Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Różne
Inauguracja Pontyfikatu

"Gdy nie idziemy, stajemy w miejscu" - to słowa z pierwszej homilii Ojca Świętego, w której papież mówi o ruchu w podążaniu za Bogiem, budowaniu Kościoła i wyznawaniu Pana. To słowa ważne dla nas. A poniżej pełny tekst homilii papieża Franciszka, wygłoszonej 19 marca na placu św. Piotra w Watykanie podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Już w najbliższy poniedziałek, 18 marca, spotkanie formacji permanentnej rejonu Sosnowiec. Serdecznie zapraszamy do parafii św. Barbary! Zachęcamy do udziału w parafialnej Mszy Świętej o godz. 18.00.

Diakonia Ewangelizacji
Ewangelizacja na Dzień Młodych- sobota 23.03

Diakonia Ewangelizacji

Podczas Diecezjalnego Dnia Młodych, będzie miala miejsce "Ewangelizacja Uliczna". Potrzebujemy przewodników dla grup młodzieży, które przyjadą. Zgłoszenia przyjmuje Piotr Przybyła (przybylax@wp.pl) z Diakonii Ewangelizacji.

Diakonia Komunikowania Społecznego
DKS zaprasza... do Siebie

Diakonia Komunikowania Społecznego

Moderator DKS wraz całą Diakonią DKS Sosnowiec zaprasza osoby po 2 ONŻ i Rodziny Domowego Kościoła na marcowe spotkanie formacyjne.
Spotkanie odbędzie się 16 Marca o godzinie 18:00 przy par. Św. Barbary w Sosnowcu. Zaczynamy tradycyjnie Mszą Św.   

Diakonia Liturgiczna
Przed Niedzielą Palmową

Moderator Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie diecezji Sosnowieckiej zaprasza zarówno osoby po II Onż jak i obecnych Ceremoniarzy na comiesięczne warsztaty liturgiczne.

Diakonia Jedności
Radujmy się!

W imieniu Ruchu Światło-Życie został przesłany na adres Sekretariatu Stanu następujący list jedności do Ojca Świętego wraz z życzeniami świątecznymi:

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie-Marzec

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie(spotkanie KWC),które odbędzie się w najbliższą sobotę 16.03.2013r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi ks. Szczepan Tomala: Post w życiu Nowego Człowieka . Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Podczas spotkania będzie możliwość włączenia się w dzieło abstynencji.

Różne
Diecezjalny Dzień Młodzieży

    Przedsmak Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji! Zapraszamy wszystkich na Diecezjalny Dzień Młodzieży, który będzie w sobotę 23 marca. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Formacja permanentna rejon DG

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Kolejne spotkanie formacji permanentnej rejonu Dąbrowa Górnicza odbędzie się 21.03.2013 r.  (czwartek) w parafii Chrystusa Króla. Spotkanie zaczniemy Eucharystią o godzinie 18.00. Zapraszamy animatorów i osoby po II stopniu ONŻ.

Rekolekcje
Plakaty i ulotki

Rekolekcje

Wspólnoty, które organizują akcję promocyjną rekolekcji wakacyjnych w parafii, mogą odebrać plakaty i ulotki u ks. Wojciecha Koryto na ul. Gospodarczej w Sosnowcu lub na najbliższym Dniu Wspólnoty.

Rekolekcje
Triduum Paschalne

Rekolekcje

Jest jeszcze jedno miejsce dla dziewczyny/kobiety na Triduum. Można jeszcze zgłosić się do piątku  włącznie.  Info o wyjeździe na www.sekretariat@sosnowiec.oaza.pl.

Diakonia Muzyczna
Próba śpiewu na Dzień Wspólnoty - Zapraszamy

Szkoła animatora
Kurs wychowawcy kolonijnego

Zgłoszenia do wtorku na sekretariat@sosnowiec.oaza.pl!

Diakonia Muzyczna
Premiera 23 Luty na Jasnej Górze

Już w najbliższą sobotę /23 lutego/ do sprzedaży trafi nowy album NEW LIFE’m „Światło Życie”, na którym znajdzie się 12 wyjątkowych utworów. Będzie to zbiór Piosenek Roku Ruchu Światło-Życie wybranych z okresu od 1978 do 2011 roku. Na płycie usłyszymy m.in. 

Różne
Piosenki Roku - Nowa płyta New Life'm

Diakonia Jedności
Diakonia Słowa

Diakonia Jedności

Zapotrzebowanie na materiały oazowe, konspekty, notatniki prosimy składać do odpowiedzialnej za Diakonię Słowa Justyny Łokcik, mail: zituah@gmail.com, tel. 663-032-534. Można również materiały i notatniki nabyć u Moderatora Diecezjalnego, w par. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu na ul. Gospodarczej, tel. 606-876-860, mail: sekretariat@sosnowiec.oaza.pl.

Diakonia Modlitwy
Wielkopostna Oaza Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy do uczestnictwa w Wielkopostnej Oazie Modlitwy 1-3.03. Będziemy w związku z Rokiem Wiary rozważać temat: Charyzmaty w służbie wiary. Słowo Boże skieruje do nas ks. dr Andrzej Cieślik. Ten dzień skupienia rozpocznie drugą część Seminarium Odnowy Wiary. Oaza Modlitwy odbędzie się w Częstochowie na Lisińcu. Koszt 80 zł. Zabieramy śpiwory. Jest jeszcze kilka miejsc na OM - zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy do środy. Plan poniżej.

  • Papież zapowiada rezygnację
  • Formacja permanentna rejon DG
  • Spotkanie Duszpasterstwa Trzeźwości
  • WIELKOPOSTNY DZIEŃ WSPÓLNOTY
  • Formacja i Warsztaty Liturgiczne
  • Wygenerowano w sekund: 0.07
    8,205,098 Unikalnych wizyt