Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Jedności
Wielkopostny Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności
Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów na Wielkopostny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 23 marca w Jaworznie w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym. Plan i informacje poniżej.

 

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty liturgiczne, spotkanie diakonii

Moderator Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonia Liturgiczna serdecznie zapraszają na warsztaty liturgiczne oraz spotkanie Diakonii Liturgicznej, które odbędzie się w sobotę 8 marca w katedralnym  Domu Katolickim w Sosnowcu.

Rekolekcje
Rozpoczynamy zapisy na rekolekcje wakacyjne

Rekolekcje

Od 3 marca rozpoczynamy zapisy na oazy wakacyjne. Na naszej stronie będzie można pobrać karty na rekolekcje i wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line.

W tym roku chcielibyśmy zorganizować rekolekcje stopnia podstawowego (0o) dla osób po III klasie gimnazjum, które nie uczestniczyły w rekolekcjach oraz rekolekcje ewangelizacyjne dla gimnazjum.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Luty

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 15.02.2014 r.  o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. 

Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin. 

Różne
Triduum Paschalne

Różne

Zapraszamy rodziny Domowego Kościoła, Oazę Dorosłych i młodzież na wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego w formie rekolekcji.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Nowy Serwis

Ruch Światło-Życie otrzymał swoje strony osiem lat po utworzeniu pierwszej strony www na świecie. Historia serwisu www oaza.pl sięga roku 1996, kiedy to rozpoczęto prace nad jego powstaniem. W 1997 roku została wykupiona domena oaza.org.pl i wstawione na stronę pierwsze teksty (dokładnie 19 czerwca). W tym roku mija osiemnaście lat od chwili rozpoczęcia prac przygotowawczych. W ciągu tych lat w cyfrowym świecie zmieniło się bardzo wiele.

Diakonia Modlitwy
Wielkopostna Oaza Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Rozpoczęliśmy Oazę Modlitwy. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich, którzy pozostali w domach. Będziemy od soboty rano do niedzieli rano trwać przed Najświętszym Sakramentem i prosić Boga o poznanie i pełnienie Jego woli. 

Diakonia Liturgiczna
Nowy miesięcznik Liturgiczny- Edycja św. Pawła

Wydając nowe czasopismo liturgiczne, pragniemy, aby przyczyniło się ono do bardziej świadomego udziału nas wszystkich w celebracjach liturgicznych” – wyjaśniają wydawcy nowego czasopisma liturgicznego. Pierwszy numer „Od Słowa do Życia” obejmuje cały okres Wielkiego Postu.

Diakonia Modlitwy
Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty - Luty

Moderator Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonia Liturgiczna serdecznie zapraszają na warsztaty liturgiczne, które odbędą się w sobotę 8 lutego w Domu katolickim. Skierowane są one zarówno do ceremoniarzy i starszych ministrantów jak i do osób miłujących liturgię.

Program spotkania jest następujący: 

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)

Spotkanie formacji permanentnej rejonu Jaworzno odbędzie się w niedzielę, 9 lutego, o  godz. 18.00 w parafii MB Anielskiej w Dąbrowie Narodowej. Do udziału w nim serdecznie zapraszamy wszystkich animatorów i osoby po II˚ ONŻ z Jaworzna.

Diakonia Jedności
Z serca od Nas - Kondolencje

W dniu 27.01.2014 po ciężkiej chorobie zmarła mama ks. Wojciecha Koryto, moderatora diecezjalnego Ruchu "Światło-Życie" diecezji sosnowieckiej - śp. Anna Koryto (lat 65).

Domowy Kościół
Bal karnawałowy

Domowy Kościół zaprasza na
Bezalkoholowy Bal Karnawałowy – Bal Miłości
16 lutego, godz. 1700 - 200
Sosnowiec-Milowice

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Styczeń

Diakonia Wyzwolenia
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 18.01.2014 r.  o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze.
Naszym gościem będzie ks. Krzysztof Bendkowski.
Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Jedności
Kongregacja Odpowiedzialnych

Diakonia Jedności

Nieco ponad miesiąc dzieli nas od niezwykle ważnego wydarzenia jakim jest dla nas Kongregacja Odpowiedzialnych. Wszystkie osoby, które w dniach 21-24.02 planują uczestniczyć w tym szczególnym spotkaniu, prosimy o kontakt z Sekretariatem Ruchu Światło-Życie diecezji Sosnowieckiej, pod adresem: sekretariat@sosnowiec.oaza.pl

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Dziś kolejne spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Zapraszamy do parafii Św. Floriana na godz. 19.30.

Diakonia Jedności
Święto Patronalne Moderatorów

Diakonia Jedności

"Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie? Jezus mu odpowiedział: Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe. Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie." Mt 3,13-17

W obecność Ruchu Światło-Życie we Wspólnocie Kościoła wpisuje się posługa moderatorów, którzy poprzez swój udział w urzędzie kapłańskim, opiekują się dziełem Ruchu - tak w wymiarze duchowym, jak i doczesnym.

Niedziela Chrztu Pańskiego to święto patronalne moderatorów Ruchu Światło-Życie. To właśnie moderatorzy - na wzór Jana Chrzciciela prowadzą nas do spotkania z Chrystusem. Jako wspólnota Ruchu Światło-Życie w dzisiejszym dniu pragniemy wyrazić szczególną wdzięczność za ich modlitwę, wsparcie i wreszcie tę  z w y c z a j n ą  obecność. Tak ważną i potrzebną. I życzyć by poprzez tę posługę - w której wyrażają swoją gotowość do prowadzenia nas do Chrystusa - doznawali miłującej obecności samego Boga, oraz radości trwania we wspólnocie. 

Szczęść Boże!

  • W sprawie kręgów i wspólnot
  • Liturgiści zapraszają
  • Koncerty Kolęd!
  • Noworocznie
  • Błogosławionych Świąt
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,474,515 Unikalnych wizyt