Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Miłosierdzia
Po spotkaniu diakonii miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia

Drodzy Animatorzy i Uczestnicy! Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Tradycyjnie jest to czas, w którym szczególnie pamiętamy i modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych, a także nieznajomych. Doświadczenie pokazuje, że cenne jest udanie się parafialną wspólnotą oazową na cmentarz, aby odwiedzić groby bliskich, którzy tam leżą i pomodlić się za nich. Modlitwa za zmarłych to uczynek miłosierdzia wobec duszy. 

Diakonia Liturgiczna
Spotkanie Diakonii Liturgicznej

Diakonia Liturgiczna

Diakonia Liturgiczna zaprasza na swoje najbliższe spotkanie które odbędzie się wyjątkowo 17.10  o godzinie 16:30 (spotkanie formacyjne) w Domu katolickim (na przecwko katedry), a po Mszy ciąg dalszy (sprawy organizacyjne diakonii). 

Serdecznie zapraszamy szczególnie nowe osoby które chciałyby się włączyć w pracę diakonii czy to osoby po ONŻ II, animatorów, osoby ze wspólnoty dorosłych czy Domowego Kościoła.

Oaza Modlitwy
Wielkopostna Oaza Modlitwy

Oaza Modlitwy

Zapraszamy na Przed - wielkopostną Oazę Modlitwy. Będziemy na niej rozważać w związku z tematem pracy rocznej drugą część Drogowskazu "Duch Święty": „Duch Święty namaścił Jezusa; dlatego chcę prowadzić życie w Duchu, poddając się Jego tchnieniu i mocy”. Oaza odbędzie się w Domu rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie, koszt (dla młodzieży nie pracującej 100 zł, dla pracujących 120 zł, dla pary małżeńskiej 200 zł), dla dzieci 0-3 lat - 20 zł, 4-12 lat - 60 zł. 

Jeśli chcesz się zapisać kliknij na baner. Zapisy tylko do 20 stycznia

 

y

Oaza Modlitwy
Oazy Modlitwy w roku 2015-16

Oaza Modlitwy

W obecnym roku formacyjnym chcemy odnowić w naszym Ruchu to doświadczenie sprzed 40 lat. Dlatego pragniemy obudzić w naszej diecezji na nowo pragnienie uczestnictwa w Oazach Modlitwy i zaprosić do niego wszystkich członków Ruchu: młodzież i dorosłych. Chcemy, by Oazy Modlitwy stały się dla nas doświadczeniem jedności wypływających z uwielbienia Boga w jednym Duchu.

 W tym roku zapraszamy na Oazy Modlitwy, na których chcemy rozważać temat pracy rocznej oraz starać się pogłębiać nasze przeżywanie Roku Miłosierdzia:

Oaza Modlitwy
Czym są Oazy Modlitwy?

Oaza Modlitwy

Temat pracy rocznej "W mocy Ducha Świętego"  nawiązuje do tematu roku formacyjnego 1976/77 przeżywanego pod hasłem "Odnowa w Duchu Swiętym". Tamten rok pracy  zaowocował powstaniem Oazy Modlitwy. Chcemy w tym roku Ducha Świętego na nowo odkryć Oazy Modlitwy, które ks. Franciszek Blachnicki nazywał: "ukrytym sercem" Ruchu i źródłem jego życia i mocy.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie formacyjne

Diakonia Wyzwolenia
W najbliższy czwartek 15.10.2015r. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego  w Dąbrowie Górnicze - Mydlice (ul. Ludowa 6)  o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Wyzwolenia. 
Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po IIst. ONŻ.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Październik

Diakonia Wyzwolenia
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 17.10.2015 r. o godzinie 15:00  w Dąbrowie Górniczej w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Ludowa 6).

Stowarzyszenie Diakonia
Statut Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Diakonia

Czym jest Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej? Jaka jest jej misja, cel, metody działania? Kto nią kieruje i w jaki spośób? Na te pytania można znaleźć odpowiedź poznając Statut Stowarzyszenia.

Diakonia Życia
o stracie dziecka - aspekty psychologiczno-prawne

Diakonia Życia

Kiedy umiera dziecko, rodzicom sypie się cały świat. Ich prawo do przeżywania bólu i cierpienia powinno być oczywiste w każdym wypadku, bez względu na wiek dziecka i przyczynę śmierci. A jednak wciąż bardzo często w przypadku, gdy strata ma miejsce przed urodzeniem, rodzice osieroceni są traktowani w społeczeństwie bez należytego współczucia i delikatności, a ich cierpienie pozostaje nieuznane i niezaakceptowane. Ten brak społecznego przyzwolenia na ból sprawia, że przejście przez to ciężkie doświadczenie jest jeszcze trudniejsze i obarczone dodatkowym smutkiem.
Z myślą o tych wszystkich, którzy doświadczyli straty dziecka w prenatalnym okresie rozwoju, a także dla ich przyjaciół i bliskich, powstał ten artykuł.

Seminarium Odnowy Wiary
Seminarium Odnowy Wiary

Seminarium Odnowy Wiary

Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary. Jest to cykl spotkań modlitewno-formacyjnych, które mają na celu ożywić życie modlitwy i otworzyć nas na dary Ducha Świętego. Spotkania będą obywać się w par. Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu o godz. 19.00, od 22 października do 10 grudnia.  Na każde składa się konferencja, adoracja (w dolnym kościele) i dzielenie się Słowem Bożym (w salce na plebanii).

Stowarzyszenie Diakonia
Czym jest Stowarzyszenie?

Stowarzyszenie Diakonia

”Przynależność do stowarzyszenia DIAKONIA jest potwierdzeniem odczytania Ruchu Światło-Życie jako swojej drogi, swojego miejsca w Kościele. Jest daniem świadectwa o gotowości służby Kościołowi w tym Ruchu i poprzez ten Ruch”. Czytaj więcej.

Stowarzyszenie Diakonia
Osobowość prawna Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Diakonia

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie „Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej”  uzyskało osobowość prawną. Oznacza to większą możliwość działania naszego Ruchu na zewnątrz. Wszystkie osoby, które były na ORD zachęcamy do wstępowania do Stowarzyszenia. Prosimy o zgłoszenia do końca października. Osoby należące do Stowarzyszenia zapraszamy na najbliższą Diakonię Jedności, 19 listopada na 19.00 do par. Zesłania Ducha Św. w S-cu. Czym ono jest?

Diakonia Jedności
Biuletyn 32

Diakonia Jedności

Przeczytaj najnowszy numer biuletynu. znajdziesz w nim informacje Domowego Kościoła, o Oazie Modlitwy, o feriach zimowych, KODA i wakacjach. Kliknij tutaj.

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych w poniedziałek, 12 października o godz. 19.00 w par. Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu. Zapraszamy wszystkich po pełnej formacji podstawowej (po ORD), którym bliskie jest spojrzenie na rekolekcje od strony organizacyjno-gospodarczej, wszystkich chcących podzielić się pomysłami, czy zaangażować w przygotowanie i prowadzenie rekolekcji.

Diakonia Komunikowania Społecznego
Dks zaprasza

Diakonia Komunikowania Społecznego

Zapraszamy na kolejne spotkanie diakonii komunikowania społecznego, spotkanie odbędzie się we wtorek 13.10.2015 o godzinie 19:15. Miejscem spotkania będzie par. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu, ul. Gospodarcza (salki przy kaplicy). Serdecznie zapraszamy!

Szkoła animatora
Zgłoszenia na Szkołę Animatora - ostatni dzień

Szkoła animatora

Jeszcze tylko dziś można zgłosić się na Szkołę Animatora, którą rozpoczynamy jutro o godz. 9.00 uroczystą Liturgą Godzin, na której wręczymy Katechizmy uczestnikom kursu. Bardzo gorąco dziękujemy Wspólnocie Dorosłych za ufundowanie tych Katechizmów!
Zgłaszamy się przez następujący formularz.

Diakonia Życia
Spotkanie formacyjne

Diakonia Życia


Diecezjalna Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbedzie się 14 października o 19:00 w Sosnowcu, w mieszkaniu Olgi i Sławka Bijaków. Na spotkaniu pochylać sie bedziemy nad adhortacją apostolską św. Jana Pawła II 'Familiaris Consortio'. W ramach przygotowania do spotkania należy przeczytać pkt. 17 - 27 w/w adhortacji.


  • Dzień Dziecka Utraconego 2015
  • weekend rejonu Dąbrowa - sławków
  • Sympozjum diecezjalne
  • Przyjęcie do deuterokatechumenatu
  • Ewangelizacja Sosnowca
  • Wygenerowano w sekund: 0.03
    8,699,374 Unikalnych wizyt