Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Szkoła animatora
Szkoła Animatora

Szkoła animatora

W najbliższą sobotę rozpoczniemy tegoroczną edycję Szkoły Animatora. Spotkania będą miały miejsce w Wydziale Katechetycznym na ul. Gospodarczej w Sosnowcu. Rozpoczniemy je o godz. 9.00. W tym miesiącu wykład będzie poświęcony teologii fundamentalnej. Po nim będą warsztaty psychologiczno-pedagogiczne mówiące o tym, z jakim uczestnikiem Oaz mamy dziś do czynienia:).

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Zapraszamy na kolejne spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych jutro do parafii św. Floriana. msza Św. o godz. 18.00. Spotkanie Diakonii o 19.00 na plebanii.

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)
Formacja w Jaworznie

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)

Najbliższe spotkanie formacji permanentnej animatorów rejonu Jaworzno odbędzie się 27 października o godzinie 18;00 w parafii pw. MB Anielskiej w Dąbrowie Narodowej w Jaworznie. Serdecznie Zapraszamy!

Diakonia Życia
Dzień dziecka utraconego

"Tracąc naszych rodziców tracimy przeszłość. Wraz z utratą małżonka tracimy naszą teraźniejszość. Gdy tracimy dziecko, tracimy naszą przyszłość."

Agnieszka Chmiel-Baranowska

Co roku tak wiele par doświadcza straty dziecka w różnym okresie życia... W czasie ciąży, w okresie okołoporodowym, w niemowlęctwie, wczesnym dzieciństwie, w wieku nastoletnim, a nawet dorosłym. Za każdym razem cierpienie jest ogromne. I za każdym razem Rodzice mają pełne prawo do odczuwania żalu i bólu, mimo tego, że współczesny świat tak często im tego prawa odmawia.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie formacyjne

Diakonia Wyzwolenia
   W najbliższą sobotę 12.10.2013r. w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu na Gospodarczej o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Wyzwolenia.  
 
       Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po IIst. ONŻ.

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty Liturgiczne

Diakonia Liturgiczna

Diakonia Liturgiczna serdecznie zaprasza na najbliższe spotkanie, które odbędzie się w sobotę 12 października o godz. 16:00 w Domu Katolickim przy sosnowieckiej Katedrze.

Zapraszamy małżeństwa Domowego Kościoła, członków oazy młodzieżowej oraz wspólnoty dorosłych.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
SPOTKANIE FORMACJI PERMANENTNEJ - DG

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Kolejne spotkanie formacji permanentnej rejonu Dąbrowa Górnicza odbędzie się 19 października(sobota) o godzinie 17:30 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie-Ksawerze. Zapraszamy animatorów i osoby po II stopniu ONŻ.

Diakonia Jedności
Jesienny Dzień Wspólnoty

Już 13. października odbędzie się kolejny Dzień Wspólnoty. Będziemy go przeżywać w parafii św. Joachima w Sosnowcu - Zagórzu.
Zachęcamy do rozważenia w Namiocie Spotkania fragmentu z Listu św. Pawła do Rzymian 6, 3-4 oraz z Ewangelii wg św. Jana 7, 37-39 w ramach naszego przygotowania do przeżycia tego Dnia Wspólnoty.Przedstawiamy plan:
Plan Dnia Wspólnoty:
14.00 Nabożeństwo przyjęcia do deuterokatechumenatu (osoby przystępujące do deuterokatechumenatu ze względów porządkowych prosimy o wcześniejsze przybycie - o 13.30)
15.00 EUCHARYSTIA
16.00 Spotkania w grupach
17.00 Agapa
 

Diakonia Muzyczna
Diakonia Muzyczna

Diakonia Muzyczna

Zapraszamy na spotkanie diakonii muzycznej, które odbędzie się w najbliższą sobotę 5 października o godz. 9.00 rano w parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce.

Diakonia Jedności
diakonia jedności

Diakonia Jedności

Przypominamy, że spotkanie Diakonii Jedności odbędzie się w czwartek, 3 października, w parafii Św. Floriana w Sosnowcu. Rozpoczęcie o godz. 19.30 Nieszporami w kościele.

Diakonia Jedności
Kalendarium 2013/14

Diakonia Jedności

Kalendarium 2013/14

Diakonia Ewangelizacji
weekend ewangelizacyjny

Diakonia Ewangelizacji

Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny do Sławkowa w dn. 5-6.10. Zapraszamy na ten wyjazd młodzież z gimnazjum i starszą, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Zgłoszenia na wyjazd (weekend ewangelizacyjny - Sosnowiec) przez stronę oazową do środy. Koszt 40 zł + dojazd. Więcej informacji poniżej.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Współpraca i aktualizacja

Diakonia Komunikowania Społecznego

Początek roku formacyjnego za nami. Z tej okazji nasza diakonia zaprasza fotografów, dziennikarzy, wszystkich zajmujących się zawodowo lub amatorsko sprawami mediów i PR do współpracy.(dks@sosnowiec.oaza.pl)

Prosimy także Odpowiedzialnych za rejony i diakonie o nadesłanie wszelkich aktualizacji, które z chęcią zamieścimy na stronie.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
FORMACJA PERMANENTNA REJON DG

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Pragniemy zaprosić wszystkich animatorów i osoby, które ukończyły III stopień ONŻ, na organizacyjne spotkanie formacji permanentnej w ramach rejonu Dąbrowa Górnicza w sobotę 21 września na godz. 17:00 do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie-Ksawerze. O 17:00 planujemy zawiązanie wspólnoty i krótkie pochylenie nad Słowem Bożym, o 18:00 Eucharystię, a po niej spotkanie organizacyjne na plebanii z dzieleniem się życiem.

Rejon Olkusz (DK)
Ty także!

Rejon Olkusz (DK)

Włączając się w apel Centralnej Diakonii Życia w minioną niedzielę w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Olkuszu przy wsparciu rodzin należących do Domowego Kościoła, odbyła się zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą „Jeden z nas”. Celem akcji jest ujednolicenie prawa Unii Europejskiej poprzez zakazanie i zakończenie finansowania działań wiążących się z zabijaniem dzieci nienarodzonych oraz prowadzeniem badań i eksperymentów z użyciem embrionalnych komórek macierzystych. 

SMDS
Szkoła Spotkania SMDS

SMDS

czyli o wierze w Jezusa z…Dziennikarzem, Muzykiem, Artystą Malarzem, Aktorem, Ojcem, Biblistą Szkoła Spotkania to przestrzeń, w której jesteś jednocześnie Gościem i Gospodarzem. Kiedy się pojawisz, nie będziesz sam: wszyscy przybyli będą mieli okazję przyjąć czyjąś obecność i podzielić się swoją – s p o t k a ć s i ę. Co zyskujesz? 

SMDS
Wolontariat SMDS

SMDS

Jeżeli pragniesz zgłosić się na Ewangelizację lub służyć pomocą przy ważniejszych punktach programu wypełnij formularz online. Czekamy na każdego. kliknij tutaj

  • Spotkanie Modlitewne-Wrzesień 2013
  • Konkurs - Mamy Zwycięzców!
  • Diakonia Oaz Rekolekcyjnych
  • I Kongregacja Stowarzyszenia i Podsumowanie
  • Spotkanie Diakonii Wyzwolenia
  • Wygenerowano w sekund: 0.04
    8,278,392 Unikalnych wizyt