Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Różne
Zapraszamy po ISKRĘ

Już w najbliższą sobotę, 12 kwietnia, będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Młodych. Młodzież ze wszystkich parafii naszej diecezji zapraszamy do sosnowieckiej Katedry na godz. 11.00. W programie przewidziane jest misterium wprowadzające, a następnie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Diakonia Liturgiczna
Kwietniowe spotkanie DL [Aktualizacja]

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Diakonii Liturgicznej, które odbędzie się w sobotę 12 kwietnia w Domu Katolickim. 

Różne
MIK 24

MiK-24 czyli Modlitwa i Kontakt z Misjonarzem. Każdy może dołączyć do załogi.

Domowy Kościół
Pielgrzymka Domowego Kościoła do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Domowy Kościół

Serdecznie zapraszamy na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W tym roku pielgrzymka odbędzie się 24 maja. Jest to jedyne, ogólnopolskie spotkanie całego Domowego Kościoła a nie tylko par odpowiedzialnych.

Domowy Kościół
Pogrzeb Stasia Grabarza

Domowy Kościół

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 25 marca po ciężkiej chorobie zmarł Stasiu Grabarz z Domowego Kościoła. My z Violą zapamiętaliśmy Stasia jako niezwykle ciepłego, dobrego i mądrego człowieka, który chętnie się dzielił swoim doświadczeniem małżeństwa i ojcostwa. Stasiu współorganizował Domowy Kościół w rejonie Jaworzno. Ofiarujmy Stasiowi i Jego Najbliższym naszą modlitwę, Eucharystię i dar wspólnoty.
Msza pogrzebowa odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca o godz. 13 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach Piotrowicach.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Dołącz do diakonii

Jeśli jesteś osobą, która:  1. chciałaby służyć Ruchowi i całemu Kościołowi,  2. czuje, że jeszcze może rozwijać kilka swoich darów,  3. tymi darami są: a) umiejętność pisania lub korekty, lub edytowania tekstów lub b) zdolności informatyczne, lub c) inne,

- możesz dołączyć do Diakonii Komunikowania Społecznego lub rozpocząć z nami współpracę, pisząc na: dks@sosnowiec.oaza.pl. Zapraszamy!

Spotykamy się w najbliższy wtorek o 19.00  na Syberce w Będzinie w salkach parafii Nawiedzenia NMP. 

Diakonia Ewangelizacji
Rekolekcje kerygmatyczne

Diakonia Ewangelizacji

Zapraszamy Oazowiczów do przeżywania rekolekcji wielkopostnych w parafii Św. Floriana na Zagórzu. Spotkania będą w dniach 02-04 kwietnia o godz. 19.00.

Rekolekcje
Weekend ewangelizacyjny w Sławkowie

Rekolekcje

Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny organizowany przez rejon Sosnowiec, który odbędzie się w Sławkowie w dn. 5-6 kwietnia. Wyjazd przeznaczony jest dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Informacje i wzór zgody rodziców poniżej.

Diakonia Jedności
DWDD - Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Diakonia Jedności

Zbliża się czas wiosennego DWDD. Odbędzie się ono 4-5 kwietnia 2014  w Rybniku - Chwałowicach. Podczas DWDD podejmiemy refleksję nad dziedzictwem i duchowym wpływem błogosławionego Jana Pawła II na Ruch Światło-Życie oraz nad tym, jak jeszcze owocniej wcielać nauczanie bł. Jana Pawła II w życie wspólnot naszego Ruchu. Zachęcamy, aby każdą Diakonię reprezentowała przynajmniej jedna osoba.

Szkoła animatora
Szkoła Animatora

Szkoła animatora

Zapraszamy na kolejne zajęcia Szkoły Animatora. Będą one już w najbliższą sobotę 12 kwietnia o godz. 9.00 w Wydziale Katechetycznym na ul. Gospodarczej w Sosnowcu. Zajęcia potrwają do 10.30. Ich tematem będzie pneumatologia.

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Rejonowa adoracja - Sosnowiec

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Zapraszamy na adorację w czwartek (20.03.2014) po Mszy Św. o 18.00 do parafii Nawiedzenia NMP na Gospodarczej. Adoracja będzie w kaplicy na plebanii.

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Rejonowa Adoracja - Dąbrowa Górnicza

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Rejon Dąbrowa Górnicza zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się w piątek 14 marca w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowie Górniczej (Mydlice) po Eucharystii o godz. 18.00.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Marzec

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 15.03.2014 r.  o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze. 
Konferencję wygłosi ks. Szczepan Tomala.
Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Rejon Jaworzno (Oaza Młodzieżowa)
Szczególny czas dla Jaworzna

Czas spotkania z żywym Bogiem, poznania nowych ludzi, uporządkowania spraw serca i ożywienia wiary, a wszystko w duchu radości i przyjaźni.

Diakonia Jedności
Wielkopostny Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności
Serdecznie zapraszamy wszystkich Oazowiczów na Wielkopostny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 23 marca w Jaworznie w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym. Plan i informacje poniżej.

 

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty liturgiczne, spotkanie diakonii

Moderator Liturgicznej Służby Ołtarza i Diakonia Liturgiczna serdecznie zapraszają na warsztaty liturgiczne oraz spotkanie Diakonii Liturgicznej, które odbędzie się w sobotę 8 marca w katedralnym  Domu Katolickim w Sosnowcu.

Rekolekcje
Rozpoczynamy zapisy na rekolekcje wakacyjne

Rekolekcje

Od 3 marca rozpoczynamy zapisy na oazy wakacyjne. Na naszej stronie będzie można pobrać karty na rekolekcje i wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line.

W tym roku chcielibyśmy zorganizować rekolekcje stopnia podstawowego (0o) dla osób po III klasie gimnazjum, które nie uczestniczyły w rekolekcjach oraz rekolekcje ewangelizacyjne dla gimnazjum.

  • Spotkanie Modlitewne-Luty
  • Triduum Paschalne
  • Nowy Serwis
  • Wielkopostna Oaza Modlitwy
  • Nowy miesięcznik Liturgiczny- Edycja św. Pawła
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,034,221 Unikalnych wizyt