Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Jedności
Plan - Diecezjalna Kongregacja Odpowiedzialnych

Diakonia Jedności

Wszystkie osoby po II stopniu, Domowy Kościół oraz Księży związanych z naszym Ruchem zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Kongregacji Odpowiedzialnych, która odbędzie się w sobotę 6 września. Kongregacja odbędzie się w parafii Św. Floriana, rozpoczęcie o godz. 9.00. Eucharystia o 13.45. Plan poniżej.

Rekolekcje
Oaza Rekolekcyjna Diakonii(ORD)

Rekolekcje

Wszystkie osoby po formacji podstawowej zapraszamy do przeżycia Oazy Rekolekcyjnej Diakonii (ORD), którą w naszej diecezji przeżywać będziemy w Niegowej od środy 27 sierpnia (wieczorem) do niedzieli 31 sierpnia. Koszt wyjazdu wraz z dojazdem wynosi 100 zł. Zapraszamy!

Diakonia Wyzwolenia
Ogólnopolska Pielgrzymka KWC

Diakonia Wyzwolenia

Ogólnopolska Pielgrzymka KWC (Śladami założyciela - Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego) odbędzie się w Katowicach, w dniu 27.09.2014r. Spotkamy się w miejscach związanych z powstawaniem KWC oraz jej rozwojem. Dla wszystkich obecnych będzie to czas wspónej modlitwy o beatyfikację założyciela Krucjaty. 

Różne
Duch Święty do nas przyszedł. Relacja z czuwania.

Sobota 7 czerwca z różnych względów była dla wielu z nas szczególna: był to czas świętowania razem z naszymi neoprezbiterami podczas ich święceń kapłańskich, był to czas spędzony we wspólnocie Ruchu podczas Centralnej Oazy Matki. Był to również przedostatni dzień Okresu Wielkanocnego, a także – jako przyczyna wymienionych radości – Wigilia Zesłania Ducha Świętego.

Domowy Kościół
DZIEŃ SPORTU 2014

Domowy Kościół

Zapraszamy wszystkie rodziny Domowego Kościoła na DZIEŃ SPORTU. W tym roku odbędzie się on 29 czerwca w Sosnowcu.

Domowy Kościół
Podaruj tornister 2014

Domowy Kościół

Przed nami wakacje, jednak część dzieci i ich rodziców z lękiem spogląda w przyszłość, gdyż nie mają środków na wyprawkę szkolną.

Ruszyła kampania Podaruj tornister 2014.

Diakonia Liturgiczna
Czerwcowe warsztaty i spotkanie DL

Diakonia Liturgiczna

Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie diakonii liturgicznej oraz na warsztaty, które odbędą się w sobotę 12 kwietnia w domu katolickim w Sosnowcu. Na warsztaty zapraszamy wszystkich miłujących liturgię i chcących lepiej ją przeżywać przez głębsze jej poznanie. Na spotkanie diakonii zapraszamy animatorów, uczestników po II st. ONŻ oraz rodziny Domowego Kościoła i Wspólnoty Dorosłych.

Diakonia Liturgiczna
Diecezjalny Kurs Lektora

Diakonia Liturgiczna

Diakonia Liturgiczna wraz z diecezjalnym moderatorem LSO, ks. Mariuszem Dydakiem, zaprasza do udziału w Diecezjalnym Kursie Lektora.

Rekolekcje
Wolne miejsca na Oazy wakacyjne

Rekolekcje

Zachęcamy gorąco do wyjazdu na oazy wakacyjne. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc na oazy dla młodzieży: kilkanaście miejsc na OND i ONŻ I stopnia, nawet 20 miejsc na Oazę Ewangelizacji w III turnusie, kilka miejsc na oazę "wędrowną". Nie ma już miejsc na Oazę Dzieci Bożych. Budźmy w sobie nawzajem pragnienie pogłębienia relacji z Bogiem przez udział w rekolekcjach.

Diakonia Modlitwy
Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy wszystkich Oazowiczów na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Odbędzie się ono 7 czerwca w parafii Św. Franciszka z Asyżu w Sosnowcu. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00. 

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
"Manewry" Biblijne

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

W związku z Tygodniem Biblijnym, który niedawno przeżywaliśmy, zapraszamy do udziału w biblijnej grze terenowej, która odbędzie się w Sławkowie - Niwie, w piątek 23 maja od godz. 21.00. Zapraszamy gimnazjalistów oraz starszych: licealistów i studentów (potrzebujemy grupę osób do opieki). Więcej informacji poniżej.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Konkurs wakacyjny 2014 "Radość Ewangelii"

Wszystkich uczestników, animatorów i moderatorów rekolekcji wakacyjnych zapraszamy do udziału w fotograficzno-literackim Konkursie Wakacyjnym. W tym roku proponujemy Wam trzy kategorie: 1. Fotografia, 2. Prezentacja, 3. Wspomnienie z rekolekcji. Tematem nadesłanych prac niech będzie „Radość Ewangelii”

Diakonia Liturgiczna
Wielkanocny Kurs Ceremoniarza

Diakonia Liturgiczna

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej części Kursu Ceremoniarza, który odbędzie się w Kątach Chrzanowskich w dniach 23-25 maja (piątek-niedziela). Zaproszenie jest skierowane do lektorów ze szkół średnich i 3 klas gimnazjum.

Szkoła animatora
Szkoła Animatora

Szkoła animatora

Zajęcia Szkoły Animatora w tym miesiącu są zwiazane z uczestnictwem w Dniu Wspólnoty Diakonii Oaz Rekolekcyjnych i ropoczynają się w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu na Gospodarczej o godz. 10.00.

Rekolekcje
Dzień Wspólnoty Diakonii Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Zapraszamy wszystkich Animatorów w najbliższą sobotę na Dzień Wspólnoty Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Zapraszamy Animatorów, którzy jadą na rekolekcje, a także tych, którzy nie jada, którzy będą modlić się za rekolekcje, pomagać w ich organizacji, wysyłać na nie uczestników; zapraszamy uczestników Szkoły Animatora. Spotkanie odbędzie się w Wydziale Katechetycznym na Gospodarczej w Sosnowcu. Plan poniżej.

Diakonia Liturgiczna
Majowe spotkanie DL

Diakonia Liturgiczna

Serdecznie zapraszamy na warsztaty liturgiczne oraz spotkanie Diakonii Liturgicznej, które odbędzie się w sobotę 17 maja w katedralnym Domu Katolickim w Sosnowcu. Warsztaty kierowane są zarówno do ceremoniarzy i starszych ministrantów, jak i do wszystkich osób miłujących liturgię.
Na spotkanie Diakonii zapraszamy animatorów, uczestników po II stopniu oraz członków Domowego Kościoła i Wspólnoty Dorosłych.

Diakonia Jedności
Paschalny Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności

Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów: pary Domowego Kościoła, Wspólnotę Dorosłych oraz młodzież na Paschalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 maja w Sosnowcu w parafii św. Floriana na Zagórzu.

  • Modlitwa za Ruch i rekolekcje
  • Zbudź się o śpiący i powstań z martwych!
  • Triduum w diecezji
  • Spotkanie Modlitewne- Kwiecień
  • Zapraszamy po ISKRĘ
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,478,723 Unikalnych wizyt