Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Jedności
Z serca od Nas - Kondolencje

W dniu 27.01.2014 po ciężkiej chorobie zmarła mama ks. Wojciecha Koryto, moderatora diecezjalnego Ruchu "Światło-Życie" diecezji sosnowieckiej - śp. Anna Koryto (lat 65).

Domowy Kościół
Bal karnawałowy

Domowy Kościół zaprasza na
Bezalkoholowy Bal Karnawałowy – Bal Miłości
16 lutego, godz. 1700 - 200
Sosnowiec-Milowice

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Styczeń

Diakonia Wyzwolenia
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 18.01.2014 r.  o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze.
Naszym gościem będzie ks. Krzysztof Bendkowski.
Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Jedności
Kongregacja Odpowiedzialnych

Diakonia Jedności

Nieco ponad miesiąc dzieli nas od niezwykle ważnego wydarzenia jakim jest dla nas Kongregacja Odpowiedzialnych. Wszystkie osoby, które w dniach 21-24.02 planują uczestniczyć w tym szczególnym spotkaniu, prosimy o kontakt z Sekretariatem Ruchu Światło-Życie diecezji Sosnowieckiej, pod adresem: sekretariat@sosnowiec.oaza.pl

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Dziś kolejne spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Zapraszamy do parafii Św. Floriana na godz. 19.30.

Diakonia Jedności
Święto Patronalne Moderatorów

Diakonia Jedności

"Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie? Jezus mu odpowiedział: Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe. Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie." Mt 3,13-17

W obecność Ruchu Światło-Życie we Wspólnocie Kościoła wpisuje się posługa moderatorów, którzy poprzez swój udział w urzędzie kapłańskim, opiekują się dziełem Ruchu - tak w wymiarze duchowym, jak i doczesnym.

Niedziela Chrztu Pańskiego to święto patronalne moderatorów Ruchu Światło-Życie. To właśnie moderatorzy - na wzór Jana Chrzciciela prowadzą nas do spotkania z Chrystusem. Jako wspólnota Ruchu Światło-Życie w dzisiejszym dniu pragniemy wyrazić szczególną wdzięczność za ich modlitwę, wsparcie i wreszcie tę  z w y c z a j n ą  obecność. Tak ważną i potrzebną. I życzyć by poprzez tę posługę - w której wyrażają swoją gotowość do prowadzenia nas do Chrystusa - doznawali miłującej obecności samego Boga, oraz radości trwania we wspólnocie. 

Szczęść Boże!

Diakonia Komunikowania Społecznego
W sprawie kręgów i wspólnot

Zaktualizowalismy dla Was listę wspólnot i kręgów w naszej diecezji. Od dziś lokalizacje ich wszystkich znajdziecie na jednej mapie. Po prawej stronie został umieszczony link do tego nowego narzędzia. Pozdrawiamy.

Diakonia Liturgiczna
Liturgiści zapraszają

Diakonia Liturgiczna serdecznie zaprasza na warsztaty liturgiczne oraz spotkanie Diakonii Liturgicznej.

Diakonia Muzyczna
Koncerty Kolęd!

Diakonia Komunikowania Społecznego
Noworocznie

Diakonia Jedności
Błogosławionych Świąt

Diakonia Jedności

"Ukazała się dobroć i miłość Zbawiciela, naszego Boga". Tt 3,4

Wszystkim Oazowiczom - rodzinom Domowego Kościoła, dorosłym, młodzieży i dzieciom, życzymy doświadczenia miłości Boga, którą objawił dając nam swojego Syna. Niech Bóg, w którym nie ma żadnej ciemności, napełni Wasze życie swoim światłem.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Redakcja życzy

Różne
Życzenia ks. Biskupa

Bóg z miłości do nas stał się człowiekiem. Przyszedł na świat, aby nas zbawić, czyli wyzwolić od wszelkiego zła. Tylko w Nim i z Nim jesteśmy zwycięzcami. Na święty czas Bożego Narodzenia życzę nam wszystkim... 

Szkoła animatora
Szkoła Animatora

Szkoła animatora

W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejną Szkołę Animatora. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 9.00 w Wydziale Katechetycznym na ul. Gospodarczej w Sosnowcu. Poprowadzi je ks. Robert Gacek.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne KWC

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę: 21.12.2013 r.
o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze.

W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz Konferencja pt. Agape- miłość, która wzywa do działania. Naszym gościem będzie ks. Łukasz Pisz.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Informacja

Diakonia Komunikowania Społecznego

Prosimy, aby wszelkie materiały na stronę (artykuły, świadectwa, newsy, ciekawostki ze świata, wasze własne refleksje) przesyłać na adres: dks@sosnowiec.oaza.pl. Ułatwi to pracę diakonii, a także wyeliminuje możliwość zaginięcia materiałów na skrzynkach prywatnych i kontach społecznościowych (np. na Facebooku). Prosimy również, aby każda informacja wpływała z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem. Oczywiście informacje do biuletynu nadal należy przesyłać na adres: biuletyn@sosnowiec.oaza.pl Z góry dziekujemy. 

Diakonia Modlitwy
Diakonia Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy na spotkanie Diakonii Modlitwy w najbliższy czwartek, 19 grudnia, w parafii Św. Floriana w Sosnowcu. Msza Św. w kościele o 18.00, adoracja w dolnym kościele (wejście z tyłu kościoła), spotkanie formacyjne.

  • Spotkanie formacji permanentnej
  • Spotkanie formacji permanentnej
  • Rekolekcje adwentowe - 9-11.12
  • Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego
  • Kurs
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,365,705 Unikalnych wizyt