Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Domowy Kościół
Prośba o modlitwę

Domowy Kościół

W poprzednim roku prosiłam Was o pomoc finansową dla Piotra, mojego ucznia, który zbierał pieniądze na przeszczep płuc. Piotr zebrał odpowiednią ilość środków, ale operacji nie doczekał. Zmarł w nocy 16 lipca 2015r. Proszę o modlitwę za jego duszę, a także o miłosierdzie Boże dla jego rodziców i brata.
Wszystkim, którzy okazali Piotrowi życzliwość bardzo dziękuję 

Danuta Wilkowska

Diakonia Wyzwolenia
SPOTKANIE MODLITEWNE-CZERWIEC

Diakonia Wyzwolenia
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 20.06.2015 r. o godzinie 15:00 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu (Oratorium na plebanii przy Kościółku Kolejowym).
 
W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, którą wygłosi ks. Karol Nędza.

Różne
Kalendarz 2015/2016

Przedstawiamy kalendarz pracy rocznej Ruchu Światło-Życie 2015/2016

Różne
Ks. Marek Sędek nowym Moderatorem Generalnym Ruchu Światło-Życie

Podczas 396. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski dokonano wyboru Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie.

Rekolekcje
Daj się ponieść!

Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież gimnazjalną i starszą do Brennej na tygodniowy wyjazd ewangelizacyjny.

Diakonia Liturgiczna
Spotkanie i Warsztaty DL

Diakonia Liturgiczna

Z przykrością informujemy że najbliższe warsztaty i spotkanie DL zostaje przeniesione na inny termin, który zostanie podany w najbliższym czasie.

Diakonia Jedności
DOM - Diecezjalna Oaza Matka

Diakonia Jedności

Zapraszamy wszystkich odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie naszej diecezji: moderatorów, odpowiedzialnych Domowego Kościoła, Oazy młodzieżowej i dorosłych, na Diecezjalną Oazę Matkę, w czasie której Ks. Biskup Ordynariusz udzieli błogosławieństwa Diakonii Oaz Wakacyjnych 2015. Spotkanie odbędzie się 13 czerwca w kościele św. Floriana w Sosnowcu o godz. 16.00. Po spotkaniu zapraszamy na Spotkanie Młodych na Placu Papieskim a następnego dnia, 14 czerwca, na Spotkanie Rodzin.

Rekolekcje
Zmiany!!! w terminach i miejscach Oaz

Rekolekcje

Ze względu na zmianę ośrodków, w kórych odbywać się będzie I i II stopień ONŻ w drugim turnusie musimy wprowadzić następujące zmiany:

Domowy Kościół
Zmarł Tadeusz Gumółka

Domowy Kościół

W dniu dzisiejszem dowiedzieliśmy się o śmierci Tadzia z Olkusza. Msza pogrzebowa za śp. Tadeusza odprawiona zostanie dzisiaj o godzinie 16.00 w kaplicy przycmentarnej, przy ulicy Kruszcowej w Olkuszu. Prosimy całą wspólnotę o modlitwę w intencji Tadzia i jego Rodziny pogrążonej w żałobie. 

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty Liturgiczne i spotkanie DL

Diakonia Liturgiczna

Diakonia Liturgiczna serdecznie zaprasz na kolejne spotkanie diakonii

W tym miesiącu odbędzie się ono 16.05 o godz. 19:00 w domu katolickim.
Jednocześnie, z przykrością informujemy że warsztaty zostały z przyczyn technicznych odwołane.
Serdecznie zapraszamy!

Diakonia Wyzwolenia
SPOTKANIE MODLITEWNE-MAJ

Diakonia Wyzwolenia
Szczęść Boże!
 
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 16.05.2015 r. o godzinie 15:00 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu (Oratorium na plebanii przy Kościółku Kolejowym).
 
W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz konferencja, który wygłosi ks. Grzegorz Koss

Rekolekcje
Zgłoszenia na Oazy wakacyjne

Rekolekcje

Bardzo prosimy, aby zgłaszać się wcześniej na rekolekcje wakacyjne.
Zapisy przyjmujemy do wyczerpania miejsc.
W I turnusie są jeszcze miejsca:

Szkoła animatora
Kurs wychowawcy

Szkoła animatora

Zachęcamy do uczestnictwa w kursie wychowawcy kolonijnego. Termin: 14-17.05. Zgłoszenia za pośrednictwem Marianny Jaros (795-470-554).

Diakonia Formacji Diakonii
COM i Błogosławieństwo Animatorów

Diakonia Formacji Diakonii

Prosimy osoby wyjeżdżające na COM oraz animatorów pragnących przyjąć Błogosławieństwo Animatora lub przystąpić do Stowarzyszenia o zgłoszenie się do Moderatora diecezjalnego do niedzieli, 10 maja.

Diakonia Modlitwy
Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które odbędzie się w par. Św. Barbary 23 maja, w sobotę. Będzie ono kontynuacją dnia skupienia animatorów, rozpoczniemy je Mszą Św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego, po niej czuwanie będzie trwało do ok. 22.30.

Diakonia Jedności
Paschalny Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności

Dziękujemy wszystkim za obecność na Dniu Wspólnoty:) Dziekujemy za przygotowanie spotkań, liturgii, śpiewu, za ognisko, tańce, rozmowy i mecze siatkówki, w których wszyscy okazali się zwycięzcami. Zapraszamy na kolejne spotkania - najbliższe na Placu Papieskim 13. 06 o godz. 18.00. 

Rekolekcje
Spotkanie Animatorów przed wakacjami

Rekolekcje

Zapraszamy wszystkich animatorów a zwłaszcza tych, którzy będą posługiwać w rekolekcjach wakacyjnych na dzień skupienia przed wakacjami. Ze względu na święcenia diakonatu i bal zmartwychwstania przesunęliśmy nasze spotkanie na 23.05 - sobotę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Plan poniżej.

  • Diakonia Ewangelizacji zaprasza na Bal Zmartwychwstania
  • Szkoła Animatora
  • SPOTKANIE MODLITEWNE-KWIECIEŃ
  • Warsztaty Liturgiczne i spotkanie DL
  • Pielgrzymka do Kalisza
  • Wygenerowano w sekund: 0.02
    8,960,871 Unikalnych wizyt