Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Różne
Sylwester Nowej Kultury

| Wicej


Różne

W noc sylwestrową członkowie, sympatycy, księża posługujący, a także przyjaciele spoza Ruchu Światło-Życie mieli okazję spotkać się razem na balu w Sławkowie. Był to niezwykły czas. Dlaczego?

„Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie.” ( 1 Kor 10, 31)

Przede wszystkim, dlatego że do samego rana wyśmienicie bawiliśmy się bez alkoholu. Pragnęliśmy w ten sposób dać świadectwo, że można być trzeźwym i dobrze się bawić. Było to dla nas wspaniałe doświadczenie wspólnoty, która nie tylko spotyka się w ciągu roku na modlitwie, duchowej formacji ale także potrafi się wspólnie radować, tańczyć do samego rana i oddawać przez to chwałę Panu Bogu. Nasz bal uświetniali swoją muzyką,tańcami integracyjnymi, prowadzeniem zabaw "alewodzireje", czyli Piotr i Łukasz. Nie zabrakło także wyśmienitych przekąsek i dań, którymi można było się zajadać całą noc! Bardzo cieszyliśmy się także z obecności Księdza Biskupa Grzegorza, który bardzo nam pomógł swoją modlitwą i wsparciem. Nie zabrakło wiele dobrych, ciepłych słów z ust naszego Pasterza! Bardzo ważnym momentem było dla nas wspólne przywitanie o północy Nowego Roku. Nie puszczaliśmy fajerwerk, nie strzelały korki od szampanów ale chcieliśmy od pierwszej minuty nowego roku oddać ten czas Temu, dzięki któremu się tam spotkaliśmy. Podczas wspólnej modlitwy mieliśmy możliwość oddać chwałę Panu Bogu i na nowo powierzyć Mu swoje plany, marzenia, dobre postanowienia, wszystkich napotkanych ludzi, nasze rodziny, a na koniec zostaliśmy pobłogosławieni przez naszego moderatora, ks. Andrzeja Nackowskiego.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie żywe świadectwo wspólnoty, radości i Bożej miłości, która wyraża się nawet w tych najdrobniejszych rzeczach, jak wspólna zabawa! Bo jak jest napisane w Liście do Koryntian, cokolwiek czynimy, czyńmy to na chwałę Bożą! Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego niesamowitego czasu składam serdeczne Bóg zapłać!

                                                                                      Asia Piotrowska
FOTO: Marek Nackowski, Michał Fidler

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,608,326 Unikalnych wizyt