Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)
Wyjazd Ewangelizacyjny 22-23.10

Rejon Dąbrowa Górnicza (Oaza Młodzieżowa)

Nasz wyjazd przeznaczony jest dla młodzieży gimnazjalnej i starszej, w czasie wyjazdu mamy okazję pogłębić najważniejsze treści wiary, mamy czas na Mszę świętą, spowiedź, refleksje nad sobą w świetle Słowa Bożego, osobistą modlitwę. To również czas wspólnej zabawy i wypoczynku. 

Diakonia Jedności
Jubileusz Wspólnot i Dzień Wspólnoty

Diakonia Jedności

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Jubileuszu Wspólnot, szczególnym wydarzeniu łączącym w modlitwie, ewangelizacji i uwielbieniu wspólnoty naszej diecezji - dzieci, młodzież i dorosłych wszystkich ruchów kościelnych. Odbędzie się on 15 października w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie Osiedlu Stałym.
Dla Ruchu Światło-Życie będzie to jednocześnie Jesienny Dzień Wspólnoty.
 

Diakonia Życia
Spotkanie diakonii życia

Diakonia Życia

Diecezjalna Diakonia Życia zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 6 października o 19:30, w mieszkaniu Olgi i Sławka Bijaków.

Serdecznie zapraszamy osoby po ONŻ II st. oraz małżeństwa z Domowego Kościoła. Wszelkie informacje można uzyskać pisząc pod adres: ddz.sosnowiec@gmail.com

Diakonia Modlitwy
Zapraszamy do Diakonii Modlitwy

Diakonia Modlitwy

Jeśli, tak jak my, nie potrafisz się modlić, jeśli często masz problemy z modlitwą, ale rozumiesz, jak jest ona ważna dla Twojego życia i dla naszego Ruchu. Jeśli chcesz modlić się i uczyć modlitwy, zapraszamy Cię na Diakonię Modlitwy. Następne spotkanie za miesiąc, 24 października, w parafii Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu. 

Diakonia Liturgiczna
Spotkanie Diakonii Liturgicznej [Zmiana godziny]

Diakonia Liturgiczna

Najbliższe spotkanie Diakonii Liturgicznej odbędzie się w środę 24.09 o godz.16.00 w parafii św, Jana Kantego w Jaworznie

Formacja Deuterokatechumenalna
Nabożeństwo deuterokatechumenalne

Serdecznie zapraszamy małżeństwa, wszystkich uczestników po I stopniu Oazy Nowego Życia oraz uczestników rozpoczynających szkołę animatora na wspólną Eucharystię dnia 02.10.2016 w parafii Nawiedzenia NMP w Będzinie (Syberka, dolny kościół) o godzinie 16. W czasie wspólnego nabożeństwa odbędzie się przyjęcie do deuterokatechumenatu, przyjęcie małżeństw do Domowego Kościoła oraz rozpoczęcie szkoły animatora.

Zapraszamy również wszystkich pragnących towarzyszyć nam we wspólnej modlitwie.

 
ks. Andrzej Nackowski
moderator diecezjalny

Diakonia Komunikowania Społecznego
Spotkanie diakonii komunikowania społecznego

Diakonia Komunikowania Społecznego

Wszystkich zainteresowanych posługą w diakonii komunikowania społecznego serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 24 września o godz. 10.00 w Sosnowcu. Dokładny adres dostępny jest pod numerem tel. 508318462.

Diakonia Wyzwolenia
Spotkanie Modlitewne Wrzesień

Diakonia Wyzwolenia
Szczęść Boże!
 
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka), które odbędzie się w najbliższą sobotę 24.09.2016 r. o godzinie 16:00 w Olkuszu, w parafii św. Maksymiliana.

Diakonia Miłosierdzia
Adoracja z modlitwą o miłosierdzie

Diakonia Miłosierdzia

Zapraszamy wszystkich na modlitewne spotkanie Diakonii Miłosierdzia: w niedzielę 25 września w kościele św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Czeladzi (ul. S. Wyspiańskiego 1). Będzie wtedy dzień odpustu w tamtejszej parafii. Najbliższy przystanek autobusowy to Piaski Osiedle Dziekana.

18:00 - Msza święta

19:00 - Adoracja z modlitwą o miłosierdzie, która potrwa do 20:00.

O co chodzi? Dowiesz się po kliknięciu "Czytaj więcej"

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)
Wyjazd rejonu Sosnowiec

Rejon Sosnowiec (Oaza Młodzieżowa)

Już za dwa tygodnie wspólny wyjazd rejonu sosnowieckiego do Rajczy. W tej pięknej miejscowości w Beskidzie Żywieckim chcemy w radości spotkać się ze sobą i z Bogiem. Nie przegap tego wyjazdu. Wyjedź z nami, by nabrać Ducha. Więcej informacji i wzór zgody Rodziców znajdziesz poniżej. 

Różne
Diakonia Tańca

Pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie Diakonii Tańca rozpoczniemy Mszą świętą. Odbędzie się w poniedziałek 19 września o godz. 18:00 w kościele Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu-Zagórzu (ul. Karola Szymanowskiego 49). Zapraszamy!

Diakonia Życia
Spotkanie diakonii życia

Diakonia Życia

Diecezjalna Diakonia Życia zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 15 września o 19:30, w mieszkaniu Olgi i Sławka Bijaków. Serdecznie zapraszamy osoby po ONŻ II st. oraz małżeństwa z Domowego Kościoła. Wszelkie informacje można uzyskać pisząc pod adres: ddz.sosnowiec@gmail.com

Wspólnota Dorosłych
Spotkanie Wspólnoty Dorosłych

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Wspólnoty Dorosłych. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 18 września 2016 przy parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu na ul. Gospodarczej (wchodzimy z zewnątrz po metalowych schodach do kaplicy).

Diakonia Liturgiczna
Spotkanie Diakonii Liturgicznej

Diakonia Liturgiczna

Najbliższe spotkanie Diakonii Liturgicznej odbędzie się w środę 14.09 po Mszy o godz.18.00 w parafii św, Jana Kantego w Jaworznie

Dni wspólnoty
Powakacyjny Dzień Wspólnoty już za nami!

Dni wspólnoty

W minioną niedzielę, 4 września, w Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty, który rozpoczęła wspólna modlitwa uwielbienia.

Różne
Kongregacja Odpowiedzialnych 2016/2017

Różne

Dnia 3 września bieżącego roku miała miejsce Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie diecezji sosnowieckiej. Odbywała się ona w parafii p.w. Świętego Ducha w Sosnowcu, w dzielnicy Zagórze. Uczestniczyło w niej ok 40 osób - animatorów i uczestników Oazy Młodzieżowej, Oazy dorosłych oraz małżeństw Domowego Kościoła.

Diakonia Miłosierdzia
Zbiórka przyborów szkolnych na Dniu Wspólnoty

Diakonia Miłosierdzia

Akcja Caritas "Tornister pełen uśmiechów" na powakacyjnym Dniu Wspólnoty - do specjalnego kosza będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży z naszej diecezji. Najlepiej wrzucać: piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelinę i przybory geometryczne. W 2015 r. przygotowano wyprawki dla prawie tysiąca dzieci z całej diecezji sosnowieckiej.

  • Powakacyjny Dzień Wspólnoty
  • Dziękczynienie za ŚDM
  • Diecezjalna Kongregacja Odpowiedzialnych
  • Wybór nowego moderatora Ruchu
  • Spotkanie formacyjne Diakonii Miłosierdzia
  • Wygenerowano w sekund: 0.07
    8,960,900 Unikalnych wizyt