Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Formacja Deuterokatechumenalna
Triduum Paschalne w diecezji

Formacja Deuterokatechumenalna

Osoby, które nie wyjeżdżają na Triduum Paschalne w formie rekolekcji zapraszamy do wspólnotowego przeżywania Triduum w parafii Św. Floriana w Sosnowcu. Zapraszamy Was w Wielki Piątek i Wielką Sobotę na Liturgię Godzin o godz. 8.00 oraz na nabożeństwo w Wielką Sobotę o 15.00. Poza tym prosimy o zaangażowane uczestnictwo w Liturgii i adoracji w swoich parafiach.

Dojazd na Triduum w Wiśle będzie zorganizowany!

Różne
Dzień Młodzieży - sobota przed Palmową

Gorąco zapraszamy wszystkich Oazowiczów do przeżywania wraz z naszym Pasterzem i młodzieżą diecezji spotkania Młodych przed Niedzielą Palmową. Spotkanie będzie odpowiedzią na hasło roku: "Błogosławieni czystego serca" i poprowadzi je wspólnota Ruchu Czystych Serc. Szczegóły poniżej:

Diakonia Wyzwolenia
SPOTKANIE MODLITEWNE-MARZEC

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 21.03.2015r. o godzinie 15:00 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu (Oratorium na plebanii przy Kościółku Kolejowym).
W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia, Droga Krzyżówa.

Szkoła animatora
Szkoła Animatora

Szkoła animatora

Szkoła Animatora odbędzie się w sobotę 21.03.2015 r. w godzinach od 9:00 do 15:00 w Parafii św. Floriana w Sosnowcu - Zagórzu.

Diakonia Liturgiczna
Warsztaty Liturgiczne i spotkanie DL

Diakonia Liturgiczna

Diakonia Liturgiczna serdecznie zaprasz na kolejne warsztaty jak i spotkanie diakonii.

Warsztaty są skierowane zarówno do służby liturgicznej, lektorów i ceremoniarzy, jak i do wszystkich osób pragnących pogłębiać swoją wiedzę na temat liturgii i przez to dążyć do pełniejszego i owocniejszego w niej uczestnictwa. W szczególności zaś do animatorów, członków Wspólnoty Dorosłyh i Domowego Kościoła i wszystkich uczestników po ONZ II.

Diakonia Modlitwy
Peregrynacja Krzyża ŚDM

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy wszystkich Oazowiczów na uroczyste zakończenie peregrynacji, na którą zaproszeni są przedstawiciele wszystkich parafii, ruchów i wspólnot, odbędzie się 28 lutego w bazylice katedralnej w Sosnowcu. O g. 16 Mszę św. odprawi Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Po jej zakończeniu przedstawiciele dekanatów odbiorą kopie ikony Matki Bożej, wykonane przez podopiecznych jaworznickiej wspólnoty "Betlejem".

Diakonia Jedności
Wielkopostny Dzień Wspólnoty - dokładny plan

Diakonia Jedności

Zapraszamy Was serdecznie na Wiekopostny Dzień Wspólnoty. Będziemy go przeżywać 15 marca w  par. św. Wojciecha w Jaworznie. Rozpoczniemy go ok. 13.45 w dolnym kościele, o 16.00 będziemy uczestniczyć w Eucharystii w górnym kościele, po niej zapraszamy na agapę. Przygotowaniem do Dnia Wspólnoty będzie czuwanie 14 marca w parafii Św. Barbary w Sosnowcu. Przeczytaj więcej jak się do niego przygotować.

Diakonia Jedności
Reprezentacja na KO

W dniu 21.02.2015 podczas XL Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie naszą diecezję reprezentowało 16 osób...

Diakonia Wyzwolenia
SPOTKANIE MODLITEWNE-LUTY

Diakonia Wyzwolenia
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 21.02.2015 r. o godzinie 15:00 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu (Oratorium na plebanii przy Kościółku Kolejowym).
W programie spotkania znajdą się: modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystia oraz Konferencja (ks. Józef Gut).

Diakonia Jedności
Zgłoszenia do Stowarzyszenia

Diakonia Jedności

Osoby pragnące przystąpić na Kongregacji do Stowarzyszenia prosimy o zgłoszenie się z formularzem do moderatora diecezjalnego do czwartku włącznie.

Diakonia Jedności
Dojazd na Kongregację

Diakonia Jedności

Zainteresowanych uczestnictwem w Kongregacji Odpowiedzialnych prosimy o kontakt z moderatorem diecezjalnym do piatku w celu zabrania karty uczestnictwa. Jest również możliwość dojazdu i powrotu w sobotę. Wyjazd o 7.30 z parafii św. Floriana, powót po Nieszporach.

Diakonia Modlitwy
Oaza Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy na Oazę Modlitwy w weekend 27-29 marca, do Częstochowy. Będziemy kontynuować temat charyzmatu maryjnego Ruchu. Zgłoszenia przez formularz internetowy do 20 marca. Koszt: 100 zł.

Diakonia Jedności
Diakonia Jedności

Diakonia Jedności

Na ostatniej Diakonii jedności zajmowaliśmy się kwestią naszego zaangażowania w przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży przez pełnienie czynów miłosierdzia. Chcemy coraz pełniej odpowiadać w naszych wspólnotach na hasło ŚDM: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". W czasie diakonii m. in. przyjęliśmy również list jedności napisany do Księdza Biskupa po rekolekcjach zimowych oraz wybraliśmy delegatów na Kongregację Diakonii, która w maju będzie wybierać Moderatora Generalnego.

Rejon Olkusz (DK)
Zmarł ks. Henryk Januchta

Rejon Olkusz (DK)

Z żalem zawiadamiamy, iż w nocy z 11 na 12 lutego odszedł do Pana ks. Henryk Januchta, proboszcz parafii p.w. Dobrego Pasterza w Olkuszu, miejscowy Dziekan, wieloletni opiekun kręgów Domowego Kościoła.

Diakonia Liturgiczna
Zmiana godziny warsztatówi i spotkania!

Diakonia Liturgiczna

Uwaga! Zmiana godziny warsztatówi i spotkania!

Więcej informacji w rozwinięciu.

Różne
Bal Charytatywny

 

Zapraszamy do udziału

w Karnawałowym Balu Przebierańców!

Diakonia Liturgiczna
Podsumowanie spotkania

Diakonia Liturgiczna

Zapraszamy do przeczytania podsumowania spotkania Diakonii Liturgicznej (10.01.2015r.):

Zarówno Warsztaty jak i spotkanie odbyły się zgodnie z planem.

 

  • Oaza w ferie zimowe
  • oaza III stopnia we Francji
  • KODA
  • Kurs wychowawcy
  • SPOTKANIE MODLITEWNE-STYCZEŃ
  • Wygenerowano w sekund: 0.07
    8,199,969 Unikalnych wizyt