Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Modlitwy
Oaza Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy na Oazę Modlitwy w weekend 27-29 marca, do Częstochowy. Będziemy kontynuować temat charyzmatu maryjnego Ruchu. Zgłoszenia przez formularz internetowy do 20 marca. Koszt: 100 zł.

Diakonia Jedności
Diakonia Jedności

Diakonia Jedności

Na ostatniej Diakonii jedności zajmowaliśmy się kwestią naszego zaangażowania w przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży przez pełnienie czynów miłosierdzia. Chcemy coraz pełniej odpowiadać w naszych wspólnotach na hasło ŚDM: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". W czasie diakonii m. in. przyjęliśmy również list jedności napisany do Księdza Biskupa po rekolekcjach zimowych oraz wybraliśmy delegatów na Kongregację Diakonii, która w maju będzie wybierać Moderatora Generalnego.

Rejon Olkusz (DK)
Zmarł ks. Henryk Januchta

Rejon Olkusz (DK)

Z żalem zawiadamiamy, iż w nocy z 11 na 12 lutego odszedł do Pana ks. Henryk Januchta, proboszcz parafii p.w. Dobrego Pasterza w Olkuszu, miejscowy Dziekan, wieloletni opiekun kręgów Domowego Kościoła.

Diakonia Liturgiczna
Zmiana godziny warsztatówi i spotkania!

Diakonia Liturgiczna

Uwaga! Zmiana godziny warsztatówi i spotkania!

Więcej informacji w rozwinięciu.

Różne
Bal Charytatywny

 

Zapraszamy do udziału

w Karnawałowym Balu Przebierańców!

Diakonia Liturgiczna
Podsumowanie spotkania

Diakonia Liturgiczna

Zapraszamy do przeczytania podsumowania spotkania Diakonii Liturgicznej (10.01.2015r.):

Zarówno Warsztaty jak i spotkanie odbyły się zgodnie z planem.

 

Rekolekcje
Oaza w ferie zimowe

Rekolekcje

Przyjmujemy jeszcze zapisy na ferie zimowe w Bukowinie i Międzybrodziu. Pozostało jeszcze około 10 miejsc. Pierwszy turnus poprowadzi ks. Wojciech Koryto a drugi ks. Piotr Pisarczyk.

Rekolekcje
oaza III stopnia we Francji

Rekolekcje

Zachęcamy gorąco do udziału w III stopniu organizowanym przez naszą diecezję w Francji w dniach 15.07-02.08. Zgłoszenia do końca ferii lub wyczerpania miejsc. Planujemy wyjazd 15 uczestników. Koszt tak jak w ubiegłych latach: 250 zł zaliczki i 250 euro.  

Rekolekcje
KODA

Rekolekcje

Zapraszamy na KODA, które odbędzie się w dniach 06-15.02 w Bukowinie Tatrzańskiej, poprowadzi je ks. Robert Gacek. Zgłoszenia tylko przez formularz na stronie. Koszt 180 zł. Dojazd własny, powrót autokarem razem z Oazą Ewangelizacji.

Szkoła animatora
Kurs wychowawcy

Szkoła animatora

Osoby pełnoletnie zachęcamy do udziału w kursie wychowawcy, który będzie w Czeladzi w dniach 23-25.01. Zgłoszenia pod numerem 602-520-029. Koszt 120 zł, do negocjacji.

Diakonia Wyzwolenia
SPOTKANIE MODLITEWNE-STYCZEŃ

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 16.01.2015r. o godzinie 15:00 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu (Oratorium na plebanii przy Kościółku Kolejowym).

Rekolekcje
Triduum Paschalne 2015

Rekolekcje

Zapraszamy rodziny Domowego Kościoła, Oazę Dorosłych i młodzież na wspólne przeżywanie w formie rekolekcji Triduum Paschalnego, które przypada w dniach od 2 do 5 kwietnia. W tym roku na te rekolekcje również zapraszamy do Wisły do domu "Idylla".

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty Liturgiczne i spotkanie DL

Diakonia Liturgiczna

Diakonia Liturgiczna serdecznie zaprasz na kolejne warsztaty jak i spotkanie diakonii.

Warsztaty są skierowane zarówno do służby liturgicznej, lektorów i ceremoniarzy, jak i do wszystkich osób pragnących pogłębiać swoją wiedzę na temat liturgii i przez to dążyć do pełniejszego i owocniejszego w niej uczestnictwa. W szczególności zaś do animatorów, członków Wspólnoty Dorosłyh i Domowego Kościoła i wszystkich uczestników po ONZ II.

Diakonia Jedności
Życzenia Moderatora

"Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili nawzajem do siebie: Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił. Udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie.”
Łk 2, 15-16

 

 

W dniach wielkiej radości, którą zwiastuje nam Ewangelia, życzę Wam wszystkim wiary w Słowo Boże i odwagi, by pójść za Nim tam, gdzie staje się Bogiem z Nami, dzielącym naszą maleńkość. Niech miłość Jezusa rozjaśnia to, co mroczne i zbliża nas do siebie. Niech Jego łaska uczyni nas miejscem Bożego Narodzenia.

 

ks. Wojciech Koryto 
Moderator Diecezjalny 
Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej

Różne
Będzie Dzień Wspólnoty

Wszystkich członków Ruchu Światło-Życie zapraszam w tym dniu do Katedry w Katowicach. Braci Kapłanów oczywiście zapraszam do koncelebry! Niech wydarzenie to, niewątpliwie wyjątkowe w dotychczasowej historii naszego Ruchu, stanie się okazją do przeżycia dodatkowego Dnia Wspólnoty!

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Grudzień

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 20.12.2014 r. o godzinie 15:00 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu (Oratorium na plebanii przy Kościółku Kolejowym). W trakcie spotkania podzielimy się opłatkiem i będziemy wspólnie kolędować.

 

Rekolekcje
Formularz

  • Szkoła Animatora
  • Warsztaty i spotkanie DL
  • Praca nad sobą - Umiarkowanie
  • Próba śpiewu przed DW
  • Dzień Wspólnoty
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,960,991 Unikalnych wizyt