Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Dni wspólnoty
Dzień Wspólnoty w Rejonach - relacja, zdjęcia

| Wicej


Dni wspólnoty

Dzień Wspólnoty w Rejonach - Sosnowiec

zdjęcia: Sosnowiec  Dąbrowa Górnicza

„Ku wolności wyswobodził was Chrystus”

10 grudnia bieżącego roku miał miejsce Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie dla Rejonu Sosnowiec. Uczestnicy zebrali się o godzinie 10:00 w Domu Katolickim przy ulicy Kościelnej, aby wspólnie pomodlić się o Ducha Wolności Synów Bożych. Następnie wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. Łukasza Tkaczyka z par. p.w. św. Archaniołów w Czeladzi. Tematem tejże było zagadnienie wolności – w jaki sposób realizuje się ona w życiu chrześcijanina, w Bożym Planie.

Po niej uczestnicy podzielili się na grupy, w których dzieląc się Słowem Bożym, rozważali swoje przeżywanie wolności w kontekście Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
O godzinie 12:00 uczestnicy Dnia Wspólnoty zgromadzili się w Sosnowieckiej Bazylice Katedralnej p.w. Wniebowzięcia NMP, by uczestniczyć we Mszy Świętej koncelebrowanej, której przewodniczył ks. Grzegorz Gąkiewicz SCJ z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu.

Sosnowiecki Rejonowy Dzień Wspólnoty zakończył się wspólną agapą, podczas której można było zakupić materiały formacyjne Domowego Kościoła, cegiełki na Ruch diecezjalny w formie kubków oraz wykonane na warsztatach Diakonii Miłosierdzia świece. Był to wspaniały czas wspólnego przeżywania oczekiwania na Narodzenie Chrystusa w wolności, którą On przynosi.

 

Sebastian Kuczek

 

zdjęcia - Sosnowiec

 

zdjęcia - Dąbrowa Górnicza

Wygenerowano w sekund: 0.03
8,529,151 Unikalnych wizyt