Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Modlitwy
Diakonia Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy na Diakonię Modlitwy do parafii Św. Floriana na Zagórzu. Spotkanie rozpoczynamy Mszą Św. o 18.00, następnie będzie czas na modlitwę wspólną i spotkanie formacyjne. Zapraszamy!

Rekolekcje
Konkurs na plakat, prezentację i film

Rekolekcje

Zapraszamy Was do udziału w konkursie na najlepszy plakat, film i prezentację promujące rekolekcje wakacyjne. Projekty plakatów przyjmujemy do końca listopada, filmów i prezentacji do 15 stycznia. Nagrodą za najlepszy plakat jest wyjazd na Oazę Modlitwy w Adwencie lub Wielkim Poście:) a najlepszą prezentację i film nagrodzimy połowicznym dofinansowaniem wyjazdu wakacyjnego. Co umieścić na plakacie, w jakim formacie przygotować multimedia?

Szkoła animatora
Szkoła Animatora

Szkoła animatora

Listopadowa Szkoła Animatora odbędzie się w sobotę 15.11.2014 r. w godzinach od 9:00 do 15:00 w Parafii św. Floriana w Sosnowcu - Zagórzu.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Listopad

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 15.11.2014 r. o godzinie 15:00 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wojkowicach (ul. Sobieskiego 388)

Całe spotkanie będzie trwało około 2 godziny.

Diakonia Muzyczna
Próba śpiewu Akatystu

Diakonia Muzyczna

Diakonia Muzyczna serdecznie zaprasza WSZYSTKICH, którzy chcą włączyć się w śpiew Akatystu ku czci Bogurodzicy Maryi (na kolejnym czuwaniu modlitewnym przed Dniem Wspólnoty - 6 XII) na próbę, która odbędzie się w najbliższą sobotę 8 listopada o godzinie 09:00 w par. św. Floriana w Sosnowcu.

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty i spotkanie DL

Diakonia Liturgiczna

Diakonia Liturgiczne serdecznie zaprasz na kolejne warsztaty i spotkanie diakonii.

Warsztaty są skierowane zarówno do służby liturgicznej, lektorów i ceremoniarzy, jak i do wszystkich osób pragnących pogłębiać swoją wiedzę na temat liturgii i przez to dążyć do pełniejszego i owocniejszego w niej uczestnictwa. W szczególności zaś do animatorów, członków Wspólnoty Dorosłyh i Domowego Kościoła i wszystkich uczestników po ONZ II.

Rekolekcje
Młodzi na ścieżkach Ewangelii

Rekolekcje

W weekend 18-19 października odbyły się 2 niezwykłe wyjazdy. Ruch Światło-Życie zabrał młodzież gimnazjalną i licealną do Sławkowa i Łaz. Tam na leśnych ścieżkach i w gościnnych murach kaplicy i kościoła poznawali smak Ewangelii.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Październik

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 18.10.2014 r. o godzinie 15:00 w dolnej kaplicy przy sosnowieckiej Katedrze.
Całe spotkanie będzie trwało około 2 godzin.

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty i Spotkanie DL

Diakonia Liturgiczna serdecznie zaprasza na drugie w tym roku formacyjnym Warsztaty Liturgiczne oraz spotkanie Diakonii Liturgicznej. Są one skierowane zarówno do służby liturgicznej, lektorów i ceremoniarzy, jak również do wszystkich osób pragnących pogłębiać swoją wiedzę o liturgii i przez to dążyć do pełniejszego i owocniejszego w niej uczestnictwa, a w szczególności do Animatorów i uczestników po ONŻ II oraz Domowego Kościoła.

Rekolekcje
Weekend ewangelizacyjny w Sławkowie

Rekolekcje

Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny do  Sławkowa w dniach  18-19.10. Wyjazd rano w sobotę o 8.30 z przystanku Zagórze Osiedle, powrót w niedzielę ok. 18.00. Koszt wyjazdu  35 zł + dojazd. Zgłoszenia przez sekretariat@sosnowiec.oaza.pl, do Ks. Wojciecha Koryto  lub Magdaleny Stadnik. Wzór zgody dla Rodziców poniżej.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Formacyjne - Październik

Diakonia Wyzwolenia

W najbliższą sobotę 11.10.2014r. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego  w Dąbrowie Górnicze - Mydlice (ul. Ludowa 6)  o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Wyzwolenia. 

Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po IIst. ONŻ.

Diakonia Miłosierdzia
Zostań wolontariuszem

Diakonia Miłosierdzia

Młodzież pragnącą zaangażować się w wolontariat na rzecz dzieci i młodzieży,  a także osób chorych lub starszych serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy Młodzi Miłosierni, które odbędzie się w najbliższą środę , tj.  8 października o godz. 16:30 w par. Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (zbiórka pod kościołem). Więcej informacji można uzyskać u animatora grupy - Eweliny Olszewskiej, pod nr tel. 513448207, drogą mailową: ewlin.o@gmail.com, a także na fb na stronie Młodzi Miłosierni.

Domowy Kościół
Dzień skupienia dla par animatorskich DK

Domowy Kościół

Serdecznie zapraszamy wszystkie pary animatorskie i inne chętne małżeństwa na dzień skupienia, który odbędzie się 11 października w Sosnowcu u sióstr Karmelitanek

Szkoła animatora
Uwaga! Szkoła Animatora - zmiana terminu

Szkoła animatora

Zapraszamy uczestników po ONŻ II na pierwsze zajęcia Szkoły Animatora. Wyjątkowo w październiku odbędzie sie ona w drugą sobotę miesiąca, tj. 11.10.2014 w godzinach od 9:00 do 15:30.
Miejsce: Parafia św. Floriana w Sosnowcu.

Diakonia Jedności
Jesienny Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności

Już 5. października odbędzie się kolejny Dzień Wspólnoty. Będziemy go przeżywać w parafii Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej pod hasłem Służyć na wzór Św. Jana Pawła II. Przed Dniem Wspólnoty zapraszamy na czuwanie modlitewne w sobotę wieczorem w parafii Św. Barbary w Sosnowcu. Plan poniżej.

Diakonia Jedności
Czuwanie modlitewne przed Dniem Wspólnoty

Diakonia Jedności

Zapraszamy na czuwanie modlitewne naszego Ruchu przed jesiennym Dniem wspólnoty, które będzie w parafii Św. Barbary w Sosnowcu 4 października po Mszy Świętej wieczornej. Chcemy w czasie czuwania, w modlitwie wstawienniczej i różańcowej, modlić się szczególnie za odpowiedzialnych Ruchu oraz uczestników formacji podstawowej, zwłaszcza za osoby wchodzące na drogę formacji deuterokatechumenalnej po I stopniu i małżeństwa rozpoczynające drogę w Domowym Kościele.

Diakonia Wyzwolenia
Pielgrzymka KWC (Dojazd)

Diakonia Wyzwolenia

Na pielgrzymkę wyruszamy busem. Wyjazd o  godzinie 9:00 (zbiórka 8:50) spod Katedry (ul. Kościelna 1).

  • Diakonia Jedności
  • Biuletyn i Kalendarium DK
  • Diakonia Modlitwy
  • Spotkanie Modlitewne-Wrzesień
  • Spotkanie
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,016,936 Unikalnych wizyt