Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Różne
Narodzić się na nowo

„Celem pracy Ruchu Światło-Życie w roku formacyjnym 2013-2014 będzie budowanie w członkach i uczestnikach Ruchu żywej wiary w Jezusa Chrystusa, prowadzącej do podjęcia z odwagą Nowej Ewangelizacji”.
Zachęcamy do przeczytania słowa programowego ks. Adama Wodarczyka oraz wysłuchania tegorocznej piosenki.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Zapraszamy rejon Sosnowiec na spotkanie formacji permanentnej, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 20 maja w parafii św. Barbary. Zachęcamy do wspólnego udziału w Eucharystii o godz. 18.00

Szkoła animatora
Szkoła animatora - zmiana miejsca i godziny!

Szkoła animatora

W sobotę, 17 maja, odbedzie się kolejna Szkoła Animatora. Poświęcona ona bedzie zagadnieniom biblijnym. Ze względu na święcenia kapłańskie, KWC i wieczorne Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego zajęcia zaczęlibyśmy o 17.00 na plebanii na ul. Gospodarczej w Sosnowcu. Plan poniżej:

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie Formacji Permanentnej - DG

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Spotkanie Formacji Permanentnej rejonu Dąbrowa Górnicza odbędzie się 27 maja w parafii Chrystusa Króla. Zaczynamy Eucharystią o godzinie 18.00.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne KWC-Maj

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 18.05.2013 r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. 

W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi ks. Andrzej Nackowski
 
Temat konferencji to: Kościół - Wspólnota - Nowa Kultura. 
Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Modlitwy
Oazowe Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Wspólnota Dorosłych i Diakonia Modlitwy zaprasza na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Centrum tej modlitwy będzie Eucharystia ok. godz. 21.00. Przed nią od 20.00 będzie modlitwa wspólna i wstawiennicza o otwarcie się na dary Ducha Świętego. Zakończenie ok. 23.00. Miejsce: par. Nawiedzenia NMP w S-cu na Gospodarczej.

Diakonia Jedności
Zgłoszenia na COM

Diakonia Jedności

Zgłoszenia na COM i do błogosławieństwa animatora przyjmowane są do 12 maja włącznie, do moderatora diecezjalnego.

Diakonia Modlitwy
Diakonia Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy na spotkanie Diakonii Modlitwy w najbliższy poniedziałek, 13 maja. Spotkanie tym razem rozpocznie się o godz. 18.00 spotkaniem formacyjnym, następnie bedzie Msza Św. w kościele i nabożeństwo fatimskie. Miejsce par. Nawiedzenia NMP w S-cu na ul. Gospodarczej.

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty i Diakonia

Majowe spotkanie Diakonii Liturgicznej odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 maja, w Domu Katechetycznym przy sosnowieckiej Katedrze. Część formacyjną rozpoczniemy o godzinie 14.00; część warsztatową - na którą szczególnie zapraszamy lektorów i ceremoniarzy - o 15.30. Tematyka warsztatów wiązać się będzie ze zbliżającą się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Majowe Spotkanie

Diakonia Komunikowania Społecznego

Zapraszamy na Majowe spotkanie DKS Sosnowiec, które odbędzie się w sobotę (11.05.2013) przy par. św. Barbary w Sosnowcu o godz. 18:00.

Wspólnota Dorosłych
Droga Światła

W najbliższą niedzielę (5.05.2013) po Mszy Św. o godz. 19:00, zapraszamy na Drogę Światła i Adorację z Uwielbieniem Zmartwychwstałego Pana Jezusa Chrystusa. Spotkanie  odbędzie się w par. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu.

Diakonia Jedności
Wiosenny dzień wspólnoty

Diakonia Jedności
Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów na wiosenny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w niedzielę 12 maja  w kaplicy NMP Częstochowskiej w Sławkowie-Niwie. Rozpoczęcie o 10.30. Plan poniżej.

W ramach przygotowania do przeżywania Dnia Wspólnoty zachęcamy do rozważenia fragmentu z Pisma Świętego: 2 Tm 2, 2.

Diakonia Liturgiczna
Finał Konkursu Służby Liturgicznej diecezji sosnowieckiej

Diecezjalny konkurs Służby Liturgicznej
o  św. Janie Berchmansie patronie ministrantów 
rozstrzygnięty. 

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne KWC-Kwiecień

Diakonia Wyzwolenia

     Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 20.04.2013 r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia, podczas której homilię wygłosi ks. Wojciech Koryto oraz świadectwo małżeństwa z Domowego Kościoła (gałęzi rodzinnej Ruchu Światło - Życie). 

Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Życia
dokument bioetyczny kep

Diakonia Życia

Ogłoszono dokument Konferencji Episkopatu Polski „O wyzwaniach bioetycznych, przed którymi stoi współczesnych człowiek”. Diakonia Życia zachęca wszystkich członków Ruchu do zapoznania się z tym dokumentem.

Rekolekcje
DZIEŃ SKUPIENIA DIAKONII OAZ REKOLEKCYJNYCH

Rekolekcje

Zapraszamy wszystkich animatorów, którzy chcą podjąć posługę w czasie rekolekcji wakacyjnych na spotkanie 20 kwietnia, w Sosnowcu, w kaplicy i w Wydziale Katechetycznym na ul. Gospodarczej. Przypominamy prośbę o zgłaszanie się animatorów na rekolekcje do tego dnia. Plan spotkania poniżej.

Diakonia Ewangelizacji
orae - oaza rekolekcyjna animatorów ewangelizacji

Diakonia Ewangelizacji

Wszystkie osoby po I stopniu, które chcą włączyć się w dzieło Ewangelizacji i w przygotowania planu Ewangelizacji na kolejny rok, zachęcamy do udziału w Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Ewangelizacji od 1 do 4.05 w Sławkowie. Rozpoczynamy o godz. 9.00.

  • Spotkanie Formacji Permanentnej - DG
  • Spotkanie Diakonii Miłosierdzia
  • Z Polski - Domowy Kościół zaprasza
  • Od Przyjaciół zaproszenie
  • Radujcie się! Jezus Zmartwychwstał!
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,365,699 Unikalnych wizyt