Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Dni wspólnoty
Powakacyjny Dzień Wspólnoty już za nami!

| Wicej


Dni wspólnoty

W minioną niedzielę, 4 września, w Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Sosnowcu odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty, który rozpoczęła wspólna modlitwa uwielbienia.

Następnie poszczególne turnusy i stopnie oazowe prezentowały piosenkę i symbol grupy. Na koniec prezentacji mogliśmy posłuchać osób, które uczestniczyły w pierwszej diecezjalnej pielgrzymce odpowiedzialnych do Rzymu. Ważnym elementem tej części dnia były liczne świadectwa uczestników rekolekcji – czas, kiedy można posłuchać o tym, jak Jezus Chrystus działa i zmienia ludzi, prostując ich życiowe ścieżki.

Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia wraz z nowym rokiem formacyjnym został powołany dekretem biskupim nowy moderator diecezjalny. Funkcja ta została powierzona ks. Andrzejowi Nackowskiemu, który od najmłodszych lat jest związany z Ruchem Światło-Życie.

 

 

Nowy moderator oficjalnie rozpoczął swoją posługę, przewodnicząc wspólnej Eucharystii. Ksiądz Andrzej podczas kazania przypomniał nam, że Chrystus nie ma być tylko na pierwszym miejscu w naszym życiu, ale na każdym - będąc we wszystkim, co mamy i czego doświadczamy.

Po uroczystej Mszy Świętej nie zabrakło podziękowań dla dotychczasowego moderatora ks. Wojciecha Koryto i odśpiewania mu sto lat. Był to wzruszający moment, niejedna osoba, przepełniona szczerą wdzięcznością, uroniła łzę.

Dzień zakokonczyla Agapa - wspólne ucztowanie w przy parafialnym ogrodzie (przy suto zastawionym stole) a poprzez spotkania i rozmowy rozwijaliśmy jedność wspólnoty

 

Marek Nackowski

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,916,252 Unikalnych wizyt