Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Różne
Kongregacja Odpowiedzialnych 2016/2017

Różne

Dnia 3 września bieżącego roku miała miejsce Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie diecezji sosnowieckiej. Odbywała się ona w parafii p.w. Świętego Ducha w Sosnowcu, w dzielnicy Zagórze. Uczestniczyło w niej ok 40 osób - animatorów i uczestników Oazy Młodzieżowej, Oazy dorosłych oraz małżeństw Domowego Kościoła.

Diakonia Miłosierdzia
Zbiórka przyborów szkolnych na Dniu Wspólnoty

Diakonia Miłosierdzia

Akcja Caritas "Tornister pełen uśmiechów" na powakacyjnym Dniu Wspólnoty - do specjalnego kosza będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży z naszej diecezji. Najlepiej wrzucać: piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelinę i przybory geometryczne. W 2015 r. przygotowano wyprawki dla prawie tysiąca dzieci z całej diecezji sosnowieckiej.

Diakonia Jedności
Powakacyjny Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności

Zapraszamy na powakacyjny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 4 września w parafii Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu-Zagórzu (ul. Szymanowskiego 49).

13.50 Zawiązanie wspólnoty
14.00 Prezentacja wspólnot i świadectwa
16.00 Eucharystia
17.00 Agapa

Różne
Dziękczynienie za ŚDM

Różne

Zapraszamy wszystkich wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży 3 września o godz. 16:00 do kościoła MB Bolesnej w Czeladzi-Piaskach (ul. Kościuszki 5) na Mszę św. dziękczynną z ks. bp. Grzegorzem Kaszakiem. Po niej będą wspólny piknik i zabawa na placu przy plebanii.

Najbliższy przystanek autobusowy to Piaski Skrzyżowanie.

Diakonia Jedności
Diecezjalna Kongregacja Odpowiedzialnych

Diakonia Jedności

Zapraszamy animatorów, odpowiedzialnych, moderatorów oraz osoby po II st. ONŻ na Kongregację Odpowiedzialnych, która odbędzie się w sobotę, 3 września w parafii Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu-Zagórzu (ul. Szymanowskiego 49). Rozpocznie się o godzinie 8:30.

Szczegóły po kliknięciu "Czytaj więcej".

Diakonia Jedności
Wybór nowego moderatora Ruchu

Diakonia Jedności

Ks. Biskup Ordynariusz powołał nowego moderatora diecezjalnego Ruchu, którym od 1 września 2016 roku będzie ks. Andrzej Nackowski. Serdecznie Mu gratulujemy i otaczamy naszą modlitwą. Po zakończeniu kadencji Ks. Wojciecha Koryto, członkowie Stowarzyszenia Diakonia wybrali 3 kandydatów, spośród których Ks. Biskup wybrał Ks. Andrzeja. Ksiądz Andrzej Nackowski pochodzi z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej, w ostatnim czasie pełnił funkcję moderatora rejonowego w Jaworznie oraz moderatora diakonii komunikowania społecznego. 

Diakonia Miłosierdzia
Spotkanie formacyjne Diakonii Miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia

Spotkanie Diakonii Miłosierdzia odbędzie się w środę 15.06 o godz. 18:00 w salce przy kościele św. Barbary w Sosnowcu (ul. Barbary 17). Najbliższy przystanek autobusowy to Sielec Wawel Kościół. W programie:

-modlitwa i dzielenie się Słowem Bożym,
-opowieść o miłosiernej postawie bł. Anieli Salawy,
-podsumowanie roku formacyjnego i plany na przyszłość,
-rozważanie uczynku "krzywdy cierpliwie znosić".

Zapraszamy osoby po ONŻ*I, animatorów, członków Wspólnoty Dorosłych i Domowego Kościoła.

Różne
Diakonia Tańca

Ks. Piotr Pisarczyk zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Diakonii Tańca w poniedziałek 06.06 o godz. 19:00 w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu (ul. Ignacego Kalagi 9A).

Poszukiwane osoby: od młodzieży po osoby starsze, nie muszą być związane z Oazą.


Zagłębiowski Koncert Uwielbienia

Masz plany na popołudnie w Boże Ciało? Warto w tym dniu wspólnie uwielbić Boga! Jeśli nie jedziesz na koncert do Rzeszowa, Mysłowic... to zapraszamy do Dąbrowy Górniczej!

Effata! Otwórz się!

Przyjdź i zabierz ze sobą rodzinę i znajomych!
Zaproś osoby z Twojej wspólnoty!

Szczegóły po kliknięciu "Czytaj więcej".

Różne
Diakonia Tańca

Ks. Piotr Pisarczyk zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Diakonii Tańca w poniedziałek 23.05 o godz. 19:00 w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu (ul. Ignacego Kalagi 9A).

Poszukiwane osoby: od młodzieży po osoby starsze, nie muszą być związane z Oazą.

Rekolekcje
ORD - pielgrzymka do Rzymu - zapisy

Rekolekcje

Tegoroczną Oazę Rekolekcyjną Diakonii (ORD) chcemy przeżywać pielgrzymując w roku Jubileuszowym do Rzymu. Zapraszamy na nią wszystkich animatorów, zwłaszcza tych, którzy nie byli jeszcze na ORD. Można zapisywać się do końca maja lub wyczerpania miejsc przez następujący formularz. Potwierdzeniem zapisu będzie zadatek 50 zł na koszty ubezpieczenia. 

Domowy Kościół
Domowy Kościół zaprasza na DZIEŃ SPORTU

Domowy Kościół

Rejon Jaworzno serdecznie zaprasza wszystkich członków naszej wspólnoty na imprezę integracyjno - rekreacyjną Domowego Kościoła diecezji sosnowieckiej, która odbędzie się dnia 11.06.2016  w Szkole Podstawowej nr 7  w Jaworznie, ul.Ławczana 12 (Podłęże)

Szczegóły w rozwinięciu.

Rekolekcje
Nowe karty na rekolekcje oazowe

Rekolekcje

W związku z nowym rozporządzeniem ministra edukacji byliśmy zmuszeni zmienić karty oazowe na rekolekcje wakacyjne w tym roku. Zmiana dotyczy Oaz dla dzieci (ODB) i młodziezy (OND i ONŻ I stopnia). Bardzo prosimy rodziców, moderatorów i animatorów o ponowne wypełnienie kart na te rekolekcje. Nowe karty nie wymagają wpisu szczepien przez pielegniarkę (rodzice sami wypełniają informacje o zdrowiu). Według rozporządzenia rodzice muszą w nowych kartach rodzice muszą podać swoje dane oraz specjalne wymagania edukacyjne dziecka. Po zgłoszeniu przez internet wypełnione karty możemy zabrać ze sobą w dniu wyjazdu i oddać je przy autokarze, możemy także wysłać ją odpowiednio wcześniej na podany w niej adres. Pamiętajmy, że bez wypełnionej karty zgłoszeniowej nie możemy zabrać dziecka na rekolekcje. Tutaj możemy pobrać nowe karty.

Różne
Diakonia Tańca

Ks. Piotr Pisarczyk zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Diakonii Tańca w poniedziałek 09.05 o godz. 19:00 w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu (ul. Ignacego Kalagi 9A).

Poszukiwane osoby: od młodzieży po osoby starsze, nie muszą być związane z Oazą.

Diakonia Modlitwy
Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy wszystkich Oazowiczów, którzy nie wyjeżdżają na COM na wspólne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego do par. Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu. Czuwanie rozpocznie się o godz. 18.00 Eucharystią, następnie będziemy modlić się o dary Ducha Świętego. W tym roku przeżywanym pod hasłem "W mocu Ducha Świętego" złączmy się we wspólnej modlitwie. 


Nowenna przed Świętem Zesłania Ducha Świętego

W piątek 6 maja rozpoczynamy odmawiać Nowennę przed Świętem Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich do włączenia się do modlitwy. Tekst nowenny w rozwinięciu.

Diakonia Jedności
Oaza Modlitwy i Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności

Zapraszamy na Paschalną Oazę Modlitwy wszystkich animatorów Ruchu oraz przygotowujących się do tej posługi. Chcemy przeżyć weeekd 27-29 maja we wspólnocie Ruchu rozważając działanie Ducha Świętego w tajemnicy Miłosierdzia Boga. To spotkanie, które będzie miało miejsce w Sławkowie - Niwie będzie naszym czasem przygotowania duchowego i formacyjnego do wakacyjnych rekolekcji. W niedzielę 29 maja zapraszamy wszystkich: rodziny Domowego Kościoła, dorosłych, młodzież i dzieci na Paschalny Dzień Wspólnoty. Więcej informacji poniżej.

  • Spotkanie formacyjne Diakonii Miłosierdzia
  • Diakonia Tańca
  • Uwaga!!! Zmiana numeru konta
  • Diakonia Tańca
  • Kurs liturgiczny dla DK
  • Wygenerowano w sekund: 0.05
    8,994,483 Unikalnych wizyt