Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Jedności
DWDD - Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Diakonia Jedności

Zbliża się czas wiosennego DWDD. Odbędzie się ono 4-5 kwietnia 2014  w Rybniku - Chwałowicach. Podczas DWDD podejmiemy refleksję nad dziedzictwem i duchowym wpływem błogosławionego Jana Pawła II na Ruch Światło-Życie oraz nad tym, jak jeszcze owocniej wcielać nauczanie bł. Jana Pawła II w życie wspólnot naszego Ruchu. Zachęcamy, aby każdą Diakonię reprezentowała przynajmniej jedna osoba.

Szkoła animatora
Szkoła Animatora

Szkoła animatora

Zapraszamy na kolejne zajęcia Szkoły Animatora. Będą one już w najbliższą sobotę 12 kwietnia o godz. 9.00 w Wydziale Katechetycznym na ul. Gospodarczej w Sosnowcu. Zajęcia potrwają do 10.30. Ich tematem będzie pneumatologia.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Rejonowa adoracja - Sosnowiec

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Zapraszamy na adorację w czwartek (20.03.2014) po Mszy Św. o 18.00 do parafii Nawiedzenia NMP na Gospodarczej. Adoracja będzie w kaplicy na plebanii.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Rejonowa Adoracja - Dąbrowa Górnicza

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Rejon Dąbrowa Górnicza zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się w piątek 14 marca w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowie Górniczej (Mydlice) po Eucharystii o godz. 18.00.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Marzec

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 15.03.2014 r.  o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. 
Konferencję wygłosi ks. Szczepan Tomala.
Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)
Szczególny czas dla Jaworzna

Czas spotkania z żywym Bogiem, poznania nowych ludzi, uporządkowania spraw serca i ożywienia wiary, a wszystko w duchu radości i przyjaźni.

Diakonia Jedności
Wielkopostny Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności
Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów na Wielkopostny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 23 marca w Jaworznie w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym. Plan i informacje poniżej.

 

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty liturgiczne, spotkanie diakonii

Moderator Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonia Liturgiczna serdecznie zapraszają na warsztaty liturgiczne oraz spotkanie Diakonii Liturgicznej, które odbędzie się w sobotę 8 marca w katedralnym  Domu Katolickim w Sosnowcu.

Rekolekcje
Rozpoczynamy zapisy na rekolekcje wakacyjne

Rekolekcje

Od 3 marca rozpoczynamy zapisy na oazy wakacyjne. Na naszej stronie będzie można pobrać karty na rekolekcje i wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line.

W tym roku chcielibyśmy zorganizować rekolekcje stopnia podstawowego (0o) dla osób po III klasie gimnazjum, które nie uczestniczyły w rekolekcjach oraz rekolekcje ewangelizacyjne dla gimnazjum.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Luty

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 15.02.2014 r.  o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. 

Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin. 

Różne
Triduum Paschalne

Różne

Zapraszamy rodziny Domowego Kościoła, Oazę Dorosłych i młodzież na wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego w formie rekolekcji.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Nowy Serwis

Ruch Światło-Życie otrzymał swoje strony osiem lat po utworzeniu pierwszej strony www na świecie. Historia serwisu www oaza.pl sięga roku 1996, kiedy to rozpoczęto prace nad jego powstaniem. W 1997 roku została wykupiona domena oaza.org.pl i wstawione na stronę pierwsze teksty (dokładnie 19 czerwca). W tym roku mija osiemnaście lat od chwili rozpoczęcia prac przygotowawczych. W ciągu tych lat w cyfrowym świecie zmieniło się bardzo wiele.

Diakonia Modlitwy
Wielkopostna Oaza Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Rozpoczęliśmy Oazę Modlitwy. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich, którzy pozostali w domach. Będziemy od soboty rano do niedzieli rano trwać przed Najświętszym Sakramentem i prosić Boga o poznanie i pełnienie Jego woli. 

Diakonia Liturgiczna
Nowy miesięcznik Liturgiczny- Edycja św. Pawła

Wydając nowe czasopismo liturgiczne, pragniemy, aby przyczyniło się ono do bardziej świadomego udziału nas wszystkich w celebracjach liturgicznych” – wyjaśniają wydawcy nowego czasopisma liturgicznego. Pierwszy numer „Od Słowa do Życia” obejmuje cały okres Wielkiego Postu.

Diakonia Modlitwy
Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty - Luty

Moderator Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonia Liturgiczna serdecznie zapraszają na warsztaty liturgiczne, które odbędą się w sobotę 8 lutego w Domu katolickim. Skierowane są one zarówno do ceremoniarzy i starszych ministrantów jak i do osób miłujących liturgię.

Program spotkania jest następujący: 

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)
Spotkanie formacji permanentnej

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)

Spotkanie formacji permanentnej rejonu Jaworzno odbędzie się w niedzielę, 9 lutego, o  godz. 18.00 w parafii MB Anielskiej w Dąbrowie Narodowej. Do udziału w nim serdecznie zapraszamy wszystkich animatorów i osoby po II˚ ONŻ z Jaworzna.

  • Z serca od Nas - Kondolencje
  • Bal karnawałowy
  • Spotkanie Modlitewne-Styczeń
  • Kongregacja Odpowiedzialnych
  • Diakonia Oaz Rekolekcyjnych
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,142,881 Unikalnych wizyt