Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Diakonia Liturgiczna
Kurs liturgiczny dla DK

Diakonia Liturgiczna

Diakonia liturgiczna zaprasza wszystkich mężczyzn należących do Domowego Kościoła do udziału w Kursie Liturgiczny przygotowującym do pełnienia funkcji ministranta podczas Mszy Świętej oraz nabożeństw. Zostanie nam nim przedstawiona podstawowa wiedza przydatna dla ministranta w pełnieniu jego zadań (m.in. budowa Mszy Świętej, znaczenie gestów i postaw, sposób poruszania się po przestrzeni liturgicznej) oraz przeprowadzone zostaną zajęcia praktyczne

Rekolekcje
Wyjazd ewangelizacyjny do Sławkowa

Rekolekcje

Zapraszamy na wyjazd do Sławkowa w dniach 24 - 26.03. Zachęcamy do wyjazdu wszystkich członków sosnowieckich wspólnot i zaproszenia na niego naszych przyjaciół i znajomych. Zgłaszamy się na wyjazd przez formularz. Więcej informacji  i wzór zgody Rodziców poniżej.

Diakonia Jedności
DWDD

Diakonia Jedności

Zachęcamy przedstawicieli wszystkich Diakonii do uczestnictwa w DWDD w Częstochowie. Temat: Posługa miłosierdzia zadaniem dla diakonii diecezjalnych Ruchu Światło-Życie. Zgłoszenia bezpośrednio do odpowiedzialnych za filię. Więcej infomacji poniżej.

Domowy Kościół
Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Życzymy Wam wszystkim, drodzy kapłani, rodziny Domowego Kościoła, członkowie Ruchu Światło - Życie, aby przeżywany właśnie okres był czasem głębokiego wniknięcia w tajemnicę paschalną w jedności z Chrystusem, tak aby każda następna chwila naszego ziemskiego życia była umieraniem dla ciała i narodzinami na nowo... do życia wiecznego. 

 

Formacja Deuterokatechumenalna
Triduum Paschalne w diecezji

Formacja Deuterokatechumenalna

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w Triduum Paschalnym w formie rekolekcji w tym roku zapraszamy na wspólną Liturgię Godzin w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 8.00 do parafii Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu oraz na konferencję i adorację w Wielki Czwartek o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich animatorów i uczestników do wspólnej modlitwy. 

Rekolekcje
Zgłoszenia Animatorów na Oazę

Rekolekcje

Bardzo prosimy o zgłaszanie się animatorów na rekolekcje wakacyjne do końca kwietnia, aby uformować diakonie rekolekcyjne do połowy maja i spotkać się 28 maja w Sławkowie na dniu skupienia animatorów. W tym roku zgłaszamy się przez formularz zgłoszeniowy, do którego link znajduje się po lewej stronie, w zakładce Oaza młodzieżowa. 

Diakonia Życia
Spotkanie diakonii życia

Diakonia Życia

Diecezjalna Diakonia Życia zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 21 marca o 18:30, w mieszkaniu Olgi i Sławka Bijaków. Serdecznie zapraszamy osoby po ONŻ II st. oraz małżeństwa z Domowego Kościoła. Wszelkie informacje można uzyskać pisząc pod adres: ddz.sosnowiec@gmail.com

Różne
Spotkanie modlitewne Diakonii Tańca

Ks. Piotr Pisarczyk zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne Diakonii Tańca w poniedziałek 14.03 o godz. 19:00 w dolnym kościele parafii Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu (ul. K. Szymanowskiego 49).

Będzie Msza święta. Spotkanie skończy się przed godziną 20:00.

Diakonia Miłosierdzia
Spotkanie formacyjne Diakonii Milosierdzia

Diakonia Miłosierdzia

Spotkanie Diakonii Miłosierdzia odbędzie się w środę 16 marca o godzinie 18:00 w prywatnym mieszkaniu na ul. Akacjowej w Sosnowcu (szczegóły u Pawła Wojtali).

Zapraszamy członków Oazy młodzieżowej (uczniów gimnazjów, szkół średnich), Wspólnoty Dorosłych i Domowego Kościoła.

Najbliższy przystanek autobusowy to Osiedle Naftowa Akacjowa.

Rekolekcje
Oaza III stopnia - zgłoszenia

Rekolekcje

Są jeszcze dwa miejsca na Oazę III stopnia. W tym tygodniu skierujemy zaproszenie poza naszą diecezję.

Formacja Deuterokatechumenalna
Triduum Paschalne

Formacja Deuterokatechumenalna

Wszystkie osoby, które formują się po II stopniu ONŻ zapraszamy na Triduum Paschalne. Uczestnictwo w nim jest warunkiem zgłoszenia na III stopień ONŻ. Zachęcamy do uczestnictwa w Triduum Paschalnym w formie rekolekcji w Wiśle. Więcej informacji tutaj. W przypadku, gdyby to było niemożliwe zapraszamy do wspólnotowego uczestnictwa w Triduum w par. Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu oraz w swoich parafiach. Plan przeżywania Triduum w diecezji zostanie wkrótce podany. 

Diakonia Jedności
Wielkopostny Dzień Wspólnoty

Diakonia Życia
Spotkanie diakonii życia

Diakonia Życia

Diecezjalna Diakonia Życia zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 7 marca o 18:30, miejsce spotkania można uzyskać pisząc na email: o.ganczak@gmail.com Serdecznie zapraszamy osoby po ONŻ II st. oraz małżeństwa z Domowego Kościoła.

Diakonia Życia
Kurs przedmałżeński

Serdecznie zapraszamy wszystkich narzeczonych na kurs przedmałżeński organizowany przez Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie diecezji sosnowieckiej we współpracy z Centrum Służby Rodzinie i Życiu.

Różne
Spotkanie modlitewne Diakonii Tańca

Ks. Piotr Pisarczyk zaprasza na spotkanie modlitewne Diakonii Tańca w poniedziałek 29.02 o godz. 19:00 w dolnym kościele parafii Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu (ul. K. Szymanowskiego 49). 

Diakonia Liturgiczna
Spotkanie DL przeniesione

Diakonia Liturgiczna

Spotkanie Diakonii Liturgicznej zostało przeniesione na 20.02.2016r.

Diakonia Muzyczna
Chorał warsztatowo

Diakonia Muzyczna

Chorał gregoriański… dziś? Dla wielu brzmi to zapewne dosyć egzotycznie. Czy w erze gitary solowej lub perkusji można jeszcze skłaniać się ku tak odległej tradycji muzycznej? Chyba tak. Coraz więcej osób, zmęczonych hałasem i bałaganem codzienności, odkrywa wartość harmonii, prostoty i głębi. 

  • DIAKONIA TAŃCA
  • Zgłoszenia na Ferie Zimowe
  • Zaproszenie na rekolekcje dla małżeństw
  • Spotkanie formacyjne diakonii życia
  • DIAKONIA TAŃCA
  • Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,288,347 Unikalnych wizyt