Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Liturgiczna
Wielkanocny Kurs Ceremoniarza

Diakonia Liturgiczna

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej części Kursu Ceremoniarza, który odbędzie się w Kątach Chrzanowskich w dniach 23-25 maja (piątek-niedziela). Zaproszenie jest skierowane do lektorów ze szkół średnich i 3 klas gimnazjum.

Szkoła animatora
Szkoła Animatora

Szkoła animatora

Zajęcia Szkoły Animatora w tym miesiącu są zwiazane z uczestnictwem w Dniu Wspólnoty Diakonii Oaz Rekolekcyjnych i ropoczynają się w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu na Gospodarczej o godz. 10.00.

Rekolekcje
Dzień Wspólnoty Diakonii Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Zapraszamy wszystkich Animatorów w najbliższą sobotę na Dzień Wspólnoty Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Zapraszamy Animatorów, którzy jadą na rekolekcje, a także tych, którzy nie jada, którzy będą modlić się za rekolekcje, pomagać w ich organizacji, wysyłać na nie uczestników; zapraszamy uczestników Szkoły Animatora. Spotkanie odbędzie się w Wydziale Katechetycznym na Gospodarczej w Sosnowcu. Plan poniżej.

Diakonia Liturgiczna
Majowe spotkanie DL

Diakonia Liturgiczna

Serdecznie zapraszamy na warsztaty liturgiczne oraz spotkanie Diakonii Liturgicznej, które odbędzie się w sobotę 17 maja w katedralnym Domu Katolickim w Sosnowcu. Warsztaty kierowane są zarówno do ceremoniarzy i starszych ministrantów, jak i do wszystkich osób miłujących liturgię.
Na spotkanie Diakonii zapraszamy animatorów, uczestników po II stopniu oraz członków Domowego Kościoła i Wspólnoty Dorosłych.

Diakonia Jedności
Paschalny Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności

Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów: pary Domowego Kościoła, Wspólnotę Dorosłych oraz młodzież na Paschalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 maja w Sosnowcu w parafii św. Floriana na Zagórzu.

Diakonia Modlitwy
Modlitwa za Ruch i rekolekcje

Diakonia Modlitwy

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich Oazowiczów do modlitwy w intencjach naszego Ruchu, a zwłaszcza zbliżających się rekolekcji wakacyjnych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę ze znaczenia modlitwy i nieustanie ją podejmujemy jednak ta akcja ma nas jeszcze bardziej zmobilizować i zjednoczyć we wspólnej modlitwie, w naszych intencjach. Na czym będzie polegać?

Diakonia Jedności
Zbudź się o śpiący i powstań z martwych!

Diakonia Jedności

Wszystkim Oazowiczom życzymy, aby dziś  zmartwychwstali z Chrystusem do Nowego Życia!

Formacja Deuterokatechumenalna
Triduum w diecezji

Formacja Deuterokatechumenalna

Wszystkie osoby, które nie mogą wyjechać na Triduum Paschalne w formie rekolekcji, a pragną uczestniczyć w III stopniu ONŻ, zapraszamy do wspólnego przeżywania Triduum w diecezji. Spotkamy się w parafii Św. Floriana  w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 8.00 na Liturgii Godzin i o 15.00 na nabożeństwie. W Liturgii uczestniczymy i posługujemy w parafiach.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne- Kwiecień

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 12.04.2014r. o  godzinie 15 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. Ze względu na odbywające się wcześniej Spotkanie Młodych, w programie nie ma Eucharystii.

Różne
Zapraszamy po ISKRĘ

Już w najbliższą sobotę, 12 kwietnia, będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Młodych. Młodzież ze wszystkich parafii naszej diecezji zapraszamy do sosnowieckiej Katedry na godz. 11.00. W programie przewidziane jest misterium wprowadzające, a następnie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Diakonia Liturgiczna
Kwietniowe spotkanie DL [Aktualizacja]

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Diakonii Liturgicznej, które odbędzie się w sobotę 12 kwietnia w Domu Katolickim. 

Różne
MIK 24

MiK-24 czyli Modlitwa i Kontakt z Misjonarzem. Każdy może dołączyć do załogi.

Domowy Kościół
Pielgrzymka Domowego Kościoła do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Domowy Kościół

Serdecznie zapraszamy na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W tym roku pielgrzymka odbędzie się 24 maja. Jest to jedyne, ogólnopolskie spotkanie całego Domowego Kościoła a nie tylko par odpowiedzialnych.

Domowy Kościół
Pogrzeb Stasia Grabarza

Domowy Kościół

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 25 marca po ciężkiej chorobie zmarł Stasiu Grabarz z Domowego Kościoła. My z Violą zapamiętaliśmy Stasia jako niezwykle ciepłego, dobrego i mądrego człowieka, który chętnie się dzielił swoim doświadczeniem małżeństwa i ojcostwa. Stasiu współorganizował Domowy Kościół w rejonie Jaworzno. Ofiarujmy Stasiowi i Jego Najbliższym naszą modlitwę, Eucharystię i dar wspólnoty.
Msza pogrzebowa odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca o godz. 13 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach Piotrowicach.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Dołącz do diakonii

Jeśli jesteś osobą, która:  1. chciałaby służyć Ruchowi i całemu Kościołowi,  2. czuje, że jeszcze może rozwijać kilka swoich darów,  3. tymi darami są: a) umiejętność pisania lub korekty, lub edytowania tekstów lub b) zdolności informatyczne, lub c) inne,

- możesz dołączyć do Diakonii Komunikowania Społecznego lub rozpocząć z nami współpracę, pisząc na: dks@sosnowiec.oaza.pl. Zapraszamy!

Spotykamy się w najbliższy wtorek o 19.00  na Syberce w Będzinie w salkach parafii Nawiedzenia NMP. 

Diakonia Ewangelizacji
Rekolekcje kerygmatyczne

Diakonia Ewangelizacji

Zapraszamy Oazowiczów do przeżywania rekolekcji wielkopostnych w parafii Św. Floriana na Zagórzu. Spotkania będą w dniach 02-04 kwietnia o godz. 19.00.

Rekolekcje
Weekend ewangelizacyjny w Sławkowie

Rekolekcje

Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny organizowany przez rejon Sosnowiec, który odbędzie się w Sławkowie w dn. 5-6 kwietnia. Wyjazd przeznaczony jest dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Informacje i wzór zgody rodziców poniżej.

  • DWDD - Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych
  • Szkoła Animatora
  • Rejonowa adoracja - Sosnowiec
  • Rejonowa Adoracja - Dąbrowa Górnicza
  • Spotkanie Modlitewne-Marzec
  • Wygenerowano w sekund: 0.03
    8,365,673 Unikalnych wizyt