Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Domowy Kościół
Pogrzeb Stasia Grabarza

Domowy Kościół

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 25 marca po ciężkiej chorobie zmarł Stasiu Grabarz z Domowego Kościoła. My z Violą zapamiętaliśmy Stasia jako niezwykle ciepłego, dobrego i mądrego człowieka, który chętnie się dzielił swoim doświadczeniem małżeństwa i ojcostwa. Stasiu współorganizował Domowy Kościół w rejonie Jaworzno. Ofiarujmy Stasiowi i Jego Najbliższym naszą modlitwę, Eucharystię i dar wspólnoty.
Msza pogrzebowa odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca o godz. 13 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach Piotrowicach.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Dołącz do diakonii

Jeśli jesteś osobą, która:  1. chciałaby służyć Ruchowi i całemu Kościołowi,  2. czuje, że jeszcze może rozwijać kilka swoich darów,  3. tymi darami są: a) umiejętność pisania lub korekty, lub edytowania tekstów lub b) zdolności informatyczne, lub c) inne,

- możesz dołączyć do Diakonii Komunikowania Społecznego lub rozpocząć z nami współpracę, pisząc na: dks@sosnowiec.oaza.pl. Zapraszamy!

Spotykamy się w najbliższy wtorek o 19.00  na Syberce w Będzinie w salkach parafii Nawiedzenia NMP. 

Diakonia Ewangelizacji
Rekolekcje kerygmatyczne

Diakonia Ewangelizacji

Zapraszamy Oazowiczów do przeżywania rekolekcji wielkopostnych w parafii Św. Floriana na Zagórzu. Spotkania będą w dniach 02-04 kwietnia o godz. 19.00.

Rekolekcje
Weekend ewangelizacyjny w Sławkowie

Rekolekcje

Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny organizowany przez rejon Sosnowiec, który odbędzie się w Sławkowie w dn. 5-6 kwietnia. Wyjazd przeznaczony jest dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Informacje i wzór zgody rodziców poniżej.

Diakonia Jedności
DWDD - Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Diakonia Jedności

Zbliża się czas wiosennego DWDD. Odbędzie się ono 4-5 kwietnia 2014  w Rybniku - Chwałowicach. Podczas DWDD podejmiemy refleksję nad dziedzictwem i duchowym wpływem błogosławionego Jana Pawła II na Ruch Światło-Życie oraz nad tym, jak jeszcze owocniej wcielać nauczanie bł. Jana Pawła II w życie wspólnot naszego Ruchu. Zachęcamy, aby każdą Diakonię reprezentowała przynajmniej jedna osoba.

Szkoła animatora
Szkoła Animatora

Szkoła animatora

Zapraszamy na kolejne zajęcia Szkoły Animatora. Będą one już w najbliższą sobotę 12 kwietnia o godz. 9.00 w Wydziale Katechetycznym na ul. Gospodarczej w Sosnowcu. Zajęcia potrwają do 10.30. Ich tematem będzie pneumatologia.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Rejonowa adoracja - Sosnowiec

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Zapraszamy na adorację w czwartek (20.03.2014) po Mszy Św. o 18.00 do parafii Nawiedzenia NMP na Gospodarczej. Adoracja będzie w kaplicy na plebanii.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Rejonowa Adoracja - Dąbrowa Górnicza

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Rejon Dąbrowa Górnicza zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się w piątek 14 marca w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowie Górniczej (Mydlice) po Eucharystii o godz. 18.00.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Marzec

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 15.03.2014 r.  o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. 
Konferencję wygłosi ks. Szczepan Tomala.
Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)
Szczególny czas dla Jaworzna

Czas spotkania z żywym Bogiem, poznania nowych ludzi, uporządkowania spraw serca i ożywienia wiary, a wszystko w duchu radości i przyjaźni.

Diakonia Jedności
Wielkopostny Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności
Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów na Wielkopostny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 23 marca w Jaworznie w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym. Plan i informacje poniżej.

 

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty liturgiczne, spotkanie diakonii

Moderator Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonia Liturgiczna serdecznie zapraszają na warsztaty liturgiczne oraz spotkanie Diakonii Liturgicznej, które odbędzie się w sobotę 8 marca w katedralnym  Domu Katolickim w Sosnowcu.

Rekolekcje
Rozpoczynamy zapisy na rekolekcje wakacyjne

Rekolekcje

Od 3 marca rozpoczynamy zapisy na oazy wakacyjne. Na naszej stronie będzie można pobrać karty na rekolekcje i wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line.

W tym roku chcielibyśmy zorganizować rekolekcje stopnia podstawowego (0o) dla osób po III klasie gimnazjum, które nie uczestniczyły w rekolekcjach oraz rekolekcje ewangelizacyjne dla gimnazjum.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Luty

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 15.02.2014 r.  o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. 

Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin. 

Różne
Triduum Paschalne

Różne

Zapraszamy rodziny Domowego Kościoła, Oazę Dorosłych i młodzież na wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego w formie rekolekcji.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Nowy Serwis

Ruch Światło-Życie otrzymał swoje strony osiem lat po utworzeniu pierwszej strony www na świecie. Historia serwisu www oaza.pl sięga roku 1996, kiedy to rozpoczęto prace nad jego powstaniem. W 1997 roku została wykupiona domena oaza.org.pl i wstawione na stronę pierwsze teksty (dokładnie 19 czerwca). W tym roku mija osiemnaście lat od chwili rozpoczęcia prac przygotowawczych. W ciągu tych lat w cyfrowym świecie zmieniło się bardzo wiele.

Diakonia Modlitwy
Wielkopostna Oaza Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Rozpoczęliśmy Oazę Modlitwy. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich, którzy pozostali w domach. Będziemy od soboty rano do niedzieli rano trwać przed Najświętszym Sakramentem i prosić Boga o poznanie i pełnienie Jego woli. 

  • Nowy miesięcznik Liturgiczny- Edycja św. Pawła
  • Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego
  • Warsztaty - Luty
  • Spotkanie formacji permanentnej
  • Z serca od Nas - Kondolencje
  • Wygenerowano w sekund: 0.06
    8,407,572 Unikalnych wizyt