Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Życia
o stracie dziecka - aspekty psychologiczno-prawne

Diakonia Życia

Kiedy umiera dziecko, rodzicom sypie się cały świat. Ich prawo do przeżywania bólu i cierpienia powinno być oczywiste w każdym wypadku, bez względu na wiek dziecka i przyczynę śmierci. A jednak wciąż bardzo często w przypadku, gdy strata ma miejsce przed urodzeniem, rodzice osieroceni są traktowani w społeczeństwie bez należytego współczucia i delikatności, a ich cierpienie pozostaje nieuznane i niezaakceptowane. Ten brak społecznego przyzwolenia na ból sprawia, że przejście przez to ciężkie doświadczenie jest jeszcze trudniejsze i obarczone dodatkowym smutkiem.
Z myślą o tych wszystkich, którzy doświadczyli straty dziecka w prenatalnym okresie rozwoju, a także dla ich przyjaciół i bliskich, powstał ten artykuł.

Seminarium Odnowy Wiary
Seminarium Odnowy Wiary

Seminarium Odnowy Wiary

Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary. Jest to cykl spotkań modlitewno-formacyjnych, które mają na celu ożywić życie modlitwy i otworzyć nas na dary Ducha Świętego. Spotkania będą obywać się w par. Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu o godz. 19.00, od 22 października do 10 grudnia.  Na każde składa się konferencja, adoracja (w dolnym kościele) i dzielenie się Słowem Bożym (w salce na plebanii).

Stowarzyszenie Diakonia
Czym jest Stowarzyszenie?

Stowarzyszenie Diakonia

”Przynależność do stowarzyszenia DIAKONIA jest potwierdzeniem odczytania Ruchu Światło-Życie jako swojej drogi, swojego miejsca w Kościele. Jest daniem świadectwa o gotowości służby Kościołowi w tym Ruchu i poprzez ten Ruch”. Czytaj więcej.

Stowarzyszenie Diakonia
Osobowość prawna Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Diakonia

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie „Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej”  uzyskało osobowość prawną. Oznacza to większą możliwość działania naszego Ruchu na zewnątrz. Wszystkie osoby, które były na ORD zachęcamy do wstępowania do Stowarzyszenia. Prosimy o zgłoszenia do końca października. Osoby należące do Stowarzyszenia zapraszamy na najbliższą Diakonię Jedności, 19 listopada na 19.00 do par. Zesłania Ducha Św. w S-cu. Czym ono jest?

Diakonia Jedności
Biuletyn 32

Diakonia Jedności

Przeczytaj najnowszy numer biuletynu. znajdziesz w nim informacje Domowego Kościoła, o Oazie Modlitwy, o feriach zimowych, KODA i wakacjach. Kliknij tutaj.

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych w poniedziałek, 12 października o godz. 19.00 w par. Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu. Zapraszamy wszystkich po pełnej formacji podstawowej (po ORD), którym bliskie jest spojrzenie na rekolekcje od strony organizacyjno-gospodarczej, wszystkich chcących podzielić się pomysłami, czy zaangażować w przygotowanie i prowadzenie rekolekcji.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Dks zaprasza

Diakonia Komunikowania Społecznego

Zapraszamy na kolejne spotkanie diakonii komunikowania społecznego, spotkanie odbędzie się we wtorek 13.10.2015 o godzinie 19:15. Miejscem spotkania będzie par. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu, ul. Gospodarcza (salki przy kaplicy). Serdecznie zapraszamy!

Szkoła animatora
Zgłoszenia na Szkołę Animatora - ostatni dzień

Szkoła animatora

Jeszcze tylko dziś można zgłosić się na Szkołę Animatora, którą rozpoczynamy jutro o godz. 9.00 uroczystą Liturgą Godzin, na której wręczymy Katechizmy uczestnikom kursu. Bardzo gorąco dziękujemy Wspólnocie Dorosłych za ufundowanie tych Katechizmów!
Zgłaszamy się przez następujący formularz.

Diakonia Życia
Spotkanie formacyjne

Diakonia Życia


Diecezjalna Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbedzie się 14 października o 19:00 w Sosnowcu, w mieszkaniu Olgi i Sławka Bijaków. Na spotkaniu pochylać sie bedziemy nad adhortacją apostolską św. Jana Pawła II 'Familiaris Consortio'. W ramach przygotowania do spotkania należy przeczytać pkt. 17 - 27 w/w adhortacji.


Diakonia Życia
Dzień Dziecka Utraconego 2015

  Wszystkich doświadczających bólu i żałoby zapraszamy 15 października na g. 17.30 do parafii św. Joachima w Sosnowcu na modlitwę w Dniu Dziecka Utraconego. Jest on organizowany przez Diecezjalną Diakonię Życia Ruchu Światło - Życie.

Rekolekcje
weekend rejonu Dąbrowa - sławków

Rekolekcje

Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny do  Sławkowa organizowany przez rejon Dąbrowa Górnicza w dniach 13-15 listopada. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać Ruch Światło-Życie oraz dla członków wspólnot OND i po I st. ONŻ. Zgłoszenia na maila Ks. Marcina Lecha: marcinlech@onet.pl.

Różne
Sympozjum diecezjalne

17. października od godz. 9, zapraszamy do Sosnowca na sympozjum diecezjalne pod hasłem "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Przeznaczone dla duchownych, osób życia konsekrowanego i świeckich sympozjum podejmie tematy przebaczenia i pojednania, w związku z ogłoszonym przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnym Rokiem Świętym poświęconym tajemnicy Miłosierdzia.

Formacja Deuterokatechumenalna
Przyjęcie do deuterokatechumenatu

Formacja Deuterokatechumenalna

Nabożeństwo przyjęcia do deuterokatechumenatu odbędzie się ostatecznie w niedzielę na Dniu wspólnoty o 14.00. Kandydatów prosimy o zgłoszenie się przy wejściu do kościoła o godz. 13.30.

Diakonia Ewangelizacji
Ewangelizacja Sosnowca

Diakonia Ewangelizacji

Czuwanie modlitewne w parafii Św. Barbary o 19.00 rozpocznie ewangelizację Sosnowca. Przez cały tydzień członkowie sosnowieckich wspólnot na ulicach naszego miasta będą wszystkim głosić Ewangelię i zapraszać na koncert uwielbienia, który odbędzie się 17 października o godz. 19.30 w kościele Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Diakonia Muzyczna
Wyjazd integracyjno-warsztatowy

Diakonia Muzyczna

Diakonia muzyczna zaprasza WSZYSTKICH, którzy w tym roku pragną włączyć się do posługi muzycznej w naszej diecezji, lubią (niekoniecznie umieją) śpiewać i grać i którym terminy "muzyka" i "liturgia" leżą szczególnie na sercu, na WYJAZD INTEGRACYJNO-WARSZTATOWY.

Diakonia Muzyczna
Próba przed DW

Diakonia Muzyczna

Diakonia muzyczna zaprasza wszystkich do posługi muzycznej podczas jesiennego Dnia Wspólnoty. Warunkiem posługiwania śpiewem lub grą jest uczestnictwo w całej próbie, która odbędzie się w salkach przy parafii Nawiedzenia NMP w Będzinie Syberce o godz. 11.45.

Diakonia Ewangelizacji
Spotkanie diakonii ewangelizacji

Diakonia Ewangelizacji

Najbliższe spotkanie diakonii ewangelizacji odbędzie się w poniedziałek, 28.09.2015 o godz. 18.00, w parafii św. Barbary w Jaworznie Podłężu. Zapraszamy!

  • SPOTKANIE DIAKONII MIŁOSIERDZIA
  • Diakonia Modlitwy
  • Diakonia Jedności
  • Szkoła Animatora
  • Zgłoszenia na Szkołę Animatora
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,994,474 Unikalnych wizyt