Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Luty

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 15.02.2014 r.  o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. 

Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin. 

Różne
Triduum Paschalne

Różne

Zapraszamy rodziny Domowego Kościoła, Oazę Dorosłych i młodzież na wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego w formie rekolekcji.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Nowy Serwis

Ruch Światło-Życie otrzymał swoje strony osiem lat po utworzeniu pierwszej strony www na świecie. Historia serwisu www oaza.pl sięga roku 1996, kiedy to rozpoczęto prace nad jego powstaniem. W 1997 roku została wykupiona domena oaza.org.pl i wstawione na stronę pierwsze teksty (dokładnie 19 czerwca). W tym roku mija osiemnaście lat od chwili rozpoczęcia prac przygotowawczych. W ciągu tych lat w cyfrowym świecie zmieniło się bardzo wiele.

Diakonia Modlitwy
Wielkopostna Oaza Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Rozpoczęliśmy Oazę Modlitwy. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich, którzy pozostali w domach. Będziemy od soboty rano do niedzieli rano trwać przed Najświętszym Sakramentem i prosić Boga o poznanie i pełnienie Jego woli. 

Diakonia Liturgiczna
Nowy miesięcznik Liturgiczny- Edycja św. Pawła

Wydając nowe czasopismo liturgiczne, pragniemy, aby przyczyniło się ono do bardziej świadomego udziału nas wszystkich w celebracjach liturgicznych” – wyjaśniają wydawcy nowego czasopisma liturgicznego. Pierwszy numer „Od Słowa do Życia” obejmuje cały okres Wielkiego Postu.

Diakonia Modlitwy
Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty - Luty

Moderator Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonia Liturgiczna serdecznie zapraszają na warsztaty liturgiczne, które odbędą się w sobotę 8 lutego w Domu katolickim. Skierowane są one zarówno do ceremoniarzy i starszych ministrantów jak i do osób miłujących liturgię.

Program spotkania jest następujący: 

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)

Spotkanie formacji permanentnej rejonu Jaworzno odbędzie się w niedzielę, 9 lutego, o  godz. 18.00 w parafii MB Anielskiej w Dąbrowie Narodowej. Do udziału w nim serdecznie zapraszamy wszystkich animatorów i osoby po II˚ ONŻ z Jaworzna.

Diakonia Jedności
Z serca od Nas - Kondolencje

W dniu 27.01.2014 po ciężkiej chorobie zmarła mama ks. Wojciecha Koryto, moderatora diecezjalnego Ruchu "Światło-Życie" diecezji sosnowieckiej - śp. Anna Koryto (lat 65).

Domowy Kościół
Bal karnawałowy

Domowy Kościół zaprasza na
Bezalkoholowy Bal Karnawałowy – Bal Miłości
16 lutego, godz. 1700 - 200
Sosnowiec-Milowice

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Styczeń

Diakonia Wyzwolenia
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 18.01.2014 r.  o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze.
Naszym gościem będzie ks. Krzysztof Bendkowski.
Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Jedności
Kongregacja Odpowiedzialnych

Diakonia Jedności

Nieco ponad miesiąc dzieli nas od niezwykle ważnego wydarzenia jakim jest dla nas Kongregacja Odpowiedzialnych. Wszystkie osoby, które w dniach 21-24.02 planują uczestniczyć w tym szczególnym spotkaniu, prosimy o kontakt z Sekretariatem Ruchu Światło-Życie diecezji Sosnowieckiej, pod adresem: sekretariat@sosnowiec.oaza.pl

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Dziś kolejne spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Zapraszamy do parafii Św. Floriana na godz. 19.30.

Diakonia Jedności
Święto Patronalne Moderatorów

Diakonia Jedności

"Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie? Jezus mu odpowiedział: Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe. Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie." Mt 3,13-17

W obecność Ruchu Światło-Życie we Wspólnocie Kościoła wpisuje się posługa moderatorów, którzy poprzez swój udział w urzędzie kapłańskim, opiekują się dziełem Ruchu - tak w wymiarze duchowym, jak i doczesnym.

Niedziela Chrztu Pańskiego to święto patronalne moderatorów Ruchu Światło-Życie. To właśnie moderatorzy - na wzór Jana Chrzciciela prowadzą nas do spotkania z Chrystusem. Jako wspólnota Ruchu Światło-Życie w dzisiejszym dniu pragniemy wyrazić szczególną wdzięczność za ich modlitwę, wsparcie i wreszcie tę  z w y c z a j n ą  obecność. Tak ważną i potrzebną. I życzyć by poprzez tę posługę - w której wyrażają swoją gotowość do prowadzenia nas do Chrystusa - doznawali miłującej obecności samego Boga, oraz radości trwania we wspólnocie. 

Szczęść Boże!

Diakonia Komunikowania Społecznego
W sprawie kręgów i wspólnot

Zaktualizowalismy dla Was listę wspólnot i kręgów w naszej diecezji. Od dziś lokalizacje ich wszystkich znajdziecie na jednej mapie. Po prawej stronie został umieszczony link do tego nowego narzędzia. Pozdrawiamy.

Diakonia Liturgiczna
Liturgiści zapraszają

Diakonia Liturgiczna serdecznie zaprasza na warsztaty liturgiczne oraz spotkanie Diakonii Liturgicznej.

Diakonia Muzyczna
Koncerty Kolęd!

  • Noworocznie
  • Błogosławionych Świąt
  • Redakcja życzy
  • Życzenia ks. Biskupa
  • Szkoła Animatora
  • Wygenerowano w sekund: 0.07
    8,200,615 Unikalnych wizyt