Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Oaza Modlitwy
Relacja z Adwentowej Oazy Modlitwy.

| Wicej


Oaza Modlitwy

W dniach 25-27 listopada, jak co roku odbyła się Adwentowa Oaza Modlitwy, w której razem z mężem mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Rekolekcje odbywały się tym razem w Domu Rekolekcyjnym Ojców Karmelitów w Czernej. Zakończyły się w pierwszą niedzielę adwentu, wprowadzając tym samym jej uczestników w wyjątkowy czas oczekiwania i nawrócenia. Tematem tegorocznej Oazy Modlitwy była pierwsza część dziesiątego Drogowskazu Nowego Człowieka, czyli AGAPE.

 

 

W dniu przyjazdu mieliśmy okazję usłyszeć ciekawą konferencję księdza Andrzeja Nackowskiego na temat Miłości Agape. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, jaka powinna być ta miłość, czym się różni od innych rodzajów miłości, oraz jak nią żyć.

W sobotę, drugiego dnia uczestniczyliśmy w dalszej części konferencji na temat Miłości Agape, jako bezinteresownego dartu z siebie dla Boga i drugiego człowieka. Podczas spotkań w grupach, zastanawialiśmy się nad różnicami między Miłością agape a innymi jej rodzajami, a także czytaliśmy i rozważaliśmy fragment Encykliki Benedykta XVI Deus Caritas Est. Wieczorem odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą. Każdy z uczestników mógł uklęknąć przed Panem Jezusem i wypowiadając swoją intencję, prosić pozostałych o modlitwę. Było to piękne doświadczenie obecności Chrystusa we wspólnocie modlących się i proszących za innych w Jego Imię.

 

 

W niedzielę z kolei uczestnicy Oazy Modlitwy, mieli okazję brać udział w ciekawych i ubogacających warsztatach. Młodzież brała udział w zajęciach dotyczących zdobienia świec metodą decoupage. Osoby po drugim stopniu Oazy Nowego Życia miały zajęcia ze szkoły animatora. Małżonkowie natomiast mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących wychowania, prowadzonych przez panią Irminę Matyszkiewicz, pedagoga, mamę pięciorga dzieci.

Rekolekcje dla wszyszystkich uczestników, były czasem bardzo owocnym, pełnym refleksji.

 

Paulina Smalcerz

 

 

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,960,917 Unikalnych wizyt