Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Liturgiczna
Spotkanie Diakonii Liturgicznej

Diakonia Liturgiczna

Diakonia Liturgiczna zaprasza na swoje najbliższe spotkanie które odbędzie się 21.11  o godzinie 16:30 (spotkanie formacyjne) w Domu katolickim (na przecwko katedry), a po Mszy ciąg dalszy (sprawy organizacyjne diakonii). 

Serdecznie zapraszamy szczególnie nowe osoby które chciałyby się włączyć w pracę diakonii czy to osoby po ONŻ II, animatorów, osoby ze wspólnoty dorosłych czy Domowego Kościoła.

Różne
DIAKONIA TAŃCA

Ks. Piotr Pisarczyk zaprasza wszystkich chętnych na trzecie spotkanie Diakonii Tańca w poniedziałek 16.11 o godz. 19:00 w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu (ul. Ignacego Kalagi 9A)

Poszukiwane osoby: od młodzieży po osoby starsze, nie muszą być związane z Oazą.

Kontakt: monti5@op.pl

Diakonia Miłosierdzia
Warsztaty dekoracji świec metodą decoupage - Jaworzno

Diakonia Miłosierdzia

Nie trzeba być niezwykle utalentowanym plastycznie! Wystarczy zaangażowanie i staranność :) Na warsztaty należy zabrać ze sobą łyżeczkę do herbaty (ale taką, która może się przybrudzić, więc ulubiony komplet mamy odpada ;) ). Inne materiały będą zapewnione. Świece udekorowane w czasie tych warsztatów będą sprzedawane w czasie adwentu, a dochód zostanie przeznaczony na dofinasowanie rekolekcji.

Szkoła animatora
Szkoła Animatora

Szkoła animatora

Zapraszamy wszystkich uczestników Szkoły Animatora do zgłaszania się na nią. Przypominamy, że jest ona połączona z Oazą Modlitwy dlatego zgłaszamy się na nią przez formularz zgłoszeniowy na Oazę Modlitwy do 18 listopada.

Diakonia Komunikowania Społecznego
spotkania czas

Diakonia Komunikowania Społecznego

Warsztaty fotograficzne w naszej filii za nami. Czas na formacje, dlatego zapraszamy w najbliższy wtorek(10.11.2015) na spotkanie Oazowych Mediów na godzinę 19. Miejscem spotkania jest dom prywatny, chetnych na spotkanie prosimy o kontakt na email: dks@sosnowiec.oaza.pl w celu podania adresu.

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Link

Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych w poniedziałek, 9 listopada o godz. 19.00 w par. Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu. Zapraszamy wszystkich po pełnej formacji podstawowej (po ORD), którym bliskie jest spojrzenie na rekolekcje od strony organizacyjno-gospodarczej, wszystkich chcących podzielić się pomysłami, czy zaangażować w przygotowanie i prowadzenie rekolekcji.

Diakonia Muzyczna
Muzyczna integracja

Diakonia Muzyczna

Osiem godzin prób i cały trud z tym związany zaowocował przygotowaniem kilku utworów wielogłosowych. Nasze warsztaty zwieńczyliśmy śpiewem na Mszy Świętej w pobliskim Sanktuarium Matki Bożej Skarżyckiej. Bogaci w radość i nowe doświadczenia wróciliśmy do naszych domów i parafii.  Cały Artykuł tutaj.

Domowy Kościół
Likwidacja

Domowy Kościół

Likwidatorzy Fundacji Ruchu Domowy Kościół "Oaza" diecezji sosnowieckiej  z siedzibą w Sosnowcu , Pan Andrzej Kaczmarzyk oraz Pan Ireneusz Swoboda, informują, że dnia 30 czerwca 2015 r. Rada Fundacji podjęła Uchwałę nr 0/2015 o likwidacji Fundacji.

Diakonia Modlitwy
Diakonia modlitwy

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy dziś na spotkanie Diakonii Modlitwy do parafii Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu. Rozpoczynamy je Mszą Świętą o godz. 18.00 w kościele, następnie zapraszamy na modlitwę do dolnego kościoła (po drugiej jego stronie). O godz. 20.00 spotkanie formacyjne na plebanii.

Diakonia Miłosierdzia
Po spotkaniu diakonii miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia

Drodzy Animatorzy i Uczestnicy! Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Tradycyjnie jest to czas, w którym szczególnie pamiętamy i modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych, a także nieznajomych. Doświadczenie pokazuje, że cenne jest udanie się parafialną wspólnotą oazową na cmentarz, aby odwiedzić groby bliskich, którzy tam leżą i pomodlić się za nich. Modlitwa za zmarłych to uczynek miłosierdzia wobec duszy. 

Diakonia Liturgiczna
Spotkanie Diakonii Liturgicznej

Diakonia Liturgiczna

Diakonia Liturgiczna zaprasza na swoje najbliższe spotkanie które odbędzie się wyjątkowo 17.10  o godzinie 16:30 (spotkanie formacyjne) w Domu katolickim (na przecwko katedry), a po Mszy ciąg dalszy (sprawy organizacyjne diakonii). 

Serdecznie zapraszamy szczególnie nowe osoby które chciałyby się włączyć w pracę diakonii czy to osoby po ONŻ II, animatorów, osoby ze wspólnoty dorosłych czy Domowego Kościoła.

Oaza Modlitwy
Wielkopostna Oaza Modlitwy

Oaza Modlitwy

Zapraszamy na Przed - wielkopostną Oazę Modlitwy. Będziemy na niej rozważać w związku z tematem pracy rocznej drugą część Drogowskazu "Duch Święty": „Duch Święty namaścił Jezusa; dlatego chcę prowadzić życie w Duchu, poddając się Jego tchnieniu i mocy”. Oaza odbędzie się w Domu rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie, koszt (dla młodzieży nie pracującej 100 zł, dla pracujących 120 zł, dla pary małżeńskiej 200 zł), dla dzieci 0-3 lat - 20 zł, 4-12 lat - 60 zł. 

Jeśli chcesz się zapisać kliknij na baner. Zapisy tylko do 20 stycznia

 

y

Oaza Modlitwy
Oazy Modlitwy w roku 2015-16

Oaza Modlitwy

W obecnym roku formacyjnym chcemy odnowić w naszym Ruchu to doświadczenie sprzed 40 lat. Dlatego pragniemy obudzić w naszej diecezji na nowo pragnienie uczestnictwa w Oazach Modlitwy i zaprosić do niego wszystkich członków Ruchu: młodzież i dorosłych. Chcemy, by Oazy Modlitwy stały się dla nas doświadczeniem jedności wypływających z uwielbienia Boga w jednym Duchu.

 W tym roku zapraszamy na Oazy Modlitwy, na których chcemy rozważać temat pracy rocznej oraz starać się pogłębiać nasze przeżywanie Roku Miłosierdzia:

Oaza Modlitwy
Czym są Oazy Modlitwy?

Oaza Modlitwy

Temat pracy rocznej "W mocy Ducha Świętego"  nawiązuje do tematu roku formacyjnego 1976/77 przeżywanego pod hasłem "Odnowa w Duchu Swiętym". Tamten rok pracy  zaowocował powstaniem Oazy Modlitwy. Chcemy w tym roku Ducha Świętego na nowo odkryć Oazy Modlitwy, które ks. Franciszek Blachnicki nazywał: "ukrytym sercem" Ruchu i źródłem jego życia i mocy.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie formacyjne

Diakonia Wyzwolenia
W najbliższy czwartek 15.10.2015r. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego  w Dąbrowie Górnicze - Mydlice (ul. Ludowa 6)  o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Wyzwolenia. 
Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po IIst. ONŻ.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Październik

Diakonia Wyzwolenia
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 17.10.2015 r. o godzinie 15:00  w Dąbrowie Górniczej w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Ludowa 6).

Stowarzyszenie Diakonia
Statut Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Diakonia

Czym jest Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej? Jaka jest jej misja, cel, metody działania? Kto nią kieruje i w jaki spośób? Na te pytania można znaleźć odpowiedź poznając Statut Stowarzyszenia.

  • o stracie dziecka - aspekty psychologiczno-prawne
  • Seminarium Odnowy Wiary
  • Czym jest Stowarzyszenie?
  • Osobowość prawna Stowarzyszenia
  • Biuletyn 32
  • Wygenerowano w sekund: 0.02
    8,994,449 Unikalnych wizyt