Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Jedności
Jesienny Dzień Wspólnoty

Już 13. października odbędzie się kolejny Dzień Wspólnoty. Będziemy go przeżywać w parafii św. Joachima w Sosnowcu - Zagórzu.
Zachęcamy do rozważenia w Namiocie Spotkania fragmentu z Listu św. Pawła do Rzymian 6, 3-4 oraz z Ewangelii wg św. Jana 7, 37-39 w ramach naszego przygotowania do przeżycia tego Dnia Wspólnoty.Przedstawiamy plan:
Plan Dnia Wspólnoty:
14.00 Nabożeństwo przyjęcia do deuterokatechumenatu (osoby przystępujące do deuterokatechumenatu ze względów porządkowych prosimy o wcześniejsze przybycie - o 13.30)
15.00 EUCHARYSTIA
16.00 Spotkania w grupach
17.00 Agapa
 

Diakonia Muzyczna
Diakonia Muzyczna

Diakonia Muzyczna

Zapraszamy na spotkanie diakonii muzycznej, które odbędzie się w najbliższą sobotę 5 października o godz. 9.00 rano w parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce.

Diakonia Jedności
diakonia jedności

Diakonia Jedności

Przypominamy, że spotkanie Diakonii Jedności odbędzie się w czwartek, 3 października, w parafii Św. Floriana w Sosnowcu. Rozpoczęcie o godz. 19.30 Nieszporami w kościele.

Diakonia Jedności
Kalendarium 2013/14

Diakonia Jedności

Kalendarium 2013/14

Diakonia Ewangelizacji
weekend ewangelizacyjny

Diakonia Ewangelizacji

Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny do Sławkowa w dn. 5-6.10. Zapraszamy na ten wyjazd młodzież z gimnazjum i starszą, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Zgłoszenia na wyjazd (weekend ewangelizacyjny - Sosnowiec) przez stronę oazową do środy. Koszt 40 zł + dojazd. Więcej informacji poniżej.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Współpraca i aktualizacja

Diakonia Komunikowania Społecznego

Początek roku formacyjnego za nami. Z tej okazji nasza diakonia zaprasza fotografów, dziennikarzy, wszystkich zajmujących się zawodowo lub amatorsko sprawami mediów i PR do współpracy.(dks@sosnowiec.oaza.pl)

Prosimy także Odpowiedzialnych za rejony i diakonie o nadesłanie wszelkich aktualizacji, które z chęcią zamieścimy na stronie.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
FORMACJA PERMANENTNA REJON DG

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Pragniemy zaprosić wszystkich animatorów i osoby, które ukończyły III stopień ONŻ, na organizacyjne spotkanie formacji permanentnej w ramach rejonu Dąbrowa Górnicza w sobotę 21 września na godz. 17:00 do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie-Ksawerze. O 17:00 planujemy zawiązanie wspólnoty i krótkie pochylenie nad Słowem Bożym, o 18:00 Eucharystię, a po niej spotkanie organizacyjne na plebanii z dzieleniem się życiem.

Rejon Olkusz (DK)
Ty także!

Rejon Olkusz (DK)

Włączając się w apel Centralnej Diakonii Życia w minioną niedzielę w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Olkuszu przy wsparciu rodzin należących do Domowego Kościoła, odbyła się zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą „Jeden z nas”. Celem akcji jest ujednolicenie prawa Unii Europejskiej poprzez zakazanie i zakończenie finansowania działań wiążących się z zabijaniem dzieci nienarodzonych oraz prowadzeniem badań i eksperymentów z użyciem embrionalnych komórek macierzystych. 

SMDS
Szkoła Spotkania SMDS

SMDS

czyli o wierze w Jezusa z…Dziennikarzem, Muzykiem, Artystą Malarzem, Aktorem, Ojcem, Biblistą Szkoła Spotkania to przestrzeń, w której jesteś jednocześnie Gościem i Gospodarzem. Kiedy się pojawisz, nie będziesz sam: wszyscy przybyli będą mieli okazję przyjąć czyjąś obecność i podzielić się swoją – s p o t k a ć s i ę. Co zyskujesz? 

SMDS
Wolontariat SMDS

SMDS

Jeżeli pragniesz zgłosić się na Ewangelizację lub służyć pomocą przy ważniejszych punktach programu wypełnij formularz online. Czekamy na każdego. kliknij tutaj

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Wrzesień 2013

  Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 21.09.2013 r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. 
  W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi ks. Szczepan Tomala. 
 
Temat konferencji:" Wolność".
Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Konkurs - Mamy Zwycięzców!

Diakonia Komunikowania Społecznego

Konkurs Wakacyjny ma swoich zwyciężców. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział. Zapraszamy do szukania pomysłów na kolejne wakacje.

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

W  nowym roku formacyjnym zapraszamy na spotkania Diecezjalnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Będą one w 2 poniedziałki miesiąca, czyli najbliższe spotkania odbędzie się już 09.09 w parafii św. Floriana w Sosnowcu - Zagórzu po Mszy Św. wieczornej, która rozpoczyna sie o godz. 18.00.

Diakonia Jedności
I Kongregacja Stowarzyszenia i Podsumowanie

Diakonia Jedności

31 sierpnia w Rybniku - Chwałowicach miała miejsce I Kongregacja Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej". Była ona okazją, aby podziękować Bogu i ludziom za dar Stowarzyszenia, które Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak erygował dekretem z dn. 28.06.2013 roku.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Diakonii Wyzwolenia

Diakonia Wyzwolenia
        W najbliższą niedzielę 08.09.2013r. w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu na Gospodarczej o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Wyzwolenia.  
       Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po IIst. ONŻ.

Diakonia Liturgiczna
Spotkanie Diakonii Liturgicznej

Diakonia Liturgiczna

Spotkanie Diakonii Liturgicznej odbędzie się w sobotę, 14 września, w Domu Katolickim przy Katedrze. Zapraszamy małżeństwa Domowego Kościoła, członków oazy młodzieżowej oraz wspólnoty dorosłych.

SMDS
SMDS 2013 niedługo

  • Kongregacja - dojazd i plan
  • Powakacyjny Dzień Wspólnoty
  • Kongregacja i podsumowanie
  • Informacje dla wyjeżdżających na drugi turnus
  • Oaza Rekolekcyjna Diakoni Miłosierdzia
  • Wygenerowano w sekund: 0.07
    8,407,650 Unikalnych wizyt