Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Domowy Kościół
DZIEŃ SPORTU 2014

Domowy Kościół

Zapraszamy wszystkie rodziny Domowego Kościoła na DZIEŃ SPORTU. W tym roku odbędzie się on 29 czerwca w Sosnowcu.

Domowy Kościół
Podaruj tornister 2014

Domowy Kościół

Przed nami wakacje, jednak część dzieci i ich rodziców z lękiem spogląda w przyszłość, gdyż nie mają środków na wyprawkę szkolną.

Ruszyła kampania Podaruj tornister 2014.

Diakonia Liturgiczna
Czerwcowe warsztaty i spotkanie DL

Diakonia Liturgiczna

Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie diakonii liturgicznej oraz na warsztaty, które odbędą się w sobotę 12 kwietnia w domu katolickim w Sosnowcu. Na warsztaty zapraszamy wszystkich miłujących liturgię i chcących lepiej ją przeżywać przez głębsze jej poznanie. Na spotkanie diakonii zapraszamy animatorów, uczestników po II st. ONŻ oraz rodziny Domowego Kościoła i Wspólnoty Dorosłych.

Diakonia Liturgiczna
Diecezjalny Kurs Lektora

Diakonia Liturgiczna

Diakonia Liturgiczna wraz z diecezjalnym moderatorem LSO, ks. Mariuszem Dydakiem, zaprasza do udziału w Diecezjalnym Kursie Lektora.

Rekolekcje
Wolne miejsca na Oazy wakacyjne

Rekolekcje

Zachęcamy gorąco do wyjazdu na oazy wakacyjne. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc na oazy dla młodzieży: kilkanaście miejsc na OND i ONŻ I stopnia, nawet 20 miejsc na Oazę Ewangelizacji w III turnusie, kilka miejsc na oazę "wędrowną". Nie ma już miejsc na Oazę Dzieci Bożych. Budźmy w sobie nawzajem pragnienie pogłębienia relacji z Bogiem przez udział w rekolekcjach.

Diakonia Modlitwy
Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy wszystkich Oazowiczów na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Odbędzie się ono 7 czerwca w parafii Św. Franciszka z Asyżu w Sosnowcu. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00. 

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
"Manewry" Biblijne

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

W związku z Tygodniem Biblijnym, który niedawno przeżywaliśmy, zapraszamy do udziału w biblijnej grze terenowej, która odbędzie się w Sławkowie - Niwie, w piątek 23 maja od godz. 21.00. Zapraszamy gimnazjalistów oraz starszych: licealistów i studentów (potrzebujemy grupę osób do opieki). Więcej informacji poniżej.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Konkurs wakacyjny 2014 "Radość Ewangelii"

Wszystkich uczestników, animatorów i moderatorów rekolekcji wakacyjnych zapraszamy do udziału w fotograficzno-literackim Konkursie Wakacyjnym. W tym roku proponujemy Wam trzy kategorie: 1. Fotografia, 2. Prezentacja, 3. Wspomnienie z rekolekcji. Tematem nadesłanych prac niech będzie „Radość Ewangelii”

Diakonia Liturgiczna
Wielkanocny Kurs Ceremoniarza

Diakonia Liturgiczna

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej części Kursu Ceremoniarza, który odbędzie się w Kątach Chrzanowskich w dniach 23-25 maja (piątek-niedziela). Zaproszenie jest skierowane do lektorów ze szkół średnich i 3 klas gimnazjum.

Szkoła animatora
Szkoła Animatora

Szkoła animatora

Zajęcia Szkoły Animatora w tym miesiącu są zwiazane z uczestnictwem w Dniu Wspólnoty Diakonii Oaz Rekolekcyjnych i ropoczynają się w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu na Gospodarczej o godz. 10.00.

Rekolekcje
Dzień Wspólnoty Diakonii Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Zapraszamy wszystkich Animatorów w najbliższą sobotę na Dzień Wspólnoty Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Zapraszamy Animatorów, którzy jadą na rekolekcje, a także tych, którzy nie jada, którzy będą modlić się za rekolekcje, pomagać w ich organizacji, wysyłać na nie uczestników; zapraszamy uczestników Szkoły Animatora. Spotkanie odbędzie się w Wydziale Katechetycznym na Gospodarczej w Sosnowcu. Plan poniżej.

Diakonia Liturgiczna
Majowe spotkanie DL

Diakonia Liturgiczna

Serdecznie zapraszamy na warsztaty liturgiczne oraz spotkanie Diakonii Liturgicznej, które odbędzie się w sobotę 17 maja w katedralnym Domu Katolickim w Sosnowcu. Warsztaty kierowane są zarówno do ceremoniarzy i starszych ministrantów, jak i do wszystkich osób miłujących liturgię.
Na spotkanie Diakonii zapraszamy animatorów, uczestników po II stopniu oraz członków Domowego Kościoła i Wspólnoty Dorosłych.

Diakonia Jedności
Paschalny Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności

Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów: pary Domowego Kościoła, Wspólnotę Dorosłych oraz młodzież na Paschalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 maja w Sosnowcu w parafii św. Floriana na Zagórzu.

Diakonia Modlitwy
Modlitwa za Ruch i rekolekcje

Diakonia Modlitwy

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich Oazowiczów do modlitwy w intencjach naszego Ruchu, a zwłaszcza zbliżających się rekolekcji wakacyjnych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę ze znaczenia modlitwy i nieustanie ją podejmujemy jednak ta akcja ma nas jeszcze bardziej zmobilizować i zjednoczyć we wspólnej modlitwie, w naszych intencjach. Na czym będzie polegać?

Diakonia Jedności
Zbudź się o śpiący i powstań z martwych!

Diakonia Jedności

Wszystkim Oazowiczom życzymy, aby dziś  zmartwychwstali z Chrystusem do Nowego Życia!

Formacja Deuterokatechumenalna
Triduum w diecezji

Formacja Deuterokatechumenalna

Wszystkie osoby, które nie mogą wyjechać na Triduum Paschalne w formie rekolekcji, a pragną uczestniczyć w III stopniu ONŻ, zapraszamy do wspólnego przeżywania Triduum w diecezji. Spotkamy się w parafii Św. Floriana  w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 8.00 na Liturgii Godzin i o 15.00 na nabożeństwie. W Liturgii uczestniczymy i posługujemy w parafiach.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne- Kwiecień

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 12.04.2014r. o  godzinie 15 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. Ze względu na odbywające się wcześniej Spotkanie Młodych, w programie nie ma Eucharystii.

  • Zapraszamy po ISKRĘ
  • Kwietniowe spotkanie DL [Aktualizacja]
  • MIK 24
  • Pielgrzymka Domowego Kościoła do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu
  • Pogrzeb Stasia Grabarza
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,200,588 Unikalnych wizyt