Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Domowy Kościół
Święto Świętej Rodziny

Dzisiaj Święto Świętej Rodziny. Dzień ten jest również świętem patronalnym Domowego Kościoła.

W liście Episkopatu Polski do wiernych z 23 października 1968 roku czytamy:

"Dziś ma miejsce święto przedziwne; nie święto Pańskie ani Matki Najświętszej, ani jednego ze świętych, ale święto Rodziny. O niej teraz usłyszymy w tekstach Mszy świętej, o niej dziś mówi cała liturgia Kościoła. Jest to święto Najświętszej Rodziny - ale jednocześnie święto każdej rodziny. 

Diakonia Miłosierdzia
Z cyklu: Miłosierdzie w czynach

Diakonia Miłosierdzia

Czy znasz uczynki miłosierdzia wzgledem ciała i ducha? Zapraszamy na cykl artykułów o uczynkach miłosierdzia , które są odpowiedzią naszej diakonii  na słowa papieża Franciszka: Jest moim gorącym życzeniem, aby chrześcijanie przemyśleli podczas Jubileuszu uczynki miłosierdzia względem ciała i względem ducha. 
Zapraszamy do czytania kliknij tutaj

Szkoła animatora
Zgłoszenia na KODA

Szkoła animatora

W tym roku organizujemy Kurs Oazowy dla Animatorów (KODA)  I i II stopnia. KODA I stopnia w Bukowinie w terminie 13-19.02  jest przeznaczony dla osób po I i II st. ONŻ. Te rekolekcje mają na celu odkrywanie własnej osoby, poznawanie i kształtowanie samego siebie, ponieważ bycie dobrym animatorem buduje się na dojrzałym człowieczeństwie. KODA II stopnia w Bukowinie w terminie 19-27.02 jest przeznaczony dla osób po III st. ONŻ oraz dla tych, którzy byli już na KODA I stopnia. W jaki sposób się zgłosić?

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Grudzień

Diakonia Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 19.12.2015 r. o godzinie 15:00  w Dąbrowie Górniczej w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Ludowa 6).

Diakonia Miłosierdzia
spotkanie formacyjne diakonii miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia

Najbliższe spotkanie Diakonii Miłosierdzia odbędzie się w środę 16 grudnia o godzinie 19:00 w mieszkaniu Eweliny Olszewskiej (szczegóły u Pawła Wojtali)

Zapraszamy osoby po ONŻ*II, animatorów, członków Wspólnoty Dorosłych i Domowego Kościoła.

Najbliższy przystanek autobusowy to Osiedle Naftowa Akacjowa.

Diakonia Życia
Spotkanie formacyjne Diakonii Życia

Diakonia Życia

Diecezjalna Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbędzie się 17 grudnia o 18:00, w par. św. Joachima w Sosnowcu. Serdecznie zapraszamy osoby po ONŻ II st. oraz małżeństwa z DK.

Różne
DIAKONIA TAŃCA

Dobra zabawa? Masz min 13 lat? Czekamy na Ciebie!

Kolejne spotkanie Diakonii Tańca będzie w poniedziałek 14 grudnia 2015 r. o godzinie 19:00 w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu (ul. Ignacego Kalagi 9A).

Zaproszenie kierowane jest do osób w wieku 13-70 lat. Osoby te nie muszą być związane z Oazą.

Różne
Dance with me

Dobra zabawa? Masz min 13 lat? Czekamy na Ciebie!

Kolejne spotkanie Diakonii Tańca będzie w poniedziałek 14 grudnia 2015 r. Zaczynamy wspólną Mszą w parafii Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu (ul. Karola Szymanowskiego 49) o godzinie 18:00.

Diakonia Miłosierdzia
Modlitwa o uratowanie dusz w Roku Świętym Miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia

Akcja Diakonii Miłosierdzia  – ,,O uratowanie od potępienia duszy, którą Jezus chce uratować.”

Zgłoszeni zobowiązywaliby się modlić Koronką w tej intencji od momentu zgłoszenia do końca Roku Świętego Miłosierdzia, czyli do 20 listopada 2016 roku.

Diakonia Muzyczna
Próba diakonii przed Akatystem

Próba diakonii muzycznej przed Akatystem odbędzie się 5 grudnia o godz. 17.30 w salce na plebanii przy parafii św. Barbary w Sosnowcu.

Diakonia Muzyczna
Próby przed Dniem Wspólnoty

Diakonia Muzyczna

Diakonia muzyczna zaprasza do udziału w śpiewie podczas rejonowych Dni Wspólnoty. Próby odbędą się w następujących miejscach i godzinach:

Diakonia Miłosierdzia
Warsztaty zdobienia świec w Dąbrowie Górniczej

Diakonia Miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia serdecznie zaprasza do współudziału w wydarzeniu pt. warsztaty dekorowania świec metodą decoupage. To, co uda się w trakcie spotkania stworzyć będzie sprzedawane i będzie ofiarą na rzecz rekolekcji oazowych jako dofinansowanie wyjazdu dla osób, których nie stać na opłacenie całej kwoty.

Diakonia Życia
Spotkanie formacyjne diakonii życia

Diakonia Życia

Diecezjalna Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbędzie się 30 listopada o 18:00, w mieszkaniu Olgi i Sławka Bijaków. Na spotkaniu w dalszym ciągu pochylać się będziemy nad pkt. 28 - 41 adhortacji apostolskiej św. Jana Pawła II 'Familiaris Consortio'.

Diakonia Miłosierdzia
SPOTKANIE DIAKONII MIŁOSIERDZIA

Diakonia Miłosierdzia

Najbliższe spotkanie Diakonii Miłosierdzia odbędzie się w środę 25 listopada o godzinie 19:00 w salce parafii św. Floriana w Sosnowcu (ul.gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 2).

Zapraszamy osoby po ONŻ*II, animatorów, członków Wspólnoty Dorosłych i Domowego Kościoła.

Kto może, zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. parafialnej o 18:00.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne-Listopad

Diakonia Wyzwolenia
 Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 21.11.2015 r. o godzinie 15:00  w Dąbrowie Górniczej w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Ludowa 6)

Diakonia Muzyczna
Śpiew i formacja

Diakonia Muzyczna

Śpiew, Modlitwa, Formacja czyli Diakonia Muzyczna zaprasza na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się 21.11.2015 o 12:30 w par. św. Maksymiliana Kolbe w Dąbrowie Górniczej. Jesteś sympatykiem, członkiem może pragniesz do nas dołaczyć? Poprostu przyjdż! Czekamy na Was !

Diakonia Wyzwolenia
SPOTKANIE FORMACYJNE

Diakonia Wyzwolenia

W najbliższą środę 18.11.2015r. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego  w Dąbrowie Górniczej - Mydlicach (ul.Ludowa6)  o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Diakonii Wyzwolenia. 

Zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła a także wszystkich po IIst. ONŻ.
  • Spotkanie Diakonii Liturgicznej
  • DIAKONIA TAŃCA
  • Warsztaty dekoracji świec metodą decoupage - Jaworzno
  • Szkoła Animatora
  • spotkania czas
  • Wygenerowano w sekund: 0.03
    8,994,506 Unikalnych wizyt