Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Różne
Diakonia Tańca

Ks. Piotr Pisarczyk zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Diakonii Tańca w poniedziałek 23.05 o godz. 19:00 w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu (ul. Ignacego Kalagi 9A).

Poszukiwane osoby: od młodzieży po osoby starsze, nie muszą być związane z Oazą.

Rekolekcje
ORD - pielgrzymka do Rzymu - zapisy

Rekolekcje

Tegoroczną Oazę Rekolekcyjną Diakonii (ORD) chcemy przeżywać pielgrzymując w roku Jubileuszowym do Rzymu. Zapraszamy na nią wszystkich animatorów, zwłaszcza tych, którzy nie byli jeszcze na ORD. Można zapisywać się do końca maja lub wyczerpania miejsc przez następujący formularz. Potwierdzeniem zapisu będzie zadatek 50 zł na koszty ubezpieczenia. 

Domowy Kościół
Domowy Kościół zaprasza na DZIEŃ SPORTU

Domowy Kościół

Rejon Jaworzno serdecznie zaprasza wszystkich członków naszej wspólnoty na imprezę integracyjno - rekreacyjną Domowego Kościoła diecezji sosnowieckiej, która odbędzie się dnia 11.06.2016  w Szkole Podstawowej nr 7  w Jaworznie, ul.Ławczana 12 (Podłęże)

Szczegóły w rozwinięciu.

Rekolekcje
Nowe karty na rekolekcje oazowe

Rekolekcje

W związku z nowym rozporządzeniem ministra edukacji byliśmy zmuszeni zmienić karty oazowe na rekolekcje wakacyjne w tym roku. Zmiana dotyczy Oaz dla dzieci (ODB) i młodziezy (OND i ONŻ I stopnia). Bardzo prosimy rodziców, moderatorów i animatorów o ponowne wypełnienie kart na te rekolekcje. Nowe karty nie wymagają wpisu szczepien przez pielegniarkę (rodzice sami wypełniają informacje o zdrowiu). Według rozporządzenia rodzice muszą w nowych kartach rodzice muszą podać swoje dane oraz specjalne wymagania edukacyjne dziecka. Po zgłoszeniu przez internet wypełnione karty możemy zabrać ze sobą w dniu wyjazdu i oddać je przy autokarze, możemy także wysłać ją odpowiednio wcześniej na podany w niej adres. Pamiętajmy, że bez wypełnionej karty zgłoszeniowej nie możemy zabrać dziecka na rekolekcje. Tutaj możemy pobrać nowe karty.

Różne
Diakonia Tańca

Ks. Piotr Pisarczyk zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Diakonii Tańca w poniedziałek 09.05 o godz. 19:00 w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu (ul. Ignacego Kalagi 9A).

Poszukiwane osoby: od młodzieży po osoby starsze, nie muszą być związane z Oazą.

Diakonia Modlitwy
Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Diakonia Modlitwy

Zapraszamy wszystkich Oazowiczów, którzy nie wyjeżdżają na COM na wspólne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego do par. Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu. Czuwanie rozpocznie się o godz. 18.00 Eucharystią, następnie będziemy modlić się o dary Ducha Świętego. W tym roku przeżywanym pod hasłem "W mocu Ducha Świętego" złączmy się we wspólnej modlitwie. 


Nowenna przed Świętem Zesłania Ducha Świętego

W piątek 6 maja rozpoczynamy odmawiać Nowennę przed Świętem Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich do włączenia się do modlitwy. Tekst nowenny w rozwinięciu.

Diakonia Jedności
Oaza Modlitwy i Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności

Zapraszamy na Paschalną Oazę Modlitwy wszystkich animatorów Ruchu oraz przygotowujących się do tej posługi. Chcemy przeżyć weeekd 27-29 maja we wspólnocie Ruchu rozważając działanie Ducha Świętego w tajemnicy Miłosierdzia Boga. To spotkanie, które będzie miało miejsce w Sławkowie - Niwie będzie naszym czasem przygotowania duchowego i formacyjnego do wakacyjnych rekolekcji. W niedzielę 29 maja zapraszamy wszystkich: rodziny Domowego Kościoła, dorosłych, młodzież i dzieci na Paschalny Dzień Wspólnoty. Więcej informacji poniżej.

Diakonia Miłosierdzia
Spotkanie formacyjne Diakonii Miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia

Spotkanie Diakonii Miłosierdzia odbędzie się w środę 27 kwietnia o godz. 18:00 w prywatnym mieszkaniu w Sosnowcu na ul. Akacjowej. Szczegóły u Pawła Wojtali. Najbliższy przystanek autobusowy to Osiedle Naftowa Akacjowa.

Zapraszamy osoby po ONŻ*II, animatorów, członków Wspólnoty Dorosłych i Domowego Kościoła.

Różne
Diakonia Tańca

Szukasz czegoś na poprawę humoru? Czekamy na Ciebie!

Ks. Piotr Pisarczyk zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Diakonii Tańca w poniedziałek 25.04 o godz. 19:00 w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu (ul. Ignacego Kalagi 9A).

Poszukiwane osoby: od młodzieży po osoby starsze, nie muszą być związane z Oazą.

Stowarzyszenie Diakonia
Uwaga!!! Zmiana numeru konta

Stowarzyszenie Diakonia

Informujemy, że nastąpiła zmiana numeru konta, na które należy wpłacać wszelkie wpłaty na rekolekcje, darowizny i składki członkowskie.

Szczegóły w zakładce KONTAKT

Różne
Diakonia Tańca

Jest czas na płacz i czas na śmiech, czas na żałobę i czas na tańce. (Koh 3,4)

Ks. Piotr Pisarczyk zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Diakonii Tańca w poniedziałek 11.04 o godz. 19:00 w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu (ul. Ignacego Kalagi 9A).

Poszukiwane osoby: od młodzieży po osoby starsze, nie muszą być związane z Oazą.

Diakonia Liturgiczna
Kurs liturgiczny dla DK

Diakonia Liturgiczna

Diakonia liturgiczna zaprasza wszystkich mężczyzn należących do Domowego Kościoła do udziału w Kursie Liturgiczny przygotowującym do pełnienia funkcji ministranta podczas Mszy Świętej oraz nabożeństw. Zostanie nam nim przedstawiona podstawowa wiedza przydatna dla ministranta w pełnieniu jego zadań (m.in. budowa Mszy Świętej, znaczenie gestów i postaw, sposób poruszania się po przestrzeni liturgicznej) oraz przeprowadzone zostaną zajęcia praktyczne

Rekolekcje
Wyjazd ewangelizacyjny do Sławkowa

Rekolekcje

Zapraszamy na wyjazd do Sławkowa w dniach 24 - 26.03. Zachęcamy do wyjazdu wszystkich członków sosnowieckich wspólnot i zaproszenia na niego naszych przyjaciół i znajomych. Zgłaszamy się na wyjazd przez formularz. Więcej informacji  i wzór zgody Rodziców poniżej.

Diakonia Jedności
DWDD

Diakonia Jedności

Zachęcamy przedstawicieli wszystkich Diakonii do uczestnictwa w DWDD w Częstochowie. Temat: Posługa miłosierdzia zadaniem dla diakonii diecezjalnych Ruchu Światło-Życie. Zgłoszenia bezpośrednio do odpowiedzialnych za filię. Więcej infomacji poniżej.

Domowy Kościół
Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Życzymy Wam wszystkim, drodzy kapłani, rodziny Domowego Kościoła, członkowie Ruchu Światło - Życie, aby przeżywany właśnie okres był czasem głębokiego wniknięcia w tajemnicę paschalną w jedności z Chrystusem, tak aby każda następna chwila naszego ziemskiego życia była umieraniem dla ciała i narodzinami na nowo... do życia wiecznego. 

 

Formacja Deuterokatechumenalna
Triduum Paschalne w diecezji

Formacja Deuterokatechumenalna

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w Triduum Paschalnym w formie rekolekcji w tym roku zapraszamy na wspólną Liturgię Godzin w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 8.00 do parafii Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu oraz na konferencję i adorację w Wielki Czwartek o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich animatorów i uczestników do wspólnej modlitwy. 

  • Zgłoszenia Animatorów na Oazę
  • Spotkanie diakonii życia
  • Spotkanie modlitewne Diakonii Tańca
  • Spotkanie formacyjne Diakonii Milosierdzia
  • Oaza III stopnia - zgłoszenia
  • Wygenerowano w sekund: 0.07
    8,699,387 Unikalnych wizyt