu za Bogiem, budowaniu Kościoła i wyznawaniu Pana. To słowa ważne dla nas. A poniżej pełny tekst homilii papieża Franciszka, wygłoszonej 19 marca na placu św. Piotra w Watykanie podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Już w najbliższy poniedziałek, 18 marca, spotkanie formacji permanentnej rejonu Sosnowiec. Serdecznie zapraszamy do parafii św. Barbary! Zachęcamy do udziału w parafialnej Mszy Świętej o godz. 18.00.

Diakonia Ewangelizacji
Ewangelizacja na Dzień Młodych- sobota 23.03

Diakonia Ewangelizacji

Podczas Diecezjalnego Dnia Młodych, będzie miala miejsce "Ewangelizacja Uliczna". Potrzebujemy przewodników dla grup młodzieży, które przyjadą. Zgłoszenia przyjmuje Piotr Przybyła (przybylax@wp.pl) z Diakonii Ewangelizacji.

  • DKS zaprasza... do Siebie
  • Przed Niedzielą Palmową
  • Radujmy się!
  • Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie-Marzec
  • Diecezjalny Dzień Młodzieży
  • Wygenerowano w sekund: 0.02
    8,654,961 Unikalnych wizyt