Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Rekolekcje
Informacje dla I turnusu

Rekolekcje

Tutaj znajdziemy informacje dotyczące wyjazdu dzieci i młodzieży na I turnus Oazy (30.06 - 16.07) do Łostówki i Brennej.

Diakonia Jedności
Diecezjalna sekcja stowarzyszenia

Diakonia Jedności

Chcieliśmy podzielić się wielką radością!!! Dzisiaj, 28 czerwca 2013 roku, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak erygował diecezjalną sekcję Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej". To niezwykle ważne i radosne dla nas wydarzenie. Dziękujemy Księdzu Biskupowi i wszystkim, którzy się do tego przyczynili (szczególne podziękowania składamy na ręce ks. Notariusza Marcina Kruszaka).

Różne
Druga Kadencja ks. Adama Wodarczyka

Diakonia Komunikowania Społecznego
Ostatnie w tym roku formacyjnym

Diakonia Komunikowania Społecznego

DKS zaprasza na ostatnie spotkanie w tym roku formacyjnym, osób odpowiedzialnych i chcących służyć medialnie w oazie sosnowieckiej. Spotkanie odbędzie się w sobotę (15.06.2013) w Jaworznie- Dąbrowa Narodowa. Zaczynamy Mszą Św. o godzinie 18:00

Szkoła animatora
Szkoła animatora 22.06 - zmiana terminu!

Szkoła animatora

Zapraszamy na Szkołę Animatora, która odbędzie się w Wydziale Katechetycznym na Gospodarczej 22 czerwca o godz. 9.00. Pierwszy blok zajęć poświęcony bedzie zagadnieniom liturgicznym i poprowadzi go ks. Robert Gacek, a drugi eklezjologii oraz mariologii i poprowadzi go ks. Paweł Pielka.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie-Czerwiec

Diakonia Wyzwolenia
Serdecznie zapraszamy na ostatnie przed wakacjami Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 15.06.2013 r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. 
W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja "Praca i odpoczynek Nowego Człowieka". 
Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Muzyczna
Spotkanie diakonii muzycznej

Diakonia Muzyczna

Diakonia Muzyczna spotka się w najbliższą niedzielę 16 czerwca w parafii Matki Bożej Różańcowej o godz. 13. 45 (przed celebracją). Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków diakonii!

Różne
po Sławkowie...na kanale

Diakonia Jedności
DOM - rozesłanie animatorów

Diakonia Jedności

Diecezjalną Oazę Matkę będziemy przeżywać wraz całą diecezją 16 czerwca na Placu Papieskim. Nasze spotkanie rozpoczniemy Celebracją Słowa Bożego o godz. 15.00 w kościele M.B. Różańcowej na ul. Gwiezdnej. Następnie będziemy uczestniczyć w Eucharystii o godz. 16.00 na Placu i przyjmiemy błogosławieństwo Ks. Biskupa na posługę wakacyjną. W czasie spotkania na Placu będziemy promować Ruch. Zachęcamy Diakonie by przygotowały materiały prezentujące swoje działania.

Diakonia Modlitwy
Dotyk Boga

Kalisz, Bogatynia, a oprócz tego tradycyjnie Śląsk i Małopolska. To tylko niektóre miasta i regiony, z których przyjechali uczestnicy 22. Tyskiego Wieczoru Uwielbienia.

Diakonia Ewangelizacji
Rekolekcje kerygmatyczne

Diakonia Ewangelizacji

Jednym z zadań nowego programu duszpasterskiego, którego realizację rozpoczniemy w grudniu br. jest prowadzenie rekolekcji kerygmatycznych. W odpowiedzi na to wyzwanie, na ORAE, przygotowywaliśmy program tych rekolekcji.

Rekolekcje
Wolne miejsca na oazy

Rekolekcje

Są jeszcze miejsca na rekolekcje wakacyjne. Bardzo zachęcamy do zgłaszania się do 16 czerwca lub wyczerpania miejsc:

w II turnusie
- na Oazę Nowej Drogi (dla gimnazjum) w Łostówce - 9 miejsc
- na Oazę Nowego Życia I stopnia w Węglówce - 5 miejsc
- na Oazę Nowego Życia II stopnia w Bierach -  9 miejsc

Domowy Kościół
Dzień Sportu 30.06.2013

Domowy Kościół

Tegoroczny DZIEŃ SPORTU odbędzie się
w niedzielę 30 czerwca w Olkuszu.
Zaczynamy mszą św. o godz. 10:00.

Kto w tym roku zdobędzie puchar dla najbardziej
usportowionej rodziny DK w diecezji?

Diakonia Jedności
Oaza Sosnowiecka na COM

Diakonia Jedności

Naszą diecezję na Centralnej Oazie Matce w Krościenku reprezentowało 7 osób. Dwie osoby: Tomasz Jaskuła oraz Żaneta Szczerba, przystąpiły do Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej", dwie osoby: Agnieszka Stawarska i Danuta Wieczorek przyjęły krzyż animatora. Otaczamy ich naszą modlitwą.

Rekolekcje
oaza dla dorosłych w bukowinie

Rekolekcje

Zapraszamy na rekolekcje „Prawa Nowego Życia” przeznaczone dla dorosłych: studentów, pracujących, małżeństw i osób samotnych, organizowane przez Wspólnotę Dorosłych Ruchu Światło-Życie. Rekolekcje będą miały miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej w dn. 5-9.08. Zgłoszenia przez formularz (rekolekcje ewangelizacyjne dla dorosłych) na stronie www.sosnowiec.oaza.pl lub maila: sekretariat@sosnowiec.oaza.pl.  

Różne
Nowość, harmonia, misja - papież Franciszek do ruchów kościelnych

W Zesłanie Ducha Świętego odbyło się w Rzymie spotkanie ruchów kościelnych z Ojcem Świętym. Było to pierwsze oficjalne spotkanie papieża Franciszka z ruchami. Zamieszczamy papieską homilię z niedzieli, zawierającą konkretne wskazania dla ruchów. więcej...

Różne
Narodzić się na nowo

„Celem pracy Ruchu Światło-Życie w roku formacyjnym 2013-2014 będzie budowanie w członkach i uczestnikach Ruchu żywej wiary w Jezusa Chrystusa, prowadzącej do podjęcia z odwagą Nowej Ewangelizacji”.
Zachęcamy do przeczytania słowa programowego ks. Adama Wodarczyka oraz wysłuchania tegorocznej piosenki.

  • Spotkanie formacji permanentnej
  • Szkoła animatora - zmiana miejsca i godziny!
  • Spotkanie Formacji Permanentnej - DG
  • Spotkanie Modlitewne KWC-Maj
  • Oazowe Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego
  • Wygenerowano w sekund: 0.07
    8,994,548 Unikalnych wizyt